Kartais pamirštame išsivalyti dantis prieš miegą, bet nesijaudinkite; tai nutiko kiekvienam. Tačiau kaltė yra pagrįsta, nes mūsų burnoje veisiasi bakterijos ir maisto likučiai. Nors kai kurios bakterijos yra sveikos, kitos sukelia dantenų ligas ir ertmes.
9 Paprasti Būdai, Kaip išlaikyti Sveiką Dantų Būklę

9 Paprasti Būdai, Kaip išlaikyti Sveiką Dantų Būklę

Gali nustebti, kad šios problemos gali išlikti net jei valotės dantis du kartus per dieną. Bet ar tinkamai rūpinatės savo dantimis?

Svarbu: Šis straipsnis skirtas tik informaciniais tikslais ir nerekomenduojamas kaip profesionalus patarimas. Daugiau informacijos šia tema kreipkitės į savo gydytoją.

1. Rūpinkitės savo dantų šepetėliu ir reguliariai jį keiskite.

Rinkitės nedidelį ar vidutinio dydžio dantų šepetėlį su šereliais, kurie gali pasiekti tarpdančius. Venkite šepetėlio dangtelių – jie gali sulaikyti bakterijas. Po kiekvieno naudojimo, gerai išskalaukite šepetėlį vandeniu ir leiskite jam išdžiūti ore. Taip pat laikykite jį atokiau nuo tualeto, kad išvengtumėte bakterijų perdavimo. Ir nepamirškite reguliariai keisti šepetėlį, nes susidėvėję šereliai tampa mažiau efektyvūs valant dantis.

2. Apsilankykite pas odontologą bent du kartus per metus.

Suprantame, kad vizitai pas odontologą nėra malonūs, tačiau geriau užkirsti kelią problemoms nei jas gydyti vėliau. Nesvarbu, kaip atidžiai valotės ir naudojate siūlą, kai kurios burnos vietos yra sunkiai pasiekiamos.

Apsilankymo metu odontologas išvalo tas sunkiai pasiekiamas vietas prie dantenų linijos, tiek priekyje, tiek gale, pašalindamas apnašas ir akmenis. Tai svarbus žingsnis kovojant su ertmėmis. Daugelis žmonių mėgsta valymą dėl to, kaip švarūs ir gaivūs jaučiasi jų dantys po to. Stenkite planuoti vizitą bent du kartus per metus.

Jei nerimaujate dėl ertmių ar gilesnių problemų, jūsų odontologas gali naudoti rentgeno spindulius ir lazerius detaliai apžiūrėti. Jie taip pat imasi atsargumo priemonių, pavyzdžiui, dėvi kaukes ir pirštines, kad būtų kontroliuojami bakterijos ir mikrobai.

3. Keiskite mitybos įpročius.

Pagerinus mitybą, galima labai padėti bendrai sveikatai, įskaitant dantis. Tyrimas iš "The British Medical Journal" pabrėžė, kad keičiant mitybą galima net užkirsti kelią ar net sustabdyti dantų ėduonies vystymąsi, priklausomai nuo jo stadijos. Žinome, kad cukraus vartojimas sukelia dantų problemas, tačiau pakeitus mitybos įpročius, šio klausimo galima išvengti.

Pirmiausia, siekite daugiau kalcio. Jis svarbus kuriant stiprius kaulus ir dantis, todėl stenkitės įtraukti į savo dienos racioną pieno produktus, tokius kaip pienas, jogurtas, grietinė ar sūris.

Vietoj saldžių gėrimų rinkitės sveikesnes alternatyvas. Mažinkite gazuotų gėrimų, sulčių vartojimą. Rinkitės vaisių kokteilius ar nesaldintą arbatą. Vanduo yra tikras herojus – padeda su drėgme ir skatina seilių tekėjimą, abu šie dalykai naudingi jūsų kūnui ir dantims.

4. Kramtykite be cukraus gumą

Seilės yra būtinos plaunant maistą ir bakterijas nuo dantų. Tačiau dantų pastos mineralai gali būti nuplauti dėl rūgštinių seilių, sukurdami aplinką, palankią bakterijoms, kurios sukelia dantų ėduonį ir dantenų problemas.

Kramtomoji guma be cukraus padidina seilių gamybą su neutraliu pH, subalansuoja burnos rūgštingumą ir saugo dantis bei dantenas. Žinoma, tai nėra pakaitalas valymui ir siūlo naudojimui!

