Pastaraisiais metais avižų pienas užvaldė pasaulį ir tapo populiaria be pieno ir augalinės kilmės alternatyva tradiciniam karvės pienui. Nuo kavinių iki bakalėjos parduotuvių lentynų avižų pienas yra visur ir dėl geros priežasties. Jame mažai riebalų ir kalorijų, tinka veganams, o anglies pėdsakas yra mažesnis nei karvės pienas. Avižų pienas taip pat yra geras vitaminų ir mineralų šaltinis, todėl jis yra sveikas pasirinkimas daugeliui žmonių. Šiame straipsnyje bus nagrinėjama, kodėl avižų pienas tapo toks populiarus, kokia jo nauda sveikatai ir kaip jį pasigaminti namuose. Be to, pasidalinsime keliais populiariausiais avižų pieno naudojimo būdais kasdieniame gyvenime.
Soy Milk

Avižų pieno populiarumo ir naudos sveikatai tyrimas

Avižų pienas pastaraisiais metais tampa vis populiaresnis, nes vis daugiau žmonių ieško tradicinio karvės pieno alternatyvų be pieno ir augalinės kilmės. Pagamintas iš vandens ir avižų mišinio, avižų pienas yra kreminės tekstūros ir šiek tiek saldaus skonio, todėl jis yra universalus daugelio receptų ingredientas. Šiame straipsnyje bus nagrinėjama, kodėl avižų pienas tapo toks populiarus, kokia jo nauda sveikatai ir kaip jį pasigaminti namuose.

Kodėl avižų pienas tapo toks populiarus?

Avižų pienas išpopuliarėjo dėl kelių priežasčių.Pirma, tai puiki alternatyva tradiciniam karvės pienui tiems, kurie netoleruoja laktozės arba yra alergiški pieno produktams.Avižų pienas taip pat tinka veganams, todėl yra populiarus tarp tų, kurie laikosi augalinės dietos.Be to, avižų piene yra mažiau riebalų ir mažiau kalorijų nei karvės piene, todėl tai puikus pasirinkimas tiems, kurie stebi savo svorį.

Kita priežastis, kodėl avižų pienas išpopuliarėjo, yra jo tvarumas. Avižų pieno gamybos anglies pėdsakas yra mažesnis nei karvės pieno gamybai, nes jai pagaminti reikia mažiau vandens ir žemės. Be to, avižų pienas neprisideda prie metano išmetimo, kuris yra pagrindinis klimato kaitos veiksnys.

Ar avižų pienas yra sveikas?

Avižų pienas yra sveikas pasirinkimas tiems, kurie ieško pieno be pieno ir augalinio pieno alternatyvos.Jame mažai riebalų ir kalorijų, jame nėra cholesterolio ar laktozės. Be to, avižų pienas yra ageras šaltinisvitaminai ir mineralai, įskaitantvitaminas B12, vitaminas D ir kalcis.

Vienoje 100 ml avižų pieno porcijoje yra maždaug 46 kalorijos, 1,5 g riebalų, 6,6 g angliavandenių ir 1 g baltymų. Avižų pienas taip pat yra geras skaidulų šaltinis, kurio 100 ml porcijoje yra apie 1 gramą.

Avižų piene taip pat gausu vitaminų ir mineralų

  • Kalcis:Vienoje 100 ml avižų pieno porcijoje yra maždaug 120 mg kalcio, kuris yra svarbus stipriems kaulams ir dantims palaikyti.
  • Vitaminas D:Avižų pienas dažnai praturtinamas vitaminu D, kuris yra svarbus sveikiems kaulams ir dantims, taip pat sveikai imuninei sistemai palaikyti.
  • Vitaminas B12:Avižų pienas dažnai praturtintas vitaminu B12, kuris yra svarbus sveikų nervų ir kraujo ląstelių palaikymui bei anemijos profilaktikai.

Kiek laiko avižų pienas išlieka šviežias?

