Ukraina vis labiau apsunkina Rusijos galimybes išlaikyti neteisėtai aneksuotą Krymą dėl vykdomos kampanijos, nukreiptos prieš oro gynybą, geležinkelio ir vandens jungtis, rašo Briuselio leidinys „Politico“.
Visus metus kalbamės su „Klaipėdos vandenimis“ apie tai, kaip pagerinti lietaus nuotekų surinkimą, kaip didinti vamzdynų tūrius, kokius naujus vamzdynus nutiesti“, – sako Klaipėdos meras.
Pasak „Klaipėdos vandenų“ generalinio direktorius Benito Joniko, darbai, gelbėjantys miestą nuo užtvindymo, jau vyksta.
„Šiuo metu vykdome investicinį planą, tai yra, rekonstruojame tam tikrus vamzdynus, keičiame jų diametrus, atitinkamai didiname lietaus grotelių kiekį, nes klimatas liūčių pateikia nemažai, tikėtina, kad ir ateityje jų nemažės“ , – tikina B.Jonikas.
Penktadienį Ukrainos karinis jūrų laivynas ir kariuomenė surengė kelias atakas prieš keltą ir naftos terminalą Kavkazo uoste, esančiame Rusijos Kerčės sąsiaurio, skiriančio Krymą nuo Rusijos, pusėje. Keliomis valandomis anksčiau ukrainiečiai smogė Kerčės perkėlai Krymo pusėje, apgadindami du geležinkelio keltus „Avangard“ ir „Conroe Trader“, kurie yra labai svarbūs Rusijos gebėjimui aprūpinti Krymą.
Kerčės tiltas buvo smarkiai apgadintas du kartus, todėl negali atlaikyti intensyvaus traukinių eismo. Tai reiškia, kad Rusija negali jo naudoti karinei logistikai, pavyzdžiui, sunkiosioms šarvuotosioms transporto priemonėms gabenti, leidiniui sakė Ukrainos karinių jūrų pajėgų atstovas Dmytro Pletenčiukas.
Tai verčia Rusiją pasikliauti kelių ir geležinkelių susisiekimu per okupuotą Ukrainą, todėl traukiniai ir sunkvežimiai tampa lengvesniais ukrainiečių taikiniais.
„Atsižvelgiant į tai, kad geležinkelio linija, kurią rusai tiesia per okupuotas Ukrainos teritorijas, dar nebaigta tiesti, šis civilinis keltas buvo pagrindinis jų kariuomenės logistikos maršrutas. Jų jūrų logistika taip pat seniai išnyko po to, kai Ukraina sunaikino keturis ir apgadino penkis jų desantinius laivus“, – pažymėjo D.Pletenčiukas.
Šis išpuolis yra naujausias Ukrainos sudėtingos operacijos, kuria siekiama susilpninti Rusijos vykdomą Krymo kontrolę, etapas. Be logistikos taikinių, ukrainiečiai naudojo jūrų bepiločius lėktuvus ir raketas, kad sunaikintų arba apgadintų mažiausiai 27 Rusijos karo laivus ir vieną povandeninį laivą. Kijevas taip pat atakavo Rusijos aerodromus ir karinių jūrų pajėgų bazes, priversdamas Maskvą perkelti savo laivyną į rytus palei Juodosios jūros pakrantę į Rusijos uostą Novorosijską. Be to, Kijevo atakos pakenkė Rusijos priešlėktuvinei gynybai Kryme.
„Kol Rusijos okupantai bus Ukrainos Kryme, ten periodiškai kas nors sprogs“, – sakė D.Pletenčiukas.
Rusai vis dar turi galimybę išsigelbėti
Penktadienio rytą ukrainiečiai bepiločiais lėktuvais ir raketomis „Neptun“ smogė Rusijos miestui Krasnodarui. Ataką Krymo sąsiaurio pusėje surengė amerikiečių gamybos ATACMS raketos. Tai atitinka Vašingtono taisykles, kuriomis siekiama apriboti Ukrainos naudojimąsi JAV tiekiamais ginklais. Kijevas pareiškė, kad per apšaudymą buvo pataikyta į pagrindinius taikinius.
„Moderni ir veiksminga Rusijos priešlėktuvinė gynyba vėl pasirodė bejėgė prieš mūsų raketas ir bepilotes sistemas ir nesugebėjo apsaugoti svarbių Rusijos kariuomenės logistikos ir paramos objektų“, – teigė Ukrainos kariškiai.
Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad virš Krasnodaro krašto numuštos penkios prieštankinės raketos „Neptun“ ir 29 bepiločiai orlaiviai, ir teigė, kad pavyko užkirsti kelią „Ukrainos teroristų išpuoliui“. Kijevas šiuos pareiškimus neigia.
„Ukraina nepuola civilinių taikinių, o tik taikinius, kuriuos Rusija naudoja kariniams tikslams. Rusai niekada nerodo žalos, nes žino, kad mes smogiame tik į karinius taikinius“, – sakė D.Pletnečiukas.
Rusijos Krasnodaro gubernatorius Veniaminas Kondratjevas teigė, kad visi ukrainiečių bepiločiai lėktuvai buvo sunaikinti ir niekur, išskyrus naftos perdirbimo gamyklą, aukų nebuvo.
„Padėtis rimtesnė Temriuko regione. Trys cisternos su naftos produktais apgadintos ir dega. Gaisrui suteikta didelio sudėtingumo kategorija. Deja, yra nukentėjusiųjų tarp naftos bazės darbuotojų, jiems teikiama medicininė pagalba. Likę darbuotojai buvo evakuoti“, – sakoma V.Kondratjevo pareiškime.
D.Pletenčiukas sakė, kad Rusija ketvirtadienį uždarė ir perkėlą, ir Kerčės tiltą, todėl civiliai gyventojai ir kariškiai buvo priversti naudotis keliu per pietinę okupuotą Ukrainą, kad pasiektų Rusiją.
„Tai turėtų būti užuomina okupantams, kurie per pastaruosius 10 metų neteisėtai persikėlė į mūsų Krymą, kad jiems lieka vis mažiau galimybių palikti šį pusiasalį. Jie gali palikti Ukrainos Krymą dabar, nes vėliau tai bus neįmanoma“, – aiškino D.Pletenčiukas.
Parengta pagal „Politico“ ir UNIAN inf.