Kosulys yra pagrindinis peršalimo ligų simptomas, įskaitant tracheitą, bronchitą, pneumoniją; jis taip pat pasireiškia alerginių reakcijų fone.
Todėl visų pirma būtina gydyti ligą ir kartu su pagrindiniu gydymu imtis priemonių, kurios padės atsikratyti kosulio.
Tuo pačiu kosint, kvėpavimo takai išvalomi nuo dulkių, skreplių ir kenksmingų bakterijų.
Būtina imtis skubių priemonių tik tada, kai peršalus lydi kosulys, tai galima spręsti iš padidėjusios kūno temperatūros ir bendro silpnumo.
Kaip išgydyti vaiko kosulį per vieną dieną
- Jei kosulys ką tik pasireiškė, o vaiko temperatūra nėra aukštesnė nei 37C laipsniai, jam padės šildymo procedūros. Kojas visada laikykite šiltai. Mažam vaikui į jo kojines reikia įdėti garstyčių miltelių, o vyresniems – prieš einant miegoti, apibarstyti kojas garstyčiomis.
- Kartu su terminėmis procedūromis reikia pradėti vartoti antivirusinius ir priešuždegiminius vaistus, nelaukiant, kol infekcija išplis į bronchus ir plaučius.
- Kūdikio krūtinę ir nugarą patepkite šildomuoju tepalu ir švelniai pamasažuokite. Masažas palengvins kūdikio būklę ir pagreitins skreplių išsiskyrimą.
- Atsikosėjimą skatinančius poveikiu pasižymi sirupai, pavyzdžiui, „Ambrobene“, kurį vaikai geria su malonumu. Bet sirupą reikia vartoti tik gydytojui paskyrus.
- Bet jūs visada galite naudoti liaudiškas gydymo priemones, kurių veiksmingumą jau yra patikrinęs laikas.
- Nuo stipraus kosulio padės šiltas pienas su medumi, sviesto gabalėlis ir žiupsnelis sodos. Ne visiems vaikams šis gėrimas patiks, tad, imant pagrindiniu ingredientu pieną, galite paruošti kitą vaistą nuo kosulio, kuris patiks visiems be išimties.
- Smulkiai supjaustykite dvi mažas figas, įdėkite jas į stiklinę šilto pieno ir leiskite joms virti 20 minučių. Duokite vaikui po šaukštą 5-6 kartus per dieną.
Žolelių preparatai yra pirmieji bet kokių ligų padėjėjai
Jais galima gydyti bronchitą, kosulį, tracheitą ir plaučių uždegimą.
Svarbu tinkamai paruošti vaistažolių užpilą.
Paprastai žolelės užpilamos verdančiu vandeniu ir kuriam laikui paliekama atvėsti.
O kad vaistažolės turėtų gydomąjį poveikį, jas reikia užvirinti taip:
užpilti šaltu vandeniu, 15 minučių pakaitinti vandens inde, tada pusvalandžiui palikti pritraukti. Gautas skystis filtruojamas ir tūris padidinamas iki 200ml.
Žolelių mišinys Nr.1
Kosint padeda serbentų lapų, šaltalankių, jonažolių, raudonėlių, šalavijų lapų, liepžiedžių ir kiaulpienių žiedų rinkinys.
Paimkite visus ingredientus vienodais kiekiais ir sumalkite.
Supilkite šio mišinio sklidiną šaukštą į indą ir užplikykite dviem stiklinėmis karšto vandens, tada dviems valandoms palikite termose. Vartokite po pusę stiklinės kas tris valandas.
Norint pagerinti skonį ir sustiprinti gydomąjį poveikį, patariama į žolelių arbatą įdėti šaukštą medaus.
Šaltalankių ir šeivamedžio uogų lapų užpilas gerai pašalina skreplius. Jį galima virti ir po to palikti atvėsti termose.
Žolelių mišinys Nr. 2
Jei balsas yra užkimęs, o gerklę skauda, padės mišinys iš vienodu kiekiu sumaišytų gervuogių, aviečių, šaltalankių ir liepžiedžių lapų antpilas.
Du arbatinius šaukštelius šių vaistažolių užpilkite stikline verdančio vandens ir palikite 20 minučių.
Užpilas naudojamas skalauti ar naudojamas kaip arbata.
Kaip galima išgydyti kosulį per vieną dieną – efektyviausi metodai
Liaudies medicinoje svogūnų gydomosios savybės naudojamos daugelyje receptų. Svogūnas yra ypač veiksmingas gydant kosulį!
1 metodas – SVOGŪNAS
Paruošimas:
Sumaišykite susmulkintą svogūno galvutę su dviem šaukštais cukraus ir 100ml vandens.
Virkite šią masę 30min. ant silpnos ugnies. Kai mišinys atvės, įdėkite du šaukštus medaus.
Pritaikymas:
Naudokite po šaukštą 5-6 kartus per dieną.
9 priežastys, kodėl verta išsaugoti svogūnų lukštus. Kur juos naudoti?
Kepti svogūnai taip pat naudingi kosint. Jie turi būti kepami svieste ir sumaišomi su šaukštu medaus.
2 metodas – ČESNAKAI
Taip pat česnako pagalba galite atsikratyti kosulio liaudiškomis priemonėmis.
Paruošimas:
Susmulkinkite 3-4 skilteles česnako, sumaišykite su šaukštu medaus ir valgykite šį mišinį visą dieną. Keletą lašų česnako sulčių ištirpinkite šaukšte šilto pieno ir gerkite prieš miegą. Ramus miegas garantuotas.
3 metodas – MEDUS
Medus tradiciškai naudojamas gydant peršalimą. Jo dedama į žolelių užpilus, sumaišoma su pienu, iš jo ruošiama vaistinė košė.
- Paprasčiausia ir populiariausia priemonė nuo kosulio yra gerti šiltą pieną su medumi kelis kartus per dieną.
- Gerų rezultatų duoda sumaišytas medaus (100g) mišinys su viena citrina ar krienų sultimis.
- Liaudies receptuose medus maišomas su tarkuotais juodaisiais ridikais. Bet ridikus su medumi galite gaminti ir kitaip. Ridikas kruopščiai nuplaunamas, tada nuo jo nupjaunama viršutinė dalis, viduryje reikia daryti įdubimą, į kurį pilami du šaukštai medaus. Tuomet reikia duoti pastovėti 3–4 valandas, po to prieš valgį ir prieš miegą gerkite po šaukštą šio vaisto. Ši priemonė rekomenduojama tiek vaikams, tiek suaugusiems.
- Vaistinė košė iš medaus ir smulkinto česnako, santykiu 1: 1, puikiai pasitvirtino ir tikrai veikia. Vartokite po šaukštą 3 kartus per dieną.
- Medus yra ypač veiksmingas su avietėmis, šaltpusniais ