Sėkmingas Kelias į Karjeros Viršūnę
Televizijos laidų vedėja ir žurnalistė Ugnė Siparė šiuo metu džiaugiasi tiek sėkminga karjera, tiek motinyste. Nors šiandien ji gali pasigirti laiminga šeima ir puikiais profesiniais pasiekimais, kelias iki šio etapo buvo kupinas iššūkių. Nuo aktyvios ir intensyvios karjeros iki motinystės – Ugnė visada siekė savo tikslų su didžiule aistra ir atsidavimu.
Iki dukrelės Umos gimimo Ugnė vedė itin aktyvų gyvenimą – jos dienotvarkėje buvo ne vienas televizijos projektas ir laida. „Iki motinystės aš dirbau su 10 laidų, viena iš jų dar buvo rytinė. Keldavausi 4 valandą ryto ir dirbdavau iki vėlyvo vakaro. Tai buvo intensyvus periodas, kuriame neturėjau laiko sustoti“, – prisimena ji. Tačiau nėštumas privertė sulėtinti tempą, o gyvenimo ritmas pasikeitė. Nors tai buvo netikėtas pokytis, Ugnė sugebėjo prisitaikyti ir džiaugiasi šiuo nauju gyvenimo etapu.
Paauglystė: Laisvė ir Ribos
Kalbėdama apie savo paauglystės laikotarpį, Ugnė Siparė pabrėžia, kad turėjo daug laisvės savęs paieškai, tačiau tuo pačiu jautė atsakomybę ir supratimą apie ribas. Ji prisimena, kad tėvai ir aplinka suteikė jai galimybę eksperimentuoti ir išbandyti save įvairiose srityse, o tai padėjo formuoti tvirtą charakterį ir aiškius tikslus.
Nors daugeliui paauglystė asocijuojasi su sunkumais ir savęs ieškojimu, Ugnė neprisimena, kad būtų susidūrusi su didelėmis problemomis. „Manau, kad man pasisekė, nes užaugau labai geroje aplinkoje“, – teigia ji. Ši palaikanti aplinka leido jai jaustis saugiai ir nevaržomai, kas labai prisidėjo prie sėkmingo jos karjeros kelio.
Susidūrimas su Patyčiomis: Nuo Paauglystės iki Interneto
Ugnė Siparė paauglystėje nepatyrė patyčių, tačiau puikiai suvokia, kad tai yra opi problema, su kuria susiduria daugelis jaunuolių. Nors ji pati nebuvo užgauliojimų taikiniu, ji pastebėjo patyčias aplinkoje ir stengėsi į jas reaguoti. „Man atrodė, kad aš užstodavau tą žmogų, bet dabar galvoju, kad galėjau daugiau padaryti“, – pripažįsta ji.
Dabar, kai patyčios persikėlė į internetą, Ugnė su jomis susiduria dažniau, tačiau suaugusi ji yra stipresnė ir sugeba atsiriboti nuo neigiamų komentarų. Ji teigia, kad svarbu kalbėti apie šią problemą, ypač kai tai susiję su jaunimu, nes tai gali turėti didžiulę įtaką jų emocinei sveikatai.
Žurnalistikos Keliu Nuo 5 Klasės
Jau nuo 5 klasės Ugnė žinojo, kad taps žurnaliste. Šis tikslas ją lydėjo visą mokyklos laikotarpį, o puikūs egzaminų rezultatai leido jai rinktis bet kurią specialybę. Nepaisant to, kad buvo ir kitų galimybių, jos noras dirbti žurnalistikoje niekada nesumažėjo.
Nors žurnalistikos studijos nebuvo lengvos, o stojamieji egzaminai kėlė nemažai iššūkių, Ugnė visada buvo įsitikinusi savo pasirinkimu. Ji prisimena, kaip sunku buvo Vilniuje, kai ji iš nedidelės Marijampolės mokyklos pateko į konkurencingą sostinės aplinką. „Rožiniai akiniai susvyravo, bet man pavyko išlikti emociškai stipriai ir nepalūžti“, – sako ji.
Z Karta: Ne Prarastoji Karta
Dažnai girdime, kad dabartinė Z karta yra prarastoji, tačiau Ugnė šią nuomonę griežtai neigia. Ji tiki, kad jaunoji karta turi didelį potencialą kurti modernią ateitį. „Visa kita, kalbant apie jaunąją kartą, yra gerai. Aš esu už jaunimo kitokį požiūrį ir tikiu, kad tai padės sukurti modernią ateitį“, – tvirtina ji.
Kasdienis Ritualas, Padedantis Išlaikyti Sveiką Protas
Kalbant apie emocinę sveikatą, Ugnė pabrėžia, kaip svarbu yra išsikalbėjimas. Kasdienis ritualas su vyru, kai jie dalijasi dienos rūpesčiais ir džiaugsmais, padeda išlaikyti sveiką protą ir stiprų ryšį šeimoje. „Sėkmingi santykiai ir tinkamai pasirinktas partneris yra labai svarbi laimingo gyvenimo dalis, nes kartu visus sunkumus įveikti yra kur kas lengviau“, – sako Ugnė.