Guma su ksilitu parodė, kad gali tuoj pat žudyti ėduonį sukeliančias bakterijas. Taip pat be cukraus guma stiprina dantų emalį, darant jį atsparesnį rūgštims, kurios sukelia ertmes. Kramtymas skatina seilių gamybą, suteikiant natūralaus fluorido, kuris stiprina emalį ir padeda palaikyti dantų švarą, neleisdamas maistui kauptis dantų vagelėse.

5. Pašalinkite tonzilių akmenis

Jei pastebite, kad kosėjate mažus, geltonus gabalėlius iš gerklės, tai gali būti tonzilių akmenys. Nors šie akmenys nėra pavojingi, jie gali sukelti blogą burnos kvapą. Jie yra bakterijos ir maisto likučiai, kurie formuojasi tonzilių plyšiuose, svyruojantys nuo mažų, minkštų gabalėlių iki didesnių, sukietėjusių akmenų. Nors jie paprastai yra nekenksmingi, kai kuriais atvejais gali sukelti infekcijas. Norėdami jų išvengti, reguliariai naudokite burnos skalavimo skystį be alkoholio, kad sumažintumėte burnos bakterijas, ir dažnai naudokite dantų siūlą.

6. Pridėkite maisto papildų ir vitaminų prie savo mitybos.

Vengimas saldumynų yra geras žingsnis, bet yra ir daugiau būdų, kaip padidinti seilių kovą su dantų apnašomis. Vitaminai vaidina svarbų vaidmenį palaikant dantų sveikatą.

Venkite cukraus turinčių saldumynų, tokių kaip želė, kurie skatina apnašų atsiradimą. Po saldumynų suvartojimo, per 20 minučių išsivalykite dantis, kad išvengtumėte galimų ertmių.

Rinkitės viso grūdo produktus, turinčius vitamino B, geležies ir magnio, kurie padeda kalcio įsisavinimui ir stiprina dantis. Padidinkite vitamino D suvartojimą valgydami jūros gėrybes, kaip lašiša, šprotai, tunas ir skumbrė.

7. Išbandykite kokosų aliejaus trauką.

Kokosų aliejus siūlo įvairias sveikatos naudas kūnui, taip pat natūralų būdą apsaugoti dantis nuo ėduonies per aliejaus trauką. Šis metodas apima burnos skalavimą su šaukštu kokosų aliejaus apie 20 minučių, kad būtų ištrauktos bakterijos ir skatinamas natūralus dantų gijimas.

Atminkite, neprarykite aliejaus. Tai paprasta, tačiau labai efektyvu, turintis daugybę sveikatos privalumų! Nors aliejaus trauka nesustabdo jau esančio dantų ėduonies, tai yra prevencinė priemonė prieš ertmes. Verta paminėti, kad šio metodo derinimas su įprastu valymu ir siūlo naudojimu gali du kartus pagerinti burnos sveikatą.

8. Natūrali dantų pasta

Namų sąlygomis pagaminta alternatyvi dantų pasta su natūraliais ingredientais yra puikus būdas stiprinti burnos sveikatą. Receptas yra paprastas ir reikalauja ingredientų, kuriuos galima įsigyti beveik bet kurioje parduotuvėje, jie yra natūralūs ir nekenksmingi. Dantų pastą galite gaminti su aktyvuota anglimi, kokosų aliejumi, natūraliais žolelių ekstraktais ir soda, kurie visi padeda pašalinti bakterijas ir stiprinti dantų emalį.

9. Venkite per daug rūgščių maisto produktų.

Rūgščiai turintys maisto produktai, kaip citrusiniai vaisiai, gazuoti gėrimai ir net kai kurie sveiki produktai, tokie kaip pomidorai, gali pažeisti dantų emalį. Emalis yra dantų apsauginis sluoksnis, tačiau per daug rūgščių gali jį susilpninti, todėl jūsų dantys taps pažeidžiami ėduonies. Norėdami apsaugoti dantis, stenkitės riboti rūgščių maisto produktų vartojimą arba gerti juos su šiaudeliu, kad sumažintumėte jų kontaktą su dantimis. Taip pat, po rūgščių produktų vartojimo, gerai išskalaukite burną vandeniu ir vengite iš karto valytis dantų, nes emalis bus pažeidžiamas.