Kaip ir kito augalinio pieno, avižų pieno galiojimo laikas yra trumpesnis nei karvės pieno. Atidarius, avižų pieną reikia suvartoti per 7-10 dienų ir visą laiką laikyti šaldytuve. Neatidarytas avižų pienas gali būti laikomas vėsioje, sausoje vietoje, pavyzdžiui, sandėliuke, iki šešių mėnesių. Tačiau prieš vartojant avižų pieną svarbu patikrinti galiojimo datą, nes laikui bėgant jis gali sugesti.

Ar avižų pienas tinka Keto?

Avižų pienas paprastai nerekomenduojamas tiems, kurie laikosi ketogeninės dietos, nes jame yra daugiau angliavandenių nei kitose pieno alternatyvose, pavyzdžiui, migdolų ar kokosų piene. Vienoje 100 ml avižų pieno porcijoje yra maždaug 6,6 gramo angliavandenių, palyginti su 1 gramu angliavandenių migdolų piene ir 2 gramais angliavandenių kokosų piene. Tačiau tiems, kurie nesilaiko griežtos ketogeninės dietos, avižų pienas vis tiek gali būti sveikas ir maistingas pasirinkimas.

Kaip pasigaminti avižų pieną namuose

Avižų pieną pasigaminti namuose lengva ir įperkama. Norėdami pagaminti avižų pieną, jums reikės:

  • 1 puodelis valcuotų avižų
  • 4 puodeliai vandens
  • 1-2 šaukštai saldiklio (nebūtina)
  • Žiupsnelis druskos (nebūtina)

Norėdami pagaminti avižų pieną, trintuve 30–60 sekundžių arba iki vientisos masės sutrinkite trintas avižas ir vandenį. Nukoškite mišinį per ploną tinklinį sietelį arba marlę, kad pašalintumėte likusį avižų minkštimą. Jei norite, įpilkite saldiklio ir druskos pagal skonį. Avižų pieną laikykite sandariame inde šaldytuve iki savaitės.

Kokie yra populiariausi avižų pieno naudojimo būdai?

Avižų pienas yra universalus ingredientas, kurį galima naudoti įvairiuose receptuose. Kai kurie populiarūs avižų pieno naudojimo būdai:

  1. Kava:Avižų pienas yra populiari karvės pieno alternatyva kavoje, nes yra kreminės tekstūros ir šiek tiek saldaus skonio.

  2. Smoothies:Avižų pienas gali būti naudojamas kaip kokteilių pagrindas, suteikiantis kreminės tekstūros ir šiek tiek saldaus skonio.

  3. Kepiniai: Avižų pienas gali būti naudojamas vietoj karvės pieno daugelyje kepinių, įskaitant pyragus, bandeles ir blynus.

  4. Grūdai:Avižų pienas gali būti naudojamas kaip be pieno ir augalinės kilmės alternatyva karvės pienui grūduose.

  5. Padažai ir sriubos: Avižų pienas gali būti naudojamas kaip grietinėlės alternatyva be pieno produktų padažuose ir sriubose.

Apibendrinant,avižų pienas tapo populiaria be pieno ir augalinės kilmės alternatyva tradiciniam karvės pienui dėl kelių priežasčių, įskaitant jo tvarumą ir naudą sveikatai. Avižų piene yra mažai riebalų ir kalorijų, jis yra geras vitaminų ir mineralų šaltinis. Nors jis gali netikti tiems, kurie laikosi griežtos ketogeninės dietos, avižų pienas daugeliui žmonių vis tiek gali būti sveikas ir maistingas pasirinkimas. Avižų pieną pasigaminti namuose paprasta ir įperkama, jį galima naudoti įvairiems receptams, įskaitant kavą, kokteilius ir kepinius. Kreminės tekstūros ir šiek tiek saldaus skonio avižų pienas yra universalus ingredientas, kuriuo galima mėgautis įvairiais būdais.

639
912 Pasidalino
avatar
Gaudvinas Astramskas
Avižų pienas išties geras pasirinkimas tiems, kas negali vartoti laktozės – malonu, kad žmonės turi iš ko rinktis.
Naujausias
mitybos planas
mitybos planas