Kai pagalvojate apie Balį, populiariausią Indonezijos salą, įsivaizduojate atogrąžų rojų su vaizdingais smėlio paplūdimiais, krištolo skaidrumo vandeniu, tradicine kultūra ir turtinga istorija. Tai labai populiarus jaunų vienišų keliautojų pasirinkimas, nes čia verda aktyvus naktinis gyvenimas, veikia svečių namai ir siūlomos ekskursijos. Tačiau vienai po Indonezijos salą keliavusiai Didžiosios Britanijos turistei pasitaikė tikrai ne instagramo verta patirtis.
Socialinėje žiniasklaidoje ji išreiškė savo šoką dėl „šlykščių“ paplūdimių ir teigė, kad „nesitikėjo“, jog jie tokie bus, rašoma „Daily Mail“.
Kelionių influencerė Anya Roscoe savo paskyroje @anyaroscoe „TikTok“ paskelbė nuotrauką, kurioje užfiksuota šiukšlėmis užversta teritorija, ir ją jau pamatė daugiau kaip 400 000 žmonių.
Šalia nufilmuotos medžiagos ji ekrane parašė: „Oho. Nesitikėjau, kad Balis bus toks bjaurus. Tai Canggu, Seminyak, Kuta ir Legian“.
Įraše matėsi paplūdimiai, pilni šiukšlių – traškučių pakelių, plastikinių talpyklų ir tuščių butelių.
Jūra taip pat atrodė tamsiai dumblinos spalvos, o tai toli gražu nepanašu į spindinčius mėlynus vandenis, kuriuose keliautoja manė apsilankysianti.
Anya prieraše pridūrė: „Jei tai, kas yra paviršiuje, įsivaizduokite, kas yra vandenyno dugne, taip liūdna“.
Tačiau šis vaizdo įrašas sukėlė karštas diskusijas, o žmonės suskubo ginti salą.
Vienas komentatorius piktai parašė: „Jūs esate tokia paviršutiniška. Tada važiuok į Ibisą ir palik Balį ramybėje, mielai ten gyvenčiau visą likusį gyvenimą“.
Kitas pridūrė: „Kai kurie baltieji keliautojai arba keliautojai iš Vakarų šalių yra tikrai kažkas kito. Supraskite, kad Balyje ir Indonezijoje gyvena vietiniai gyventojai, kurie turi savo gyvenimus ir problemas“.
Tuo tarpu trečiasis šmaikštavo: „Visų pirma lažinuosi, kad turistai pirmiausia nusiaubė Balį“.
Ketvirtasis klausė: „Gal išvyksite iš sostinės ir iš tikrųjų aplankysite Balį?“
Canggu, Seminyak ir Kuta yra pietinėje Balio pusėje, Legian – vakarinėje pakrantėje, į šiaurę nuo Kuta ir į pietus nuo Seminyak – tai keliautojų lankomos vietovės.
Neseniai Balyje buvo įvestas naujas turistų mokestis, kuris reiškia, kad nuo šiol užsienio turistai, norėdami atvykti į šią populiarią vietą, turi sumokėti 150 000 rupijų (apie 8 eurų) mokestį – atvykę į. Gusti Ngurah Rai oro uostą arba Benoa uostą.
Kai kurie britai pritarė Anya nuomonei apie Balį ir pasidalijo savo „nuviliančia patirtimi“.
Kažkas prisiminė: „Mes su vaikinu visą valandą deginomės šalia negyvo, pūvančio šuns kūno Balyje, ir buvome labai sutrikę, kodėl jis smirdėjo ir kodėl visi benamiai šunys ėjo ir smirdėjo mums už galvų. Po to nuoširdžiai verkiau“.
Kitas pridūrė: „Seminyak buvo pati bjauriausia vieta, kurioje esu buvęs“, o kažkas rašė: „Šiaurė buvo graži, bet mane taip šokiravo turistinės vietos“.
Dar kažkas patarė: „Buvau labai nusivylęs. Jei norite padėti, yra keletas grupių, kurios kasdien valo paplūdimius!“
Vienas keliautojas siūlė: „Šios vietovės nėra gerai žinomos paplūdimių vietos, todėl akivaizdu, kad jos nebus puikios. Uluwatu yra ta vieta, kur paplūdimiai mėgstami ir jie daug gražesni“.
Mes su vaikinu visą valandą deginomės šalia negyvo, pūvančio šuns kūno Balyje.
Kiti pastebėjo: „Manau, kad Balį paveikė vakarietiškumas“ ir „Gili salos yra tai, ko tikiesi iš Balio! Jas būtina aplankyti. Ir Ubud yra puikus!“
Dar vienas pridūrė: „Atsiprašau, bet jei šiek tiek pasidomėsite, sužinosite, kad Seminyak ir Kuta nėra gražūs, Balis toks gražus, kad reikia tik aplankyti tinkamas vietas“.
Dar kažkas priminė: „Oho, Seminyak 2017 m. buvo ne toks! Dėl to man taip liūdna“.