Želė spurgos, taip pat žinomos kaip sufganiyot, yra mėgstamas pyragas, kuriuo mėgaujasi ištisos kartos. Šie saldūs skanėstai tradiciškai yra užpildyti vaisių želė arba uogiene ir padengti cukraus pudra, todėl jie yra puikus pasilepinimas bet kokia proga. Šiame galutiniame vadove apžvelgsime viską, ką reikia žinoti apie želė spurgas, nuo jų gaminimo ir naudojimo iki laikymo ir užpildymo.
Kaip pasigaminti želė spurgas
Gaminti želė spurgas namuose gali atrodyti bauginančiai, tačiau šiek tiek pasipraktikavus tai gali būti smagi ir naudinga patirtis. Štai paprastas želė spurgų gaminimo receptas:
Ingridientai
- 2 1/4 puodelių universalių miltų
- 2 šaukštai granuliuoto cukraus
- 1/2 šaukštelio druskos
- 1 pakelis momentinių mielių
- 1/2 stiklinės pieno, pašildytas
- 1/4 stiklinės vandens, pašildytas
- 2 šaukštai nesūdyto sviesto, lydyto
- 2 dideli kiaušiniai
- Aliejus kepimui
- Cukraus pudra, skirta dulkinimui
- Įdarui želė arba uogienė pagal pasirinkimą
Instrukcijos
- Dideliame dubenyje sumaišykite miltus, cukrų, druską ir mieles.
- Atskirame dubenyje sumaišykite šiltą pieną, šiltą vandenį, lydytą sviestą ir kiaušinius.
- Supilkite šlapius ingredientus į sausus ingredientus ir maišykite, kol susidarys tešla.
- Minkykite tešlą ant miltais pabarstyto paviršiaus 5-10 minučių arba tol, kol ji taps lygi ir elastinga.
- Tešlą sudėkite į riebalais išteptą dubenį ir uždenkite plastikine plėvele. Leiskite pakilti šiltoje vietoje 1 valandą.
- Ant miltais pabarstyto paviršiaus iškočiokite tešlą maždaug 1/4 colio storio.
- Naudodami sausainių formelę arba geriamąją stiklinę išpjaukite tešlos apskritimus.
- Į kiekvieno apskritimo centrą įdėkite po šaukštelį želė arba uogienės, tada užlenkite kraštus ant įdaro ir suimkite, kad užsandarintumėte.
- Įkaitinkite aliejų gilioje keptuvėje arba dideliame puode iki 375 ° F.
- Kepkite spurgas 1–2 minutes iš kiekvienos pusės arba iki auksinės rudos spalvos.
- Nuimkite spurgas iš aliejaus ir padėkite ant popierinio rankšluosčio, kad nuvarvėtų.
- Prieš patiekdami spurgas apibarstykite cukraus pudra.
Kokią želė naudoti želė spurgose
Labiausiai paplitusi želė arba uogienė, naudojama želė spurgose, yra avietė, tačiau galite naudoti bet kokią jums patinkančią vaisių želė ar uogienę. Braškės, mėlynės ir abrikosai taip pat yra populiarūs pasirinkimai. Galite naudoti parduotuvėje pirktą želė arba pasigaminti patys iš šviežių vaisių.
Kiek laiko laikosi želė spurgos?
Želes spurgas geriausia skanauti šviežias, tačiau sandariame inde kambario temperatūroje jas galima laikyti dieną ar dvi. Tačiau cukraus pudros danga laikui bėgant gali susigerti į spurgą, todėl gali atrodyti ne taip gražiai, kaip pagaminus pirmą kartą.
Paprasčiausi būdai įdėti želė į spurgą
Yra keletas skirtingų būdų užpildyti želė spurgas, tačiau čia yra trys paprasčiausi būdai:
-
Naudokite vamzdžių maišelį:Pripildykite maišelį želė arba uogiene ir įkiškite galiuką į spurgos šoną. Suspauskite maišelį, kad spurgą užpildytumėte želė.
-
Iškirpkite skylę viršuje:Peiliu arba spurgos pjaustytuvu išpjaukite nedidelę skylutę spurgos viršuje. Į duobutę šaukštu supilkite želė arba uogienę.
-
Sušvirkškite švirkštu:Užpildykite švirkštą želė arba uogiene ir įkiškite adatą į spurgos šoną. Sušvirkškite želė į spurgą.
Apibendrinant,želė spurgos yra skanus skanėstas, kuriuo galima mėgautis bet kuriuo paros metu. Nors gaminti juos namuose gali atrodyti bauginančiai, naudojant tinkamus įrankius ir metodus kiekvienas gali sukurti šiuos skanius patiekalus. Nuo tinkamos želė rūšies pasirinkimo iki tinkamo vamzdžių sujungimo metodo – kiekvienas proceso žingsnis yra labai svarbus kuriant tobulą želė spurgą.
Nepamirškite eksperimentuoti su įvairių skonių ir rūšių želė, kad rastumėte tobulą derinį. Nebijokite išbandyti naujų technikų ir praktikuokite vamzdžių ruošimo įgūdžius, kad sukurtumėte gražiai užpildytas spurgas. O svarbiausia – linksminkitės ir mėgaukitės šių gardžių skanėstų kūrimo procesu sau ir savo artimiesiems. Naudodami šį išsamų vadovą galite tapti želė spurgų gaminimo meistru ir mėgautis šiuo klasikiniu skanėstu, kada tik panorėsite.