Pagal tradicinės kinų medicinos specialistus, sveikas ir gražus žmogaus veidas – sveikas organizmas. Visgi, retas kuris galime pasigirti idealiai skaisčia ir švaria oda, kadangi tam nuolat koją kiša spuogai. Kodėl atsiranda spuogai? Pasirodo, šie atsiranda ne be reikalo, tai – organizmo siunčiami pavojaus signalai, apie tam tikrų mūsų organų negalavimus. Gydytoja Liudmila Vingilienė, akupunktūros ir tradicinės kinų medicinos specialistė pasakoja, kokius sveikatos sutrikimus gali signalizuoti spuogai skirtingose veido vietose ir pataria, kaip patys natūraliais būdais galime juos pašalinti.
„Išties, veidas – mūsų sveikatos žemėlapis, kuriame atsispindi organizmo energiniai sutrikimai. Veido požymiai yra itin svarbūs diagnozuojant sveikatos problemas, kadangi kiekviena veido sritis nurodo į tam tikrą organo kanalą ir signalizuoja apie jo būklę. Taigi, dėl šių priežasčių kinų medicinos gydytojai akcentuoja žmogui, kad svarbiau yra gydyti jo energiją, o ne tik veidą“, – teigia L. Vingilienė.
Odos sutrikimai – organizmo siunčiami signalai
Tam tikroje „veido žemėlapio“ vietoje skirtingų organų energinis disbalansas pasireiškia odos pakitimais, kaip išbėrimai, paraudimai, dėmelės, raukšlės ir dažniausiai – spuogai.
„Spuogų atsiradimo priežastys tradicinės kinų medicinos (TKM) žvilgsniu atsiranda susikaupus drėgmei plaučių ir kasos-blužnies kanaluose. Dėl šios priežasties oda būna riebi bei sutirštėja riebalinių liaukų sekretas, kuris ir užkemša išėjimo latakėlį. Taip pat dėl energijos silpnumo plaučių ir storosios žarnos kanaluose nusilpsta odos funkcija – valyti kūno šlakus“, – aiškina gydytoja.
Kakta
Tradicinės kinų medicinos specialistė pasakoja, kad kaktos srityje esantys spuogai atspindi energinį disbalansą plonosios žarnos ir šlapimo pūslės kanaluose, o sritis virš antakių nurodo širdies negalavimus. Taip pat itin svarbus psichinis žmogaus gyvenimas, kaip nuotaikos, mintys, jausmai – šie išgyvenimai ir sutrikimai taip pat labiausiai atsispindi kaktoje.
Taigi, jei jus itin kamuoja spuogai kaktos srityje, pirmiausia vertėtų sunerimti dėl savo žarnyno ir skrandžio veiklos, kritiškai įvertinti kasdienį maisto racioną ir atkreipti dėmesį, ar jame nėra per daug gyvūninės kilmės riebalų ar saldumynų. Tokiu atveju valgiaraštį paįvairinkite šviežiomis daržovėmis, vaisiais, įvairiais žalumynais. Vis dėlto, jei dėl odos negalavimų kaktos srityje kalti vidiniai išgyvenimai bei stresas, nealinkite savo organizmo ir leiskite šiam pailsėti.
Skruostai, nosis, smakras
Įdomu tai, kad skirtingi skruostai, t.y. dešinysis ir kairysis, gali byloti ir apie skirtingus sutrikimus. Odos problemos dešiniajame skruoste galimai signalizuoja apie alergijas, sutrikimus plaučiuose arba stresą, o kairysis – netinkamą mitybą, sutrikusią kepenų ar plaučių veiklą. Be to, jei spuogų itin gausu ant kairiojo skruosto, susimąstykite, galbūt per daug piktnaudžiaujate alkoholiu, greitu bei riebiu maistu? Vėlgi, šias problemas gali išspręsti sveika ir subalansuota mitybą, praturtinta daržovėmis, įvairiais žalumynais, valančiais žarnyną bei pakankamas vitaminų vartojimas.
Kalbant apie spuogus ant nosies, jei jų gausu ant nugarėlių – negaluoja kepenų kanalas, o raudonas nosies galiukas parodo kasos-blužnies nusilpimą. Taip pat neretai spuogų kamuojama veido sritis – smakras, tokiu atveju reikėtų susirūpinti lytinių organų veikla bei galimais uždegimais.
Kosmetinės priemonės problemos neišspręs
„Kaip jau minėjau anksčiau, spuogų atsiradimas skirtingose veido srityse reiškia vidinius energijos sutrikimus, todėl visos kosmetinės priemonės, kurių griebiamasi pirmiausia, yra tik išorinis ir trumpalaikis gydymas, kuris pagrindinių negalavimo priežasčių nepašalina.
Kaip tokiu atveju spręsti šias problemas? Rekomenduočiau kreiptis į akupunktūros specialistą, o gydymo seansus geriausia pradėti praėjus mėnesiui po antibiotikų kurso, jei tokie buvo vartojami. Visgi, visiškai atsakyti kosmetinio gydymo nevertėtų, jį pratęsus po akupunktūros seansų, net neabejoju, kad rezultatas būtų ypatingai sėkmingas. Tokiu atveju akupunktūra pašalina spuogų priežastis – energinius sutrikimus, o kosmetinės procedūros jų pasekmes“, – pataria tradicinės kinų medicinos specialistė Liudmila Vingilienė.