Dainininkės pasakojo apie savo kūrinį, pažintį su Lietuvos atstovu Silvester Belt ir labdaros misiją, su kuria atvyko į „Euroviziją“.
Ukrainos eurovizininkės – apie jautrią dainą, Silvestrą ir Lietuvą: „Norime būti kaip jūs“

Ukrainos eurovizininkės – apie jautrią dainą, Silvestrą ir Lietuvą: „Norime būti kaip jūs“

Antradienį Malmėje įvykusiame pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje kartu su Lietuvos dainininku Silvester Belt į finalą žengė dar devynių šalių atstovai. Tarp jų – su daina „Teresa & Maria“ konkurse pasirodančios ukrainietės Alyona Alyona ir Jerry Heil, laikomos vienomis konkurso favoričių.

Į duetą susibūrusios atlikėjos yra koncertavusios Lietuvoje, įrašiusios dainą „Dai boh“ su Monika Liu, kurios klipas filmuotas Vilniuje. Šįmet vasarį jos dalyvavo akcijos RADAROM! baigiamajame koncerte.

Dainininkė Jerry Heil (tikrasis vardas – Jana Šemajeva) yra įvairių muzikinių šou dalyvė, internete turinti šimtus tūkstančių gerbėjų. Mergina išgarsėjo prieš dešimt metų, kai internete pradėjo talpinti savo perdainuotas garsių pasaulio atlikėjų dainas.

Vėliau ji ne sykį dalyvavo „Eurovizijos“ atrankoje, įstojo mokytis į prestižinį Bostono Berklio koledžą (JAV), prasidėjus karui daug keliavo per Europą, dalyvaudama labdaros renginiuose. Pernai Jerry Heil pelnė „Music Moves Europe“ apdovanojimą, skiriamą ryškiausioms kylančioms Europos muzikos žvaigždėms.

Reperė Alyona Alyona (tikrasis vardas – Aliona Savranenko) savo muzikinę karjerą pradėjo 2019 metais, nors hiphopo muziką kuria daugiau nei 10 metų. Jos debiutinis vaizdo klipas „Ribki“ tapo hitu Ukrainoje, po kurio pasirodymo jauna darželio auklėtoja iš nedidelio miestelio netoli Kyjivo per vieną naktį tapo tikra muzikos sensacija.

nuotrauka
nuotrauka

Ukrainietiškai repuojanti atlikėja yra pelniusi ne vieną muzikinį apdovanojimą, taip pat ir už gimtinės ribų.

2019 metais ji svarbiame Vokietijos festivalyje „Reeperbahn“ buvo apdovanota kaip kylantis muzikos talentas, vėliau „Music Moves Europe“ apdovanojimų ceremonijoje Nyderlanduose pelnė publikos favoritės titulą.

„Eurovizijos“ finale šeštadienį Jerry Heil ir Alyona Alyona atlieka dainą „Teresa & Maria“, kuri, anot pačių dainininkių, yra apie žmogaus stiprybę ir, gėrį ir didžiulę naštą, kuri tenka moterims.

Dueto pasirodymas pusfinalyje sulaukė publikos ovacijų – įspūdingą reginį padėjo sukurti viena garsiausių šių dienų vaizdo klipų režisierių, ukrainietė Tania Muino, kurianti klipus Harry Stylesui, Cardi B, Lizzo, Lil Nas X ir daugybei kitų garsiausių pasaulio atlikėjų.

Žiūrovus ypač sujaudino epizodas su iš dangaus krintančiomis šviesomis – akivaizdi užuomina į raketas, kurios krinta ant Ukrainos miestų.

Interviu LRT dainininkės pasakojo apie savo kūrinį, pažintį su Lietuvos atstovu Silvester Belt ir labdaros misiją, su kuria atvyko į „Euroviziją“.

nuotrauka
nuotrauka

– Kas pirmiausia ateina į galvą, kai išgirstate Lietuvos pavadinimą?

