„Nebesuskaičiuoju, kiek derinių per pastaruosius kelis mėnesius teko sudėlioti“, – LRT.lt sako stilistas Vainotas Jakštas, dar nuo nacionalinės atrankos EUROVIZIJA.lt besirūpinantis, kad Silvestras puikiai atrodytų ne tik scenoje, bet ir dalydamas interviu užsienio žiniasklaidai ar eidamas susitikti su gerbėjais. Kviečiame geriau susipažinti su žmogumi, kurio darbo vaisius pastarosiomis savaitėmis matome televizorių ekrane ir žiniasklaidoje.
Stiliaus pasaulyje Vainotas sukasi jau keletą metų. Jis pasakoja, kad mada jam visuomet buvo įdomi, pats mėgo rengtis nenuobodžiai ir vis ieškodavo įdomesnių stiliaus sprendimų. „Ir mano draugai daugiausia – menininkai, atlikėjai, fotografai, stilistai, taigi turėjau progą išvysti jų darbo užkulisius, man buvo labai įdomu. Pasiprašiau padirbėti kartu ir taip viskas išsirutuliojo“, – prisimena V. Jakštas.
Porą metų jis dirbo stilistu reklamos srityje, tačiau ten stokojęs kūrybinės laisvės perėjo į mados pasaulį – pradėjo dirbti su įvairiais mados žurnalais ir fotosesijomis. „Scenos įvaizdžių kūrimas atsirado, kai kūrybinis kelias suvedė su stiliste Vilte Kinderevičiūte, padėjau jai ruoštis Jessicos Shy koncertams arenose.
Po to teko dirbti ir su kitais atlikėjais. Tai dar kitokia sritis nei reklama ar mados fotosesijos, bet labai kūrybiška ir įdomi“, – sako Vainotas, koncertams ar fotosesijoms puošęs ne vieną Lietuvoje žinomą žmogų.
Stilistas sako, kad jo darbo dienos nebūna monotoniškos ir visos yra labai skirtingos. „Iš tiesų koncertas arba fotosesija man yra kaip vyšnia ant torto – visada labai gera pamatyti savo darbo rezultatą, pasidžiaugti, tačiau iki tol tenka nemažai nuveikti. Juokauju, kad daugiausia laiko praleidžiu automobilyje ir bendraudamas su klientais, kai reikia išgryninti idėjas ir sudėlioti aiškią įvaizdžio koncepciją.“
Vainotas sako, kad rengiant kitus žmones, jam svarbiausia parodyti jų autentiškumą. „Kartais drabužis kalba garsiau nei žmogus, bet iš tiesų turėtų būti atvirkščiai – apranga turėtų atskleisti asmenybę. Todėl man svarbiausia žmogaus autentiškumas, identitetas ir tai, kaip jis nori save pristatyti aplinkai“, – vardija jis.
Ir stiliaus taisyklių stilistas ragina aklai nesivaikyti – net ir į internete mirgančius kūno tipo pristatymus (kriaušė, obuolys ar smėlio laikrodis) siūlo žvelgti atsargiai: „Aš žmonių į vaisius ir daiktus neskirstau. Svarbu atsižvelgti į kūno proporcijas, tačiau daugiau taisyklių nėra – kiekvienas esame individualus ir savitas. Todėl kaskart dirbdamas su žmogumi stengiuosi suprasti, kas labiausiai tinka jam ir kas jį atspindi.“
Pastaraisiais mėnesiais stilistas gyvena euroviziniu ritmu. Jau nuo žiemos jis buvo atsakingas už mūsų atstovo įvaizdį ant scenos, taip pat euroviziniuose vakarėliuose, renginiuose, interviu ir susitikimuose su gerbėjais.
„Galų gale ir pasirengimas „Eurovizijai“ užtruko, tai ne tas renginys, kai gali paskutinę minutę sumesti drabužius į lagaminus. Šis konkursas yra fenomenalus – tai milžiniškas renginys ir didžiulė atsakomybė, tad ir ruošėmės jam labai atsakingai. Juolab kad čia svarbu ne tik, kaip atlikėjas žengia į sceną – kiekvienas renginys ir susitikimas formuoja atlikėjo įvaizdį ir prisideda prie to, kaip žmonės jį mato.
Be to, būnant „Eurovizijoje“ kiekvienas atlikėjas stengiasi išsiskirti ir per trumpą laiką patraukti kuo daugiau dėmesio, todėl jis kaskart turi atrodyti nepriekaištingai“, – neabejoja V. Jakštas, į Malmę atgabenęs kelis lagaminus drabužių Silvestrui, kurių papildymas atkeliavo paštu.
Stilistas džiaugiasi, kad konkursas tapo galimybe pristatyti ne tik lietuvių kalba atliekamą dainą „Luktelk“, bet ir lietuvių kūrėjų darbus. „Malmėje siekiame parodyti, kaip Lietuva mato ir supranta madą, todėl visuose svarbiausiuose euroviziniuose renginiuose, taip pat ir iškilmingoje atidarymo ceremonijoje, Silvestras dėvėjo mūsų šalies kūrėjų darbus“, – sako V. Jakštas.
Eurovizinis Silvestro įvaizdis – V. Jakšto vizija, kurią įgyvendinti padėjo trys lietuvių dizainerės: kostiumą sukūrė Marija Petraitytė, vienetinių batų autorė – Kamilė Peleckytė, aksesuarų kūrėja – Gintarė Pečkytė. Silvestro kostiumu atidarymo ceremonijai rūpinosi Londone gyvenantis dizaineris Saimonas Tartenis-ES.TAR, pasirūpinęs ne tik atlikėjo, bet ir drauge su juo ant kilimo žengusių šokėjų deriniais.
Vainotas prisipažįsta, kad būti stilistu „Eurovizijoje“ – nelengvas, tačiau labai įdomus iššūkis. Anot jo, milijonų žmonių dėmesio sulaukiantis konkursas yra išskirtinis renginys, kuriame yra labai daug kūrybinės laisvės. „Tai vieta, kur išties galima pasileisti plaukus ir labai daug eksperimentuoti, žaisti blizgučiais, plunksnomis, šleifais ir pan. Be to, šis konkursas yra didžiausias televizijos šou, tad čia įvaizdis ir vizualumas yra itin svarbu“, – svarsto Lietuvos atlikėjo įvaizdžiu besirūpinantis stilistas.
Tiesa, jis prisipažįsta, kad atstovaujant savo šaliai, Silvestrui svarbi kiekviena smulkmena, todėl ir dėl įvaizdžių kartais tenka su juo padiskutuoti. „Jis turi aiškią nuomonę ir savo kryptį, yra linkęs apgalvoti kiekvieną aprangos detalę. Ir man tai patinka – kai žmogus žino, ko nori, ir man lengviau padėti jam atsiskleisti“, – neabejoja V. Jakštas, lydėjęs Silvestrą nuo nacionalinės atrankos iki pat eurovizinio finalo.
Šaltinis: lrytas.lt