Paaiškinimas paprastas: dažnai įgyjame blogų įpročių, kurie daro tiesioginę įtaką mūsų sveikatai ir miego kokybei.
Keiskite miegojimo pozicijas. Kiekviena turi savo privalumų ir trūkumų.
Geriausia miegojimo pozicija yra ant nugaros. Ji tikrai naudinga stuburui ir kaklui, tačiau gali sukelti knarkimą ar miego apnėją. Kita vertus, miegas ant pilvo turi daugiau trūkumų nei privalumų, nes verčia sukti galvą, o tai gali sukelti viršutinės kūno dalies skausmus.
Miegant ant šono sumažinamas spaudimas stuburui, tačiau kenčia klubai. Fetaliniame pozicijoje raumenys natūraliai atsipalaiduoja, o rūgšties refliuksas ir rėmuo sumažėja. Tačiau ši pozicija gali apsunkinti kvėpavimą. Taigi, norint kokybiško miego, geriausia kartas nuo karto keisti pozicijas.
Stenkitės visada keltis ir eiti miegoti tuo pačiu metu.
Svarbu žinoti, kad miegas priklauso nuo cirkadinio ritmo, t.y. 24 valandų biologinio laikrodžio, kuris skiriasi kiekvienam žmogui. Norint gerai išsimiegoti ir atsibusti gerai nusiteikus, būtina laikytis nuoseklaus miego ir pabudimo ritmo.
Kėlimasis vėlai ryte atitolina kitą miegą ir gali turėti neigiamos įtakos kitai nakties miego kokybei, jei toks elgesys tampa pasikartojantis. Todėl svarbu laikytis kuo reguliariau ritmo, kad jaustumėtės nuovargį, kuris signalizuoja, jog laikas eiti miegoti.
Lova skirta tik miegui.
Lova turėtų būti laikoma vieta, skirta tik miegui. Visi kiti užsiėmimai, nesuderinami su miegu, turėtų būti pašalinti. Todėl neturėtume žiūrėti serialų „Netflix“, valgyti ar skaityti lovoje.
Svarbiausia yra eiti miegoti tik tada, kai norime miegoti. Jei užmigti nepavyksta, geriau išlipti iš lovos. Lova gali sukelti nerimą, dėl kurio bus daug sunkiau užmigti. Lova pirmiausia yra atsipalaidavimo vieta, kurioje turėtume laikytis toliau nuo neigiamų minčių.
Venkite sportuoti vėlyvą popietę ar vakare.
Kartais mūsų dienos būna ilgos, todėl fizinę veiklą atidedame vakare, o tai yra rimta klaida. Sportavimas vakare pakelia kūno temperatūrą, aktyvina mus fiziškai ir psichologiškai, o šie veiksniai nesiderina su geru miegų.
Ką galite daryti vėlų vakarą, tai lengvas pasivaikščiojimas be didelės įtampos. Taip pat reikėtų vengti karštų vonių prieš einant miegoti ir intensyvios protinės veiklos iki vėlyvos nakties.
Lengva vakarienė padės geriau miegoti.
Kad geriau miegotumėte, geriausia vakarieniauti lengvai ir beveik visada tuo pačiu metu. Būtina vengti per sočios vakarienės prieš miegą.
Tačiau būkite atsargūs: tai nereiškia visai nevalgyti, nes neišvengiamai atsibusite su stipriu potraukiu atakuoti šaldytuvą. Taip pat reikėtų vengti energinių gėrimų, tokių kaip kava ir kitos kofeino turinčios medžiagos — nėra nieko geriau nei puodelis žolelių arbatos prieš miegą!
Sukurkite patogią aplinką prieš miegą.
Esant patogioms sąlygoms, lengviau užmigti. Švelni šviesa, švelni muzika ir patogi lova — tai trys ingredientai, reikalingi atkuriamam miegui. Kiti veiksniai, kuriuos reikėtų kontroliuoti, yra triukšmas, kurio reikėtų vengti bet kokia kaina, ir kambario temperatūra, kuri neturėtų būti nei per aukšta, nei per žema. Rekomenduojama kambario temperatūra yra 18-19°C, o patalpą reikėtų vėdinti 10 minučių kasdien.
Kita vertus, bet kokio tipo ekranai, skleidžiantys mėlyną šviesą, turėtų būti išjungti prieš einant miegoti. Geriau įgyvendinti atpalaiduojančius ritualus pagal asmeninius pageidavimus, kad lengviau įžengtumėte į sapnų pasaulį.
Svarbu rūpintis savo gerove. Pažiūrėkime, kas nutinka, jei pradėsite teikti pirmenybę savo miegui.