Kaip manote ar dažnai būna pasikėsinta į įtakingus asmenis?
Pasikėsinimai į VIP asmenis – reti, tačiau vis tiek įvyksta: kas tai lemia?

Pasikėsinimai į VIP asmenis – reti, tačiau vis tiek įvyksta: kas tai lemia?

Pasikėsinus į Slovakijos premjero Roberto Fico gyvybę, Lietuvos Vadovybės apsaugos tarnybos vadas Rymantas Mockevičius sako, kad tokie incidentai Europoje yra reti, o aukšto lygio apsauga priklauso nuo daug įvairių dalykų, tarp jų – ir asmens sargybinių skaičiaus.

Trečiadienį buvo pašautas Slovakijos premjeras Robertas Fico, jis šiuo metu yra ligoninėje, o šaulys yra sulaikytas.

Į Slovakijos premjero gyvybę pasikėsinta vidury baltos dienos Handlovos mieste, esančiame per porą šimtų kilometrų į šiaurės rytus nuo sostinės Bratislavos. Įprastai aukščiausias pareigas užimančius valstybių vadovus saugo gausios asmens sargybinių pajėgos, taip buvo ir šįkart, kaip matyti iš vaizdo įrašų įvykio vietoje. Vis dėlto, šaulys, kuris, kaip pranešama, yra 71-erių rašytojas Jurajus Cintula, rado būdą, kaip pasikėsinti į Slovakijos premjerą.

„Daug niuansų“ Lietuvos Vadovybės apsaugos tarnybos (VAT) vadas Rymantas Mockevičius 15min tikino negalintis komentuoti situacijų, kaip tokiems užpuolikams pavyksta atrasti landų saugomų asmenų link. Tačiau, pasak jo, tokių asmenų apsauga priklauso nuo daug niuansų, vienas jų – asmens sargybinių kiekis. „Jeigu bendrai, tai daug niuansų – nuo žmonių profesionalumo, situacijos, nuo žmogiškos klaidos. Sunku vertinti, nes viskas priklauso nuo to, kokie kiekiai apsaugos dirba“, – kalbėjo R.Mockevičius. „Kuo mažesnė apsauga, tuo didesnė tikimybė, kad gali įvykti koks nors pasikėsinimas (...) Viską lemia kiekiai ir apsaugos galimybės“, – pridūrė jis.

871
732 Pasidalino
mitybos planas
mitybos planas