Alyona Alyona: Man Lietuva – viena svarbiausių Ukrainos rėmėjų. Tai buvo pirmoji šalis, į kurią atvykau koncertuoti, kai Rusija 2022-aisiais įsiveržė į Ukrainą. Atvykusi iškart pamačiau daug Ukrainos vėliavų. Net gėlės gėlynuose buvo mėlynos ir geltonos spalvų.

Vienas lietuvis man padovanojo Ukrainos vėliavą, kurią iki šiol vežiojuosi į visus mano koncertus. O taip pat padovanojo Lietuvos krepšinio vėliavą, kuri atsidurs mano muziejuje, ten laikysiu visas gerbėjų dovanas.

Tas bičiulis man papasakojo visą Lietuvos istoriją, dabar suprantu, kodėl taip mus palaikote. Nes jaučiatės taip pat ir patyrėte kovą dėl nepriklausomybės.

Lietuvoje ne kartą koncertavau daugybėje festivalių, taip pat pasirodžiau televizijoje kartu su Jerry. Jūs mums kaip broliai ir seserys. Visada džiaugiuosi, jūsų šalyje lankydamasi, žinau kur apsilankyti, ką valgyti. Manau, jau reikėtų išmokti lietuvių kalbą. (Juokiasi). Lietuviai, mes norime būti kaip jūs.

Jerry Heil: Lietuva man – tai Ukrainos palaikymas, labai graži gamta. Universitete turėjau draugę, su kuria susitikau, kai prieš dvejus metus apsilankiau Lietuvoje. Ji papasakojo, kad dabar dirba vaikų televizijos programoje.

Bet pirmiausia, žinoma, Lietuvos palaikymas mums – milžiniškas. Galėčiau ant pirštų suskaičiuoti šalis, kurios mums taip stipriai remia. Esame labai dėkingi.

– Kartu su Monika Liu esate įrašiusios dainą „Dai Boh“. Kaip tai nutiko?

Jerry Heil: su Europos atlikėjais kūrėme albumą, kuriuo norėjome skleisti Ukrainos kultūrą moderniame kontekste. Pakvietėme ją, nes alyona anksčiau su ja susirašinėjo, jos pažinojo viena kitą.

Tuo metu kaip tik buvome Lietuvoje ir paklausėme jos: ar nenorėtum prisidėti prie šio kūrinio? Davėme jai paklausyti – tai tradicinė ukrainietiška giesmė, kurią perdarėme su daugiau ritmo. Ir jai daina be galo patiko.

nuotrauka
nuotrauka

Alyona Alyona: Ji prisijungė ir tai buvo nepamirštama. Ji turi savo stilių. Atsimenu ją iš „Eurovizijos“ – ji buvo nepamirštama. Jos vokalo stilius, judesių stilius, tai, kaip ji atsiduoda žmonėms.

Šis ryšys vis dar išlieka. Taip pat pamilome ir kitą Moniką, kuri „Eurovizijoje“ buvo pernai – buvau ją sutikusi ir bendraujame per „Instagram“. Ir, žinoma, Silvestrą. Jis toks mielas!

Jerry Heil: Taip. Išties jį mylime. Jis taip pat išreiškė paramą Ukrainai. Susitikome su juo, kai atvykome į akcijos RADAROM! koncertą Lietuvoje. Jis buvo labai šiltas ir išsakė daugybę palaikymo žodžių. Tai buvo mūsų draugystės pradžia – manau, galiu taip sakyti.

– Jūsų kūrinys „Eurovizijoje“ – jautrus ir prasmingas. Apie ką jis?

Alyona Alyona: Juo siunčiame kelias žinias. Pavyzdžiui, eilutė, kad visos dievaitės gimė žmonėmis. Kalbame apie tai, kad žmonės gyvenime daro klaidų, bet mirus prisimename tik gerus dalykus. Tad jei į širdį įsileisite meilę ir gerumą, galite laimėti karą, pakeisti pasaulį, skleisti meilę ir būti geru žmogumi.

