Atsinaujinusi „Smiltynės perkėla“ automobilių vairuotojams žada sklandesnę ir paprastenę kelionę per Kuršių marias. Visgi apsidžiaugusiems, jog nebereikės stovėti eilėse prie kelto, teks nusivilti – spūstys „persikėlė“ į kitą marių pusę.
Netrukus prasidėsiantį vasaros sezoną Klaipėdos jūrų uostas pasitinka atnaujinta infrastruktūra, skirta perkelti gyventojus ir jų transporto priemones per Kuršių marias.
Atlikta rekonstrukcija užtikrins efektyvesnį perkėlimą per marias bei dar didesnį keltų operacijų saugumą.
Kuršių mariomis iš Klaipėdos į Smiltynę kasmet plaukia per tris milijonus keleivių ir kone milijonas transporto priemonių.
Pusė jų per marias keliasi vasarą. Iki šiol perkėloje dirbo du keltai. Piko metu išplaukdavo ir trečias, tačiau dėl nepritaikytų krantinių turėdavo laukti, kol atsilaisvins krantinė.
Automobilių spūstys nusidriekdavo abiejuose krantuose.
Dabar Smiltynės perkėla žada spartesnį ir patogesnį perkėlimą.
„Šiandien jau turime galimybę švartuoti keturis keltus, dabar dėliojame vasaros sezono tvarkaraštį“, – žurnalistams sakė „Smiltynės perkėlos“ vadovas Mindaugas Čiakas.
Naujosios perkėlos krantinės statytos prieš maždaug keturis dešimtmečius, tad rekonstruoti būtinai reikėjo, sako perkėlos vadovas Mindaugas Čiakas.
Abiejose marių pusėse atnaujintos krantinės, įrengtas apšvietimas, švartavimo stulpeliai, kelio užtvarai, naujomis pakeistos senosios rampos.
„Tam tikroms transporto priemonėms buvo tiesiog sudėtinga įvažiuoti į keltą, reikėdavo po ratais kišti specialius padėklus. Esame net tokių kuriozų turėję, kad dalis transporto, ypač sportiniai automobiliai, atbulomis turėdavo įvažiuoti į keltą, dabar tos problemos išvengta, visi greičiau įvažiuos ir kelsis“, – pažadėjo M.Čiakas.
„Svyravimas yra gana ženklus: nuo minus pusės metro iki plius vieno metro ir 20 centimetrų. Matome, kaip keičiasi vandens aukštis. Problemą galima išspręsti tik reguliuojamomis rampomis, kurios, reikia pasidžiaugti, taip pat pagamintos Lietuvoje, jas pagamino Vidaus vandens kelių direkcija“, – kalbėjo Jūrų uosto vadovas Algis Latakas.
Pokyčiai laukia ir pasiekus Smiltynę – čia pasitiks kone 30 metrų aukščio radiolokacinės kontrolės sistemos bokštas, kuris padės užtikrinti saugią laivybą.
„Radaras reikalingas tam, kad bet kokiomis oro sąlygomis laivai galėtų saugiai plaukti į Klaipėdos uostą“– aiškino Jūrų uosto vadovas.
Laivyba nesustos ir tada, kai sutriks navigacijos sistemos.
„Esant tokiai geopolitinei situacijai, girdint, kad atsiranda tam tikri trukdžiai, kurie gali blokuoti laivybą, tai įveiklinę šitą bokštą turime dar vieną variantą, kuris leidžia mums kontroliuoti laivybą, kad ji būtų saugi“, – sakė A.Latakas.
Perplaukus Kuršių marias, pasitinka kelio darbai ruože tarp Alksnynės ir Juodkrantės.
Čia rekonstruojama 10 kilometrų kelio.
„Rangovai yra geri ir pasiryžę darbus įgyvendinti iki rugsėjo pabaigos. Darbai vyks naktį, stengiasi tikrai. Žmonės apsišarvavę kantrybe tikrai gali patekti į Neringą“, – apie keliautojų į Neringą laukiančius nepatogumus kalbėjo Neringos vicemeras Sigitas Šveikauskas.
Kol kas iš Smiltynės į Juodkrantę negalima nuvažiuoti dviračiais.
Dviratininkams skirtą taką iki Juodkrantės žadama baigti iki birželio 7-osios.
Šaltinis: lrytas