Natalija Bunkė apie sukčių apgaulę
Pakliuvusi į sukčių pinkles, Natalija Bunkė: „Niekam neįdomu - jiems nerūpi“

Pakliuvusi į sukčių pinkles, Natalija Bunkė: „Niekam neįdomu - jiems nerūpi“

Sukčiavimo Pinklės Socialinėje Erdvėje

Žinomi žmonės dažnai susiduria su internetiniais sukčiais, kurie neteisėtai naudojasi jų vardu, siekdami pasipelnyti. Viena iš tokių aukų yra dainininkė ir verslininkė Natalija Bunkė (41 m.), kuri nuolat kovoja su ilgapirščiais.

Naujienų portalui lrytas.lt Natalija atvirai papasakojo apie savo patirtis ir iššūkius, su kuriais susiduria bandydama apsaugoti savo vardą ir reputaciją internete. Ji teigė, kad šie sukčiai naudoja jos vardą ir atvaizdą neteisėtoms reklamoms, dažniausiai apie dietas, taip pat išsaugo jos socialinių tinklų tiesiogines transliacijas ir jas naudoja savo tikslams.

Sukčiavimo Šaltiniai: Baltarusija ir Rusija

Natalija pasakojo, kad bandė išsiaiškinti, iš kur kyla šios melagienos, ir kreipėsi į teisėsaugą.

„Kiek esame bandę domėtis, iš kur tai atsiranda, visi keliai veda į Baltarusiją arba Rusiją. Buvome pranešę apie tai ir teisininkams bei policijai, tačiau niekam tai neįdomu“, – teigė dainininkė.

Šios sukčiavimo kampanijos dažnai yra kruopščiai suplanuotos, kad atrodytų įtikinamai ir patraukliai, o jų tikslas – apgauti kuo daugiau žmonių. Natalija išreiškė nusivylimą dėl teisėsaugos abejingumo, nes ši problema liečia ne tik ją, bet ir daugelį kitų žinomų žmonių.

Sukčiai Naudoja Transliacijas ir Sukurtus Profilus

Natalijos vardu dažniausiai kuriamos reklamos apie dietas arba naudojamos jos socialinių tinklų tiesioginės transliacijos.

„Sukčiai išsaugo mano tiesiogines transliacijas ir jas naudoja. Nors tuo metu kalba apie kažką kita, bet transliacija rodoma mano. Jos metu užtenka žmonėms parašyti komentarą ir jie iškart gauna žinutę, jog kažką laimėjo“, – pasakojo ji.

Šios apgavystės yra itin įtikinamos, nes sukurti netikri profiliai turi dešimtis tūkstančių sekėjų. Tai reiškia, kad daug žmonių gali būti apgauti, manydami, kad tai yra tikras Natalijos profilis.

Įtikinamų Sukčiavimo Metodų Augimas

Natalija pabrėžė, kad šiais laikais internetiniai sukčiai nuolat keičia apgavysčių būdus.

„Reikėtų žmonėms atskirti, kur yra tikras profilis, kur yra netikras. Sukčiai susirenka „Facebook“ profilius su tūkstančiais sekėjų, aš, žinoma, esu užblokuota tokiuose profiliuose, kad negalėčiau pamatyti šių dalykų. Bet žmogui užtenka vos pasižiūrėti, užeiti į tą profilį ir algoritmas nuolat jiems jį rodys. Sukčiai perka reklamą ir turbūt jiems apsimoka, nes yra, kas tuo patiki“, – sakė N.Bunkė.

Ji taip pat pabrėžė, kad jos tikras profilis turi patvirtinimo žymę, padedančią atskirti jį nuo netikrų.

„Labai nemalonu pakliūti į tokią situaciją, bet vėlgi, aš apeliuoju į žmonių sąmoningumą ir, kad reikėtų nepasimauti ant tokių dalykų,“ – pridūrė ji. Natalija ragina žmones būti atidesniems ir tikrinti informaciją prieš ja tikėdami.

Kova su Sukčiais: Informavimas ir Sąmoningumo Skatinimas

Kalbėdama apie savo pastangas kovoti su sukčiais, Natalija pasakojo, kad nuolat stengiasi informuoti sekėjus apie šias apgavystes.

„Visada stengiuosi sekėjams parodyti ir įspėti. Man nuolatos žmonės siunčia „ar matėte, ar matėte“, bet aš galvoju, juk jūs matote, tai nereaguokite ir blokuokite. Visa tai paliekama žmonių sąmoningumui. Tokie dalykai vyksta ne tik su manimi, bet, tai paliečia ir kitus žinomus žmones, politikus kiekvieną dieną“, – teigė Natalija.

Natalija taip pat pastebėjo, kad tokios apgavystės yra vis dažnesnės ir apima ne tik pramogų pasaulio atstovus, bet ir politikus bei kitus žinomus žmones. Ji ragina visus būti budriems ir nepasimauti ant sukčių pinklių.

Siekiant apsaugoti save ir kitus, svarbu būti informuotam ir dalytis šiomis žiniomis su aplinkiniais. Natalija pabrėžia, kad reikia nuolat tikrinti socialinių tinklų profilių autentiškumą, ypač kai kalbama apie viešus asmenis ir jų veiklą. Tai padės išvengti sukčiavimo ir apsaugoti savo asmeninius duomenis bei finansus nuo nesąžiningų asmenų.

343
675 Pasidalino
mitybos planasmitybos planas