Nuovargis tampa vis dažnesnis reiškinys. Tik JAV apie 20% žmonių teigia, kad jis trukdo gyventi normalų gyvenimą.
9 priežastys, kodėl nuolat jaučiatės pavargę, ir ką daryti dėl to?

9 priežastys, kodėl nuolat jaučiatės pavargę, ir ką daryti dėl to?

Ir, kaip paaiškėja, tai ne tik didelės streso lygio priežastys, dėl kurių mes jaučiame mieguistumą ir nuovargį visą dieną. 20%-60% atvejų yra fizinės, o ne psichinės problemos, kurių dažnai nėra taip lengva pastebėti.

Pernelyg didelis kofeino vartojimas

Paprastai manome, kad kava ir energetiniai gėrimai suteikia mums greitą energijos pakylėjimą, tačiau visiškai pamirštame, kad mūsų ištekliai nėra begaliniai. Dėl to, jei pernelyg priklausome nuo šių gėrimų, galime jaustis gerai kurį laiką, tačiau kitą dieną būname labai pavargę.Be to, kava turi didelį poveikį mūsų miegui, todėl jis tampa nekokybiškas ir nepakankamas. Pernelyg didelis kavos vartojimas tiesiogiai susijęs su naktytiniais rūpesčiais ir dažnesniais pabudimais naktį, taip sumažinant bendrą miego laiką.

Kai kurie žmonės yra jautresni kofeino poveikiui miegui. Taigi, jei pastebėjote tokius požymius, pabandykite sumažinti jo vartojimą ir pažiūrėkite, ar tai padės pagerinti miegą ir energijos lygį.

Beje, žalia arbata taip pat turi kofeino, todėl jei esate jos gerbėjas, pagalvokite, ar tikrai ji tokia naudinga jūsų sveikatai. Nėra nieko blogo išgerti vieną puodelį per dieną, tačiau per didelis vartojimas gali padaryti daugiau žalos nei naudos.

Nepakankamas vandens vartojimas

Būti pakankamai hidratuotam yra svarbu, norint išlaikyti energijos lygį. Kiekvieną kaloriją, kurią sunaudojame, mes prarandame vandenį, ir visas šias nuostolius reikia atkurti. Jei negeriate pakankamai vandens, jaučiatės vis labiau pavargę, o jūsų gebėjimas susikaupti žymiai sumažėja.Iš tiesų, dehidratacija veikia visą mūsų organizmą, taip pat ir miego ciklus, juos sutrumpindama, kaip ir kava. Simptomai labai panašūs: troškulys, nuovargis, galvos svaigimas ir net galvos skausmai.

Galbūt esate girdėję, kad reikia gerti 8 stiklines vandens per dieną, tačiau tai priklauso nuo mūsų svorio, amžiaus, lyties ir fizinio aktyvumo lygio. Pabandykite pradėti nuo vieno stiklinės vandens kiekvieną kartą, kai jaučiatės pavargę, ir pamatysite – jūsų nuotaika ir savijauta greitai pagerės.

Neužtenka geležies racione

Tai gali sukelti anemiją, kuri yra pagrindinė priežastis, dėl kurios jaučiatės taip pavargę. Geležies trūkumas kraujyje neleidžia organizmui pagaminti pakankamai hemoglobino. Tačiau jūs negalite to pasakyti tik žiūrėdami į simptomus – reikia atlikti kraujo tyrimą. Kai kuriais sunkiais atvejais galima pastebėti, kad trūksta normalių raudonųjų kraujo kūnelių, jei jūsų oda atrodo per daug blyški.

Jei nuovargis tapo įprastas ilgą laiką, greičiausiai atėjo laikas apsilankyti pas gydytoją. Jei jūsų organizme trūksta geležies, pakeiskite savo mitybą ir vartokite daugiau špinatų ir mėsos, taip pat naudokite geležies papildus. Tai tikrai padės!

Jūs esate veganas ar vegetaras

Nėra nieko blogo, jei laikotės šių mitybos įpročių, tačiau esminis vitaminas B12 randamas tik gyvūninėje baltyminėje produkcijoje. Jo trūkumas gali priversti jus jaustis kaip išspaustą citriną. Taigi, nedvejodami kreipkitės į gydytoją ir vartokite visus reikalingus vitaminus, kad palaikytumėte savo gyvenimo būdą ir jaustumėtės puikiai kiekvieną dieną.

