Intensyvi Magnetinė Audra: Pavojingiausios Valandos ir Kaip Apsisaugoti
Magnetinės audros yra svarbus ir kartais pavojingas gamtos reiškinys, kuris gali turėti įtakos tiek technologijoms, tiek žmonių sveikatai. Šiuo metu esame stiprios magnetinės audros piko laikotarpyje, todėl būtina žinoti, kada pavojingiausios valandos ir kaip galime apsisaugoti nuo jų poveikio.
Magnetinių Audrų Prognozės
Šiuo metu magnetinio lauko aktyvumas pasiekė aukštumas. Remiantis meteoagent.com duomenimis, šiandien magnetinio lauko aktyvumas siekia septynis balus, o vakar buvo penki. Rytoj tikimasi šešių balų stiprumo magnetinės audros. Ketvirtadienį magnetinio lauko aktyvumas bus mažesnis ir sieks šešis balus.
Jungtinių Amerikos Valstijų Nacionalinė vandenynų ir atmosferos tyrimų administracija prognozuoja, kad šiandien vidurdienį aktyvumas didės: nuo ryto 4,67 balų iki 5,67 balų 9 valandą ryto, o popiet pasieks šešis balus ir nuo 15 iki 18 valandos – septynis balus.
Geomagnetinių Audrų Poveikis Sveikatai
Magnetinės audros sukelia stiprius magnetinio lauko trikdžius dėl didelės energijos dalelių, pasiekiančių aukštuosius atmosferos sluoksnius. Tai gali sukelti radijo ryšio ir telekomunikacijų trikdžius bei ryškias šiaurės pašvaistes. Be to, jų poveikį gali pajusti žmonės, ypač jautresni, sergantys lėtinėmis ligomis.
Magnetinės audros gali sukelti galvos svaigimą, skausmą, pykinimą, silpnumą, mieguistumą, padidėjusį kraujospūdį ir raumenų bei sąnarių skausmus. Tyrimai rodo, kad audros metu padidėja infarkto ir insulto atvejų.
Kaip Sumažinti Magnetinių Audrų Poveikį?
Svarbiausia magnetinių audrų laikotarpiu – rūpintis savo sveikata. Hipertenzija sergantys žmonės turėtų gerti daugiau vandens ir sumažinti druskos kiekį, nes druska sulaiko skysčius organizme ir didina kraujospūdį. Taip pat patariama vengti greito, riebaus, kepto, sūraus ir aštraus maisto, vietoj to vartoti daugiau vaisių ir daržovių.
Rekomenduojama atsisakyti žalingų įpročių, tokių kaip rūkymas ir alkoholio vartojimas, bei kavos. Vietoj jos geriau rinktis žaliąją ar žolelių arbatą. Fizinis aktyvumas taip pat padeda jaustis geriau, tačiau reikėtų vengti intensyvaus sporto. Reguliarus patalpų vėdinimas ir pastovus miego režimas taip pat yra svarbūs geros savijautos palaikymui.