Sūnus, sulaukęs dvidešimties, nori finansinės laisvės po penkerių metų
Ši šeima valdo 20 butų Vilniaus centre: dvidešimtmetis sūnus po penkerių metų tikisi pasiekti finansinę laisvę

Ši šeima valdo 20 butų Vilniaus centre: dvidešimtmetis sūnus po penkerių metų tikisi pasiekti finansinę laisvę

Šeimos valdomas 20 butų verslas: dvidešimtmečio tikslas – finansinė laisvė po penkerių metų

Vilma Venckutonytė, žurnalas „Investuok“

Šeima, kuri nusprendė pakeisti gyvenimą, dabar turi 20 butų Vilniaus centre. Alina (47), Gintaras (47), Domantas (20) ir Alantė (14) Kraujučiai prieš šešerius metus pradėjo dalyvauti mokymuose apie finansus ir investavimą, ieškodami geriausių būdų stabiliai gyventi. Jų pasirinkimas galiausiai nukrypo į nekilnojamąjį turtą kaip stabiliausią ir pelningiausią investicinę priemonę. Tai suteikė galimybę šeimai ne tik užsitikrinti finansinę gerovę, bet ir įgyvendinti norimą gyvenimo viziją.

nuotrauka
nuotrauka

Domantas Kraujutis: jauno investuotojo siekis

Šeimos sūnus Domantas, kuriam dabar 20 metų, neseniai atliko pirmąjį savo nekilnojamojo turto (NT) sandorį – jis pertvarkė vieną butą į nuolatines pajamas generuojantį aktyvą. Ši veikla buvo Domanto pirmasis žingsnis į NT pasaulį, ir dabar jis siekia įgyvendinti dar kelis panašius projektus. Galiausiai gautą pelną jaunuolis ketina investuoti į daugiau nuosavų NT aktyvų, kurie generuotų stabilų pajamų srautą. Domanto tikslas – iki 25 metų pasiekti finansinę laisvę, kuri leistų jam gyventi nepriklausomai nuo darbo užmokesčio.

„Mano tikslas – turėti bent 2000 eurų pasyvių pajamų per mėnesį. Tam planuoju įsigyti 5–6 NT objektus nuomai, kurie generuos stabilias pajamas. Dabar jau turiu daugiau resursų, todėl siekiu šio tikslo aktyviai,“ – teigia Domantas. Šiuo metu jis naudojasi fizinių asmenų paskolomis, nes bankai jam dar neskolina. Gautą pelną jis paskirsto protingai: 10 proc. skiria prasmingoms išlaidoms, 3 proc. – kasdieniams malonumams, o likusius 87 proc. atideda būsimoms investicijoms.

nuotrauka
nuotrauka

Mokymasis kartu su šeima

Domantas mokėsi investavimo kartu su savo tėvais ir seserimi. Šešerius metus visa šeima dalyvavo įvairiuose finansinio raštingumo mokymuose. „Mano tėvai pradėjo pirmuosius bandymus NT versle, o aš buvau šalia nuo pat pradžių. Mačiau visą procesą ir ėmiau juo domėtis. Dabar dažnai pasitariu su mama dėl NT vystymo klausimų ir su tėčiu – dėl finansų. Taip galiu mažinti riziką,“ – pasakoja Domantas.

Šeimos strategija: drąsa eiti prieš srovę

Šeimoje yra valdoma 20 butų, skirtų tiek trumpalaikei, tiek ilgalaikei nuomai. Dauguma šių butų įsigyti Vilniaus senamiestyje 2018–2021 m. „Vilniaus aidai“ bendrovei vadovaujantis Gintaras Kraujutis teigia, kad, dirbant samdomą darbą, investuoti yra būtina. Lūžio taškas buvo Roberto Kiyosakio mokymai, kuriuos šeima lankė prieš keletą metų. „Supratome, kad norint pasiekti kitokį rezultatą nei iki tol, reikia keisti mąstymą ir aplinką,“ – prisimena Gintaras.

