Lietuvos pajūryje – unikalus atradimas: rasta mamuto iltis
Sensacija Lietuvos pajūryje: iškasta mamuto iltis

Sensacija Lietuvos pajūryje: iškasta mamuto iltis

Pajūrio regioninis parkas dalijasi netikėta žinia: rasta mamuto iltis

Pirmadienio vakarą Pajūrio regioninis parkas paskelbė neįtikėtiną atradimą – parke buvo rasta mamuto iltis. Šis atradimas sukėlė didžiulį susidomėjimą ir džiaugsmą tiek parko darbuotojams, tiek mokslininkams.

„Stebuklas! Olando Kepurė dovanojo mamuto iltį! Kiek seniau dovanojo mamuto dubenkaulį, gauruotojo raganosio slankstelio dalį, laukinio arklio vamzdinį kaulą“, – džiugiai rašė parkas socialiniuose tinkluose.

Atrastos ilties istorija

Šią neįtikėtiną radinį aptiko vienas iš parko lankytojų – klaipėdietis, prisistatęs menininku Artūru. Artūras, kuris nori išlikti anonimiškas, reguliariai lankosi Pajūrio regioniniame parke. Praėjusią savaitę jis pastebėjo paplūdimyje iš smėlio bangų mūšos zonoje kyšantį medžio šakos gabalą. Kadangi menininkas naudoja tokius radinius savo kūrybai, jis susidomėjo ir, truktelėjęs šaką, ištraukė kaulą. Supratęs, kad tai gali būti svarbus radinys, Artūras susisiekė su Mažosios Lietuvos muziejaus archeologijos ir restauravimo skyriaus vedėja Roma Songailaite, kuri patvirtino, kad tai iš tiesų yra mamuto iltis.

Tolimesni tyrimai ir radinio reikšmė

Pirmadienį į radavietę atvyko muziejaus komanda, kurioje dalyvavo istorikas dr. Titas Tamkvaitis, fondų saugotojas Dmitrijus Papariga bei gyvūnų kaulų morfologas prof. Linas Daugnora. Jie atliko kasinėjimus ir rado dar daugiau ilties dalių bei jos buvimo vietos žymę organinėje struktūroje. Baigus tyrimus, profesorius Linas Daugnora patvirtino, kad rasta iltis iš tiesų priklausė mamutui.

Anot parko, rasta iltis yra apie 55 cm ilgio (su nuolaužomis būtų beveik 60 cm) ir šiuo metu saugoma Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje. Artimiausiu metu muziejus planuoja atlikti ilties konservavimo darbus, po kurių radinį bus galima pamatyti muziejaus ekspozicijoje. Taip pat planuojama atlikti radiokarbono datavimo tyrimą, kuris padės nustatyti, kada gyveno šis mamutas.

Istorinis radinys Lietuvoje

Lietuvoje yra užfiksuota apie 50 mamuto kaulų radimo atvejų, o garsiausias iš jų yra vadinamasis Vilniaus mamutas, kurio didelė skeleto dalis buvo aptikta prieš kelis dešimtmečius. Anksčiau rastas mamuto dubenkaulis šiuo metu eksponuojamas Pajūrio regioninio parko lankytojų centre.

Šis naujas radinys neabejotinai praturtins Lietuvos istorinių radinių kolekciją ir suteiks mokslininkams daugiau galimybių tyrinėti mamutų gyvenimą mūsų krašte.

937
471 Pasidalino
mitybos planasmitybos planas