Bet kokio asmens aplinkoje tikrai bus kažkas, kas niekada neserga. Tai gali būti gydytojas, nuolat palaikantis ryšį su pacientais, kuris nesuserga. Arba mokytojas, kuris, nepaisant to, kad kasdien būną tarp segančių vaikų, tačiau yra sveikas.
Kaip jie visada sveiki? Stephen Bowers, Šv. Luko ligoninės Allentown’o šeimos gydytojas, Pa., Ar savo tyrimus atliko ir nustatė:
„… Kai rašiau knygą„ Sveikiausių žmonių paslaptys pasaulyje “, beveik metus bendravau su dešimtys žmonių, kurie niekada nebuvo sirgę, jie man pasakė, kad pakeitė savo gyvenimo būdą ir mitybą, ypač žiemą.
Žinoma, norint susirgti mažiau, turėtumėte vengti užkrečiamųjų žmonių ir perkrautų vietų ir dažnai plauti rankas. Kiekvienas tai žino, ir aš taip pat tai žinojau.
Tačiau buvau nustebęs vienu produktu: vaistas nuo peršalimo ir gripo gali būti randamas įprastuose maisto produktuose, kurių galite nevalgyti. Siekiant išvengti peršalimo ir gripo, aš rekomenduoju arba valgyti probiotikų turinčio jogurto, arba vartoti probiotikus.
Kas yra probiotikai?
Probiotikai yra gyvi mikroorganizmai, kurie turi teigiamą poveikį žmogaus organizmui. Probiotikai gali normalizuoti virškinimo trakto mikrofloros sudėtį ir funkciją.
Gydymas antibiotikais, hormonais, priešvėžiniais vaistais, beveik visomis lėtinėmis žarnyno ligomis kenkia jo sveikatai, keičiasi jo kokybinė ir (arba) kiekybinė sudėtis. Besivystančios disbakteriozės sutrikimas sutrikdo metabolinius ir imuninius procesus organizme, o kai kuriais atvejais sukelia sunkias patologines sąlygas.
Probiotikai ir prebiotikai yra skirti sveikai žarnyno ekosistemos sudėčiai atkurti.
Probiotikai (eubiotikai) yra gyvi mikrobiniai kūnai, naudojami medicinos tikslams, kad būtų pataisyta mikrobiota. Tai monokultūra, į kurią įeina viena padermė: laktobakterinas – acidofilinis laktobacilai, bifidumbacterin – bifidobacterium bifidum.
Mokslininkai tiria fermentuotų maisto produktų gebėjimą gydyti įvairias sąlygas ir pagerinti imunitetą užkertant kelią infekcinėms ligoms, pvz., Peršalimui ir gripui.
Tyrime, paskelbtame 2017 m. Birželio mėn. Žurnale „Maistinės medžiagos“, tyrėjai tyrinėjo jogurte randamų probiotikų imunostimuliuojančius gebėjimus. Jie davė vyresniems žmonėms probiotikus, turinčius jogurtą, arba placebą 12 savaičių. Žmonės, kurie valgė jogurtą, parodė imuninės sistemos ląstelių, padedančių kovoti su virusais, padidėjimą.
Kaip tiksliai veikia probiotikai?
Gyvos bakterijos sąveikauja su mikrobais mūsų žarnyne. Šie 100 trilijonų mikrobų gamina vitaminus, tokius kaip B6, B12 ir K; jie padeda kovoti su kenksmingomis bakterijomis, pvz., E. coli ir salmonelių. Probiotikai taip pat gali sustiprinti žarnyno barjerų funkciją, padedant išvengti virusų ir bakterijų patekimo.
Kai kalbama apie „probiotinę galią“, dar ne visi jogurai yra vienodi. Ieškokite „gyvų ir aktyvių kultūrų“. Pamirškite apie stabilias veisles. Aušinimas išlaiko gyvas ir šviežias kultūras.
Pirkti vaistus, kuriuose yra lactobacillus acidophilus (l. Acidophilus) ir / arba Bifidobacterium (B. bifidum) bakterijų. Šios dvi bakterijos yra stipriausios ir todėl efektyviausios imuninės sistemos stiprinimui.
Jei perkate jogurtą, atkreipkite dėmesį į šias specifikacijas. Jame turi būti ne mažiau kaip 6 gramai baltymų, bet ne daugiau kaip 200 kalorijų, 4 g riebalų arba 30 gramų cukraus.
Nepatinka jogurtas? Tada įsigykite maisto papildų, turinčių probiotikų. Alternatyva: kefyras, marinuoti agurkai ir rauginti kopūstai, kuriuose taip pat yra probiotikų.
Manoma, kad probiotikų naudojimas negali būti ilgas. Tačiau tai nesumažina šių vaistų vertės.