Tyrėjai prieš 30 metų urvo viduje rado tai, kas pasirodė tiesiog žavinga!
1994 m. mokslininkai aptiko plyšį kai kuriose Prancūzijos uolose. Oras išsiveržė iš plyšio, todėl tyrėjai nusprendė atidžiau ištirti uoloje buvusią erdvę.
Eliette Brunel – Deschamps, Christian Hillarie ir Jean – Marie Chauvet rado plyšyje urvą, kuriame buvo stalaktitų.
Nieko ypatingo, pamanė jie.
Bet kai jie pateko giliau į uolos ertmę, jie suprato, kad yra 32 000 metų senumo laiko kišenės viduje. Laiko kišenėje, kurioje buvo vieni seniausių pasaulyje urvų paveikslų.
Tikriausiai prieš maždaug 23 000 metų, įėjimas į urvą kažkuriuo momentu sugriuvo. Prieš daug tūkstančių metų urviniai žmonės piešė urve, kad pavaizduotų kasdienybę ir tai, ką matė aplinkui: mamutus, gyvūnus, kuriuos šiandien vadiname šernais, raganosius, lokius, liūtus, arklius, elnius, leopardus, buivolus, hienas ir beždžiones.
Pilkojo lokio griaučiai buvo rasti gulintys ant altoriaus tipo stalo, todėl manoma, kad lokys buvo naudojamas kaip šventa auka.
Šovė, Vallon – Pont – d’Arc urvai yra Ardèche regione. Remdamiesi ledynmečio piešiniais, mokslininkai turėjo persvarstyti savo vertinimus, kada urvo menas buvo sukurtas ir panaudotas žmonijos istorijoje, o tai buvo daug anksčiau, nei manyta – dėl Šovė atliktų tyrimo duomenų.
Be to, tyrėjų išvados turėjo svarbią įtaką pasaulio istorijai dėl piešinių kokybės; jie yra kur kas tikslesni ir išsamesni, nei buvo manyta, kad galimi mūsų protėvių laikais.
2014 m. Šovė urvas tapo UNESCO pasaulio paveldo objektu, nors visuomenė vis dar neturi galimybės patekti į šią vietovę, kad piešiniai būtų išsaugoti, šios vietos kopiją galima pamatyti būnant turistais („Pent d’Arc“ urvas).
Kaip neįtikėtina?! Tiesiog nuostabu! Nedvejodami pasidalinkite šiuo straipsniu su draugais „Facebook“ tinkle.