Hipotiroidizmas

Hipotiroidizmas yra labai dažna liga, ir apie 12% JAV gyventojų ją išsivysto per savo gyvenimą, daugiausiai moterys. Tai atsitinka, kai skydliaukė negamina pakankamai skydliaukės hormonų, kurie reguliuoja mūsų medžiagų apykaitą. Dėl to, kai hormonų lygis yra žemas, mes galime jaustis pavargę, priaugti svorio ir visą laiką jausti šaltį.

Dar labiau paini padėtis yra ta, kad hipotiroidizmas gali prisidėti prie depresijos simptomų. Bet paprastas kraujo tyrimas gali nustatyti šią būklę, ir gydytojas gali paskirti vaistus, kurie padės gydyti neaktyvią skydliaukę ir pasijusti geriau.

Miego apnėja

Tai lėtinė būklė, kai miego metu gali būti trumpų kvėpavimo pertraukų. Tai trunka tik kelias sekundes, tačiau gali pasikartoti kelis kartus per naktį. Labai dažnai kvėpavimas vėl tampa normalus po storčio ar užspringimo garso. Tai labai trikdo žmogaus miegą, dėl ko atsiranda nuolatinis nuovargis ir mieguistumas dienos metu.

Kiti simptomai yra rytiniai galvos skausmai, atminties problemos, prasta koncentracija ir dirglumas. Taigi, jei žinote, kad knarkiate, klauskite, ar kiti pastebi kvėpavimo problemas miegant. Jei simptomai yra, pasitarkite su gydytoju – šiai būklei yra daugybė gerų gydymo metodų, kurie padės pagerinti miego kokybę ir savijautą.

Maisto jautrumas

Daugelis žmonių gali turėti maisto jautrumą, ypač jei serga Hašimoto tireoiditu ar kitomis autoimuninėmis ligomis. Dažniausi jautrumai yra glitimas, sojos, kiaušiniai, kukurūzai ir riešutai.

Šiuo atveju taip pat galite atlikti paprastą kraujo tyrimą, kad sužinotumėte, ar turite kokių nors jautrumų, arba tiesiog pašalinti įtartinus maisto produktus. Tai ne tik padės atstatyti jūsų energijos lygius, bet ir gali pašalinti daugelį kitų simptomų.

Mėlynos šviesos poveikis

Mes turime prieigą prie elektros energijos 24/7. Tačiau ilgalaikis mėlynos bangos šviesos poveikis, ypač vakare, gali labai paveikti mūsų miego kokybę ir sveikatą.

Kaip ir daugeliu kitų atvejų, saikas yra svarbiausias. Stenkitės kuo mažiau naudoti išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius arba sumažinkite ekrano ryškumą. Šiandien galite suplanuoti šiuos nustatymus, kad įrenginiai automatiškai atliktų juos tam tikromis valandomis.

Jei manote, kad perėjimas prie spausdinto knygos išgelbės situaciją, klystate, nes įprasti šviesos šaltiniai taip pat skleidžia mėlyną šviesą. Taigi bent jau pabandykite pakeisti miegamojo lemputes į tokias, kurios turi mažesnį M/P santykį. M/P santykis skatins budrumą ir užtikrins pakankamą apšvietimą, kuris nesukels akių nuovargio.

Jei tiesiog negalite gyventi be naršymo telefone vėlai vakare arba sergate nemiga, mėlynos šviesos akiniai taip pat gali būti geras pasirinkimas. Jie nesuteiks jums visiškos apsaugos nuo mėlynos šviesos poveikio, tačiau gali pagerinti jūsų miego kokybę ir padėti jums pailsėti.

Emocinė gerovė

Emocinis stresas yra pagrindinė priežastis, dėl kurios žmonės jaučiasi nuovargio. Jūsų galvos srityje kūnas veikia kaip visiškas atspindys to, kaip reaguojate į išorinius veiksnius. Jei nuolat matote neigiamą pasaulį arba jaučiate nuolatinį nerimą ir stresą, tai gali sukelti nuovargį.

Sprendimas yra paprastas: užsiimkite meditacija, jogomis, bėgiojimu, ilgu pasivaikščiojimu, kurį mėgstate, ir šiuo metu, kad padidintumėte energijos lygį. Kadangi kūnas ir protas yra neatskiriami, abu reikalauja sveiko požiūrio ir pastangų jų pusiausvyros.