Vyras, kuris nešioja savo žmoną ant rankų
Svajonių pora iš Marijampolės: vyras ant rankų kasdien nešioja savo žmoną

Svajonių pora iš Marijampolės: vyras ant rankų kasdien nešioja savo žmoną

„Mes – kaip kairė ir dešinė rankos,“ – taip apie save kalba marijampoliečiai Vytautas (45 m.) ir Neringa (37 m.) Kirkliauskai, kurie jau keturiolika metų gyvena santuokoje. Pora savo santykius apibūdina kaip ypatingai darnius, pagrįstus meile, abipuse pagarba ir bendru pomėgiu, kuris juos išskiria iš kitų – žmonos nešimo rungtimis. Neringa ne be pagrindo gali vadintis viena dažniausiai savo vyro ant rankų nešiojamų moterų Lietuvoje, o gal net ir pasaulyje.

nuotrauka
nuotrauka

Jų namuose, erdvioje svetainėje, ant komodos išrikiuota daugybė medalių, garbės raštų bei sportinių suvenyrų – viskas liudija apie įspūdingus poros pasiekimus. Be to, ant minkštasuolio guli Lietuvos trispalvė, išmarginta draugų, šeimos narių ir kaimynų linkėjimais bei sveikinimais. Šie simboliai ne tik primena jų pergales, bet ir rodo, kokie tvirti ir vieningi yra jų santykiai.

nuotrauka
nuotrauka

Šiuo metu Kirkliauskai vis dar gyvena emocijomis, kurias patyrė liepos mėnesį Suomijoje, Sonkajervio miestelyje, vykusiame 27-ajame pasaulio žmonų nešimo čempionate. Šiame čempionate Vytautas ir Neringa iškovojo jau trečiąjį aukso medalį, įveikdami 253,5 metrų trasą su kliūtimis per 1 minutę ir 3,51 sekundės. Ši pergalė nėra jų pirmoji – anksčiau jie triumfavo 2018 ir 2019 metais.

nuotrauka
nuotrauka

Sportas – Ne Tik Aistra, Bet ir Gyvenimo Būdas

Tačiau, kad tokios pergalės būtų pasiekiamos, neužtenka vien tik meilės ir darnių santykių. Vytautas ir Neringa kasdien intensyviai treniruojasi – pora praleidžia daug laiko treniruoklių salėje, o Vytautas, ruošdamasis varžyboms, bėgioja su Neringa ant nugaros arba su 50 kilogramų maišu. Jų pasiruošimas varžyboms prasidėjo dar 2009-aisiais, kai Vytautas laikraštyje perskaitė straipsnį apie Suomijoje vykstančias pasaulines žmonų nešimo varžybas. Pasiūlęs šią idėją Neringai, jis iškart sulaukė entuziastingo palaikymo, ir netrukus jie dalyvavo pirmose varžybose Lietuvoje, Dusetose, kur iškart tapo nugalėtojais.

nuotrauka
nuotrauka

Suomijoje vykstančios varžybos tapo tikru iššūkiu – sudėtinga trasa, kurią reikia įveikti su kliūtimis, reikalauja ne tik fizinės jėgos, bet ir greito mąstymo bei strategijos. Vytautas ir Neringa nuolat stengiasi tobulinti savo techniką, kad pasiektų dar geresnių rezultatų. Jiems svarbu ne tik laimėti, bet ir kiekvienose varžybose įrodyti sau, kad jie gali būti geresni nei buvo prieš tai.

Šeimos Parama ir Paveldėtos Vertybės

Vytautas ir Neringa ne tik yra puiki sportinė komanda, bet ir laiminga šeima. Jie augina du sūnus – Nojų (11 m.) ir Adomą (7 m.), kurie jau nuo mažens domisi sportu ir seka tėvų pavyzdžiu. Vytauto tėtis, garsus sunkiaatletis ir galiūnas Alvydas Kirkliauskas, buvo tas žmogus, kuris įskiepijo Vytautui meilę sportui. „Mano tėtis buvo mano didžiausias autoritetas – jo jėga buvo tarsi antgamtinė. Nors pats galiūnu nebūsiu dėl savo kūno sudėjimo, visada norėjau būti stiprus ir sportiškas kaip jis,“ – dalinasi Vytautas.

Dabar Vytautas perduoda savo žinias ir patirtį savo sūnums, mokydamas juos atsakomybės ir to, kad niekas gyvenime neateina be pastangų. Šeima vadovaujasi principu, kad niekas nėra uždirbama lengvai – net ir maži kasdieniai malonumai, kaip laikas prie telefono ar žaidimai, turi būti užsitarnauti atlikus pareigas.

nuotrauka
nuotrauka

Žmonų Nešimo Varžybų Magija ir Tradicija

Vytautas ir Neringa planuoja dalyvauti žmonų nešimo varžybose tol, kol sveikata leis. Šios varžybos, prasidėjusios Suomijoje 1994 metais, kilo iš legendų apie plėšikų vadą Ronkaineną, kuris su savo vyrais ne tik vogė maistą, bet ir moteris. Šiandien žmonų nešimo varžybos tapo populiaria sporto šaka visame pasaulyje, o Vytautas ir Neringa šias varžybas paverčia ne tik savo gyvenimo būdu, bet ir meilės bei partnerystės simboliu.

Kirkliauskai savo gyvenimą ir santykius grindžia ne tik sportu, bet ir tarpusavio supratimu bei pagarba. Jų stiprus ryšys ir bendri tikslai tapo įkvėpimu daugeliui, o žmonų nešimo varžybose iškovotos pergalės yra tikras jų atsidavimo ir meilės simbolis.

nuotrauka
nuotrauka

nuotrauka
nuotrauka

nuotrauka
nuotrauka

nuotrauka
nuotrauka

nuotrauka
nuotrauka

nuotrauka
nuotrauka

nuotrauka
nuotrauka

nuotrauka
nuotrauka

186
535 Pasidalino
mitybos planas
mitybos planas