Jerry Heil: Daina apie tai, kad visi žmonės gimsta lygūs su ta pačia šviesa viduje, tačiau turime ir tamsiąją pusę. Nereikia jos bijoti, bet privalu žinoti, kad savyje turi ir šviesos, todėl galiausiai mus apibūdina mūsų veiksmai. Turime dieviškąją pusę ir žmogiškąją.

Kitas dalykas, kurį norime perduoti šia daina – tai moterų atsparumas ir stiprybė, kad muzika gali suvienyti pasaulį taip, kaip įkvėpėme pasaulį susivienyti invazijos prieš Ukrainą pradžioje.

Mums reikia grąžinti tą Europos vienybę. Jaučiame, kad Europa tam tikra prasme pavargo nuo šios situacijos, bet negalime jos pakeisti, tad mums toliau reikalinga parama.

Tikimės, kad pasaulis sužinos daugiau apie Ukrainą ne tik per karo ir visų blogų Ukrainoje vykstančių dalykų prizmę, bet bus įkvėptas Ukrainos muzikos.

Norime, kad ši muzika skambėtų ne tik „Eurovizijoje“. Nes ji – įdomi, unikali, galime tiek daug duoti pasauliui, o ne tik iš jo prašyti. Suraskite ukrainiečių muziką internete, tikrai rasite įdomių dalykų.

nuotrauka
nuotrauka

– „Eurovizijoje“ vykdote ir labdaros misiją, jūsų drabužius renginių metu puošia prisegti raktai. Ką jie reiškia?

Jerry Heil: Turime simbolį – tai labai seno rakto iš subombarduotos Novokostromskos gimnazijos kopija. Rakto originalas atlaikė smūgį, nes labai drąsūs mokytojai po bombardavimo atbėgo į mokyklą ir išgelbėjo knygas bei šį raktą.

Raktui daugiau nei 60 metų ir jis labai stiprus simbolis. Namus ar mokyklas praradusiems žmonėms raktas lieka kaip prarastų namų fantomas, kurį jie nešiojasi kišenėse – kai kas, ką gali paliesti, bet ten negali grįžti.

Renkame lėšas, kampanija skirta idėjai, kad turime atkurti praeitį, jog galėtume kurti ateitį.

Alyona Alyona: Daugiau nei 500 mokyklų subombarduotos, tai daugeliui vaikų užrakino vaikystę. Mūsų tikslas – ją vėl atrakinti. Atstatyti mokyklas. Vaikams, kurie priversti mokytis namie ar internetu. Vaikams labai svarbu bendrauti, susirinkti klasėje ir vėl džiaugtis vaikyste.

nuotrauka
nuotrauka

– Jūs jau ne vienus metus norėjote patekti į „Euroviziją“. Kokį įspūdį jums ji palieka?

Alyona Alyona: Per pirmą repeticiją Jerry paėmė mano ranką ir pasakė – negaliu patikėti, mes „Eurovizijoje“. (Juokiasi). Konkurso mastas yra milžiniškas.

Jerry Heil: Bet tuo pačiu – Malmės miestas yra tylus ir ramus. Atvykus iš Kyjivo, iš Ukrainos, smagu būti vietoje, kur galima pajusti palengvėjimą, tiesiog gyventi.

Bet tuo pat metu visą laiką lauki, kad kas nors negero nutiks. Štai, ką šiais laikais reiškia būti ukrainiečiu šiais laikais.

Miestas – gražus, įkvepiantis, jaukus. Lyg būtų pastatytas iš meduolių.

nuotrauka
nuotrauka

– Jus laiko vienomis ryškiausių šių metų „Eurovizijos“ favoričių. Ką apie tai manote?

Jerry Heil: Jei žmonės visame pasaulyje ir Europoje kasdien pradės klausytis ukrainiečių muzikos, tai reikš, kad mes laimėjome. Toks mūsų buvimo čia tikslas.

Bet žinoma, matome lažybininkų prognozes. Vien mintis, kad Ukraina gali būti arti viršūnės, sukuria tam tikrą spaudimą.

Šaltinis: lrytas.lt

677
893 Pasidalino
mitybos planas
mitybos planas