Malinausko įtarimai Tapinui
Tapinui metami mokesčių slėpimo kaltinimai: Malinauskas kreipėsi į VMI

Tapinui metami mokesčių slėpimo kaltinimai: Malinauskas kreipėsi į VMI

Malinauskas meta įtarimus Tapinui dėl galimo mokesčių slėpimo: klausimas VMI

Viešojoje erdvėje pasklido informacija, kuri sukėlė diskusijas ir įtarimus dėl galimo mokesčių slėpimo, susijusio su visuomenininku Andriumi Tapinu. Klausimus dėl prieš 14 metų vykusių atsiskaitymų iškėlė Tomas Marcinkevičius, buvęs „Pinigų kartos“ laidos darbuotojas. Skirmantas Malinauskas, remdamasis šiuo pokalbiu, savo tinklalaidėje iškėlė galimą pridėtinės vertės mokesčio (PVM) vengimo schemą, kurią, jo teigimu, Andrius Tapinas galėjo naudoti, siekdamas išvengti didesnių mokesčių.

Įtarimų šaltinis: senas atsiskaitymas su „Pinigų kartos“ darbuotoju

Skirmantas Malinauskas savo tinklalaidėje paskelbė ištrauką iš daugiau nei prieš metus vykusios internetinės laidos, kurioje Tomas Marcinkevičius dalijasi patirtimi iš „Pinigų kartos“ laidos laikų. Marcinkevičius pasakoja, kaip jam pirmą mėnesį buvo pervestas atlyginimas – 5000 litų, tačiau netrukus paaiškėjo, kad tik dalis šios sumos priklausė jam. Likusi suma – 3500 litų – buvo pervesta Andriui Tapinui. Marcinkevičius teigė, kad buhalteris jam paaiškino, jog ši suma buvo pervesta dėl to, kad Tapinas negalėjo gauti daugiau kaip 100 tūkstančių litų per metus, nes reikėtų mokėti PVM.

Šis pasakojimas sukėlė S. Malinausko įtarimus dėl galimos mokesčių slėpimo schemos. Malinauskas lygino šią situaciją su kitomis panašiomis schemomis, į kurias buvo įsivėlę politikai, ir išreiškė nuogąstavimą, kad Tapinas galėjo pasinaudoti panašia taktika, siekdamas išvengti mokesčių.

Tapino atsakas: informacija prasilenkia su logika

Į viešumą iškilusius kaltinimus greitai sureagavo ir pats Andrius Tapinas. Savo „Substack“ paskyroje jis pateikė išsamų paaiškinimą ir nurodė, kad jam prireikė laiko atsekti visus faktus. Tapinas patvirtino, kad Marcinkevičius minėjo pervedimą, tačiau, pasak jo, suma buvo 2000 litų, o ne 5000 litų. Jis taip pat pridūrė, kad tuo metu galiojusios PVM taisyklės fiziniams asmenims numatė PVM mokėjimą tik tuo atveju, jei pajamos viršydavo 100 000 litų, neįskaitant darbo santykių pajamų. Tapinas tvirtino, kad jo pajamos tuo laikotarpiu buvo toli nuo šios ribos.

Tapinas taip pat pateikė savo pajamų deklaracijas už 2010 metus, kuriose matyti, kad jo pajamos iš autorinių sutarčių siekė 40 877 litus, o darbo santykių pajamos – nuo 3000 iki 4000 litų per mėnesį. Jis pridūrė, kad 2010 metai buvo sudėtingi dėl ekonominės krizės, ir tokios didelės pajamos, kokias mini Marcinkevičius, yra nerealu. Be to, Tapinas nurodė, kad PVM mokėtoju jis tapo tik 2016 metais, kai jo pajamos pradėjo augti.

Neaiškumai ir kreipimasis į VMI

Tapinas pažymėjo, kad jam kyla abejonių dėl kai kurių Marcinkevičiaus teiginių. Jis paminėjo, kad Marcinkevičius šią istoriją paviešino praėjus 13 metų, būtent tuo metu, kai Tapinas pradėjo savo iniciatyvą „Skaidrinam“. Tapinas taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad jis tuo metu neužėmė jokių vadovaujančių pareigų įmonėje, kuri leido „Pinigų kartą“, todėl klausimas, kodėl Marcinkevičius jam pervedė 580 eurų (2000 litų), lieka atviras.

Galiausiai, Tapinas pats kreipėsi į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI), paaiškindamas situaciją ir prašydamas atlikti tyrimą, kad būtų įvertinta, ar šis pavedimas galėjo būti susijęs su mokesčių slėpimu. Tapinas pabrėžė, kad tokios situacijos yra sudėtingos, nes tylėjimas gali būti interpretuojamas kaip kaltės pripažinimas, o bandymas paaiškinti – kaip teisinimasis.

321
476 Pasidalino
mitybos planas
mitybos planas