Keletą metų Kraujučiai aktyviai lankė finansų seminarus, kurie buvo organizuojami tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Jie tapo ir trijų investuotojų bendruomenių nariais, nes buvimas tarp bendraminčių padėjo išlaikyti tikslų siekimo tempą. Mokymuose šeima ne tik įgijo teorinių žinių, bet ir praktiškai taikė jas savo veikloje.

nuotrauka
nuotrauka

Finansų tvarkymas: taisyklės ir atsakomybė

Gintaras Kraujutis šeimoje atsakingas už biudžeto valdymą. Jo manymu, finansų planavimas yra būtina sąlyga, norint pasiekti gerą rezultatą. Šeimos biudžete investicijoms skiriama net 70 proc. pajamų. „Žmonės dažnai mano, kad neturi pinigų investuoti, tačiau peržiūrėję savo turtą gali rasti nenaudojamų išteklių. Mes pardavėme nedirbantį turtą ir investavome į nuomai skirtus NT objektus,“ – pasakoja Gintaras.

Šeima laikosi skaidrumo, tvarkingos dokumentacijos ir biudžeto vedimo taisyklių. Jie taip pat rūpinasi pelno likučiu. „Svarbu ne tik pajamos, bet ir pelnas. Kai žinai, kiek gauni pelno, stengiesi jį didinti,“ – teigia Gintaras.

Mokymai ir investavimo patirtis

Visi šeimos nariai akcentuoja žinių svarbą investuojant. „Reikia gerai apskaičiuoti ir tik tada pirkti,“ – teigia Alina. Įvairios knygos, seminarai ir investavimo bendruomenės padėjo jiems susiformuoti išsamų investavimo suvokimą. Alina dalijasi: „Būdamas gerai informuotas, gali priimti protingus ir pelningus sprendimus.“

Požiūris į tikslus ir finansinę laisvę

Kraujučiai į finansus žvelgia ne kaip į siekiamų tikslų rinkinį, bet kaip į visos šeimos viziją. Alina akcentuoja: „Mums svarbu sukurti pusiausvyrą tarp verslo, hobių, pinigų ir šeimos.“ Šeima nekalba apie tikslius tikslus, jie siekia patenkinti žemiškus poreikius ir kuria nuosavus aktyvus šiems poreikiams patenkinti. „Naujam poreikiui mes neimame pinigų iš kišenės – mes sukuriame naują aktyvą,“ – pasakoja Alina.

Eksperimentai su įvairiomis investavimo priemonėmis

Per šešerius metus šeima išbandė ne tik NT investavimą. Jie analizavo įvairias turto klases: auksą, akcijas, kriptovaliutas, sutelktines paskolas. „Svarbiausia ne tik įsigyti, bet ir žinoti, kaip pelningai iš sandorio išeiti,“ – pabrėžia Gintaras. Eksperimentai padėjo šeimai geriau suprasti rinkos dėsningumus ir rizikas.

Vaikų ugdymas per patirtį

Kraujučiai ne tik investuoja, bet ir stengiasi vaikus mokyti finansinio raštingumo. Domantas pabrėžia, kad jam svarbu, jog tėvai nevertė, o sudarė galimybes dalyvauti mokymuose ir priimti sprendimus. „Tėvai leido man stebėti jų veiklą, būti šalia. Tai paskatino mane domėtis ir siekti daugiau,“ – pasakoja jis. Sesuo Alantė taip pat domisi finansiniu raštingumu ir planuoja ateityje investuoti į NT.

Išmintingas investavimas kaip gyvenimo dalis

Šeima pabrėžia, kad investavimas yra gyvenimo dalis, o ne tik pinigų kaupimo būdas. „Mūsų šeimos investicijos nėra tik mūsų, kaip tėvų, turtas – tai visos šeimos garantas,“ – dalijasi Gintaras. Kraujučiai ugdo požiūrį, kad investuojant svarbiausia yra balansas tarp įvairių gyvenimo sričių ir gebėjimas priimti protingus finansinius sprendimus.

693
220 Pasidalino
mitybos planas
mitybos planas