Tai yra tipinis 3 kambarių butas Žvėryne, 1972-aisiais statytame penkiaaukštyje. Tokių namų daug visoje Lietuvoje. Standartinės erdvės pernelyg neišlaidaujant sukurtos naujam daug keliaujančių žmonių gyvenimui. „Nuvertėme vieną pertvarą, virtuvė tapo daug didesnė“, – sprendimus LRT PLIUS laidoje „Veranda“ apžvelgia interjero architektė Giedrė Miller.
Architektė Giedrė Miller sako šio projekto ėmusis todėl, kad norėjo praktiškai įsitikinti, ar įmanoma mažomis investicijomis tipinį sovietinį butą pakeisti į šiuolaikišką. Vien tik vonios ir tualetų kambarių sujungimu čia tikrai nebuvo apsiribota.
„Norėjosi šį butą pertvarkyti patogiam ir šiuolaikiniam mūsų vartotojui. Svarbu ir tai, jog būsto šeimininkai prašė, kad pertvarkymas nebūtų labai didelė investicija. Todėl stengėmės kuo mažiau kažką pakeisti, bet kartu tą erdvę išspręsti taip, kad ji būtų patogi“, – sako architektė.
Nuvertusi vieną pertvarą, pašnekovė ne tik sujungė vonios ir tualeto kambarius – atsirado daugiau erdvės ir virtuvei bei miegamojo kambariui. Anksčiau buvusi ankšta virtuvė išaugo į erdvę, kurioje atsirado ir valgomojo stalas.
„Iš valgomojo erdvė pereina į svetainę, kuri nėra labai didelė, mat šeimininkai prašė, kad būtų didesnis miegamasis, – pasakoja G. Miller. – Lietuvoje dažniausiai miegamojo kambariai būna maži. Šeimininkams norėjosi labai didelės lovos ir kad būtų drabužinė.“
Erdvę praplečia ir didelis veidrodis. Pro jį patenkama į jau minėtą drabužinę, kurioje yra gausu vietos susidėti įvairiems daiktams.
„Taip pat ir lagaminams. Kaip žinoma, būtent šito tipo gyvenamuosiuose namuose nėra vietos, kur būtų galima sandėliuoti visus reikalingus daiktus“, – pastebi interjerą kūrusi specialistė.
Nestandartiškai pertvarkytame bute atsirado ir darbo kambarys, kurį galima pritaikyti svečiams priimti. „Jame yra sofa, jei kas nors atvažiuotų, galėtų pernakvoti“, – dėsto architektė.
Užsakovai, prisimena pašnekovė, norėjo šviesių baldų. Interjero architektė rinko tokius baldus, kurie patiktų ir tiktų pagal visus šeimininkų poreikius.
„Užsakovai dažnai leidžia laiką Skandinavijos šalyse. Jų sprendimams įtakos tikrai turi ir interjero tendencijos Švedijoje bei Danijoje. Šeimininkai mėgsta, kad būtų daug aksesuarų, o ypač – žvakių. [...]
Taip pat vienas iš būtinų pageidavimų buvo šviesų reguliavimas. Šeimininkams norėjosi turėti galimybę keisti šviesas ir jas pritaikyti įvairioms skirtingoms progoms“, – sėkmingai įgyvendintomis idėjomis džiaugiasi standartinio penkiaaukščio butą šiuolaikiškai pertvarkiusi interjero architektė Giedrė Miller.