Nuo Pirmadienio – Pokyčiai: Vilniuje Už Netinkamai Paliktus Paspirtukus ir Dviračius Grės Nemenkos Baudos
Vilniaus mieste nuo pirmadienio įsigalios nauji taisyklių pakeitimai, susiję su elektrinių paspirtukų ir dviračių parkavimu. Sostinės savivaldybė pranešė, kad draudžiamose vietose paliktos mikrojudumo priemonės bus priverstinai nuvežamos, o jų vairuotojams grės administracinės baudos, kurios gali siekti iki 180 eurų. Šis sprendimas buvo priimtas siekiant užtikrinti tvarką ir saugumą miesto gatvėse bei sumažinti netvarkingo parkavimo problemą, kuri pastaruoju metu tapo aktuali.
Griežtesnė Kontrolė Vilniaus Gatvėse: Baudos Iki 180 Eurų
Vilniaus miesto savivaldybės atstovas Andžej Dinikis teigė, kad šie pokyčiai yra dalis miesto strategijos, siekiant skatinti atsakingą mikrojudumo priemonių naudojimą. „Siekiame užtikrinti, kad sostinės miesto gatvėse mikrojudumo priemonėmis būtų naudojamasi atsakingai. Dalijimosi platformų transporto priemonių nutempinėjimas yra viena tokių funkcijų, kuri padės užtikrinti Kelių eismo taisyklių laikymąsi bei įneš dar daugiau mikrojudumo priemonių stovėjimo tvarkos sostinės gatvėse,“ – sakė A. Dinikis.
Nuo kitos savaitės, visi, kurie naudoja mikrojudumo priemones, tokias kaip elektriniai paspirtukai ar dviračiai, turės būti ypač atsargūs ir laikytis Kelių eismo taisyklių (KET). Administracinė bauda už netinkamą transporto priemonės parkavimą gali siekti iki 90 eurų, o jei paspirtukas ar dviratis bus paliktas neįgaliojo stovėjimo vietoje, bauda gali padidėti iki 180 eurų.
Nuvežimo ir Saugojimo Mokesčiai: Papildomos Išlaidos Savininkams
Naujaisiais pokyčiais taip pat numatoma, kad mikrojudumo priemonių savininkai ar nuomos veiklą vykdantys operatoriai turės sumokėti nuvežimo ir saugojimo mokestį, kuris sudarys 48 eurus su PVM. Tai reiškia, kad ne tik fiziniai asmenys, bet ir įmonės, teikiančios paspirtukų ir dviračių nuomos paslaugas, turės būti itin atidžios, kad jų transporto priemonės būtų tinkamai parkuotos ir nenuvežtos į specialias saugojimo vietas.
Šie pokyčiai įvesti po to, kai vis dažniau buvo pastebima netvarkingai paliktų paspirtukų ir dviračių problema. Dažnai šios transporto priemonės būdavo paliekamos ant pėsčiųjų takų, dviračių takų ar net viduryje gatvės, taip sukeldamos nepatogumus kitiems eismo dalyviams ir keldamos potencialų pavojų.
Savivaldybės Priemonės Tvarkai Užtikrinti
Vilniaus miesto savivaldybė pabrėžia, kad priverstinis mikrojudumo priemonių nuvežimas bus vykdomas tik tais atvejais, kai jos bus paliktos draudžiamose vietose – pavyzdžiui, ant pėsčiųjų ar dviračių takų, kur jos trukdo eismui arba kelia pavojų. Šios priemonės yra būtinos siekiant užtikrinti saugumą ir tvarką sostinės gatvėse.
„Mes norime, kad Vilniaus gatvės būtų saugios visiems – tiek pėstiesiems, tiek dviračių ir paspirtukų vairuotojams. Todėl prašome visų būti atsakingais ir laikytis taisyklių, kad miestas būtų patogus ir draugiškas visiems,“ – sakė A. Dinikis.
Ateities Perspektyvos: Tolesni Mikrojudumo Priemonių Vystymo Planai
Šie nauji pokyčiai yra tik dalis Vilniaus miesto savivaldybės ilgalaikės strategijos, skirtos mikrojudumo priemonių vystymui ir integravimui į miesto transporto infrastruktūrą. Savivaldybė siekia, kad paspirtukai ir dviračiai būtų naudojami atsakingai ir padėtų spręsti transporto spūsčių problemas bei prisidėtų prie ekologijos.
Tačiau kartu su šia plėtra būtina užtikrinti, kad šios priemonės būtų naudojamos laikantis taisyklių ir nekeltų nepatogumų kitiems eismo dalyviams. Todėl Vilniaus miesto savivaldybė toliau stebės situaciją ir, jei reikės, taikys papildomas priemones siekiant užtikrinti tvarką ir saugumą miesto gatvėse.