Daugkartinio naudojimo tualetinis popierius: Aplinkosaugos sprendimas ar šokas?
Aplinkosauga besirūpinanti mama sukėlė aršias diskusijas internete, kai atskleidė, kad naudoja daugkartinio naudojimo tualetinį popierių, pagamintą iš senų kalėdinių pižamų. „TikTok“ kūrėja, žinoma kaip @tiny_waste, pasidalino vaizdo įrašu, kuriame parodė, kokius klausimus užduoda jos šeima, kai atvyksta aplankyti jos aplinkai draugiškų namų. Ši naujovė sulaukė didelio dėmesio, sukeldama įvairių nuomonių.
Kaip veikia daugkartinio naudojimo tualetinis popierius?
Kūrėja paaiškino, kad jos pasirinkimas naudoti daugkartinio naudojimo šluostes buvo atsakas į aplinkosaugos iššūkius. Ji demonstruoja, kaip jos namuose veikia sistema: švarios flanelinės servetėlės, iškirptos iš senų kalėdinių pižamų, yra laikomos krepšyje ant tualeto bakelio. Po naudojimo, servetėlės yra dedamos į šį krepšį ir vėliau plaunamos skalbyklėje. Kūrybos požiūriu, ji akcentuoja, kad šios servetėlės naudojamos tik kartą, o po to plaunamos, taip užtikrinant higieną.
Reakcijos ir nuomonės
Internete kilęs ažiotažas atskleidė dvi skirtingas nuomones. Dalis žmonių skeptiškai žiūrėjo į šią praktiką, pabrėždami, kad galimybė, jog kažkas kitas naudojosi ta pačia servetėle, kelia nemalonias mintis. „Jūs tai darote, bet net pagalvojus apie tai, kad kažkas kitas servetėle nusivalė savo užpakalį, jaučiuosi labai nešvariai“, – rašė vienas komentatorius.
Tačiau buvo ir tų, kurie palaikė kūrėją. „Gerai, aš tai suprantu. Turime bidė, o tualetinis popierius tiesiog džiūsta, tad galėčiau tai padaryti“, – teigė vienas iš vartotojų. Kiti pasidalijo patirtimi, kaip naudojant daugkartinio naudojimo šluostes jie jaučiasi patogiau ir mažina atliekų kiekį.
Aplinkosaugos nauda
Kūrėja paaiškino, kad jos pasirinkimas naudoti daugkartinio naudojimo tualetinį popierių yra ir ekonominis, ir aplinkosaugos sprendimas. Tai padeda sumažinti atliekų kiekį ir yra patogiau, ypač naudojant bidę. Kiti „TikTok“ vartotojai taip pat pasidalino savo praktika ir patirtimi, pabrėždami, kad šiuo metu yra svarbu mažinti atliekas ir rasti tvarias alternatyvas.
Išvados
Diskusija apie daugkartinio naudojimo tualetinį popierių ir toliau tęsiasi, o tai rodo, kad žmonės vis dažniau ieško tvarių sprendimų kasdieniame gyvenime. Nesvarbu, ar tai būtų pasirinkimas dėl aplinkosaugos priežasčių, ar asmeninės higienos, šis klausimas skatina plačią diskusiją apie tai, kaip mes galime keisti savo įpročius siekdami būti draugiškesni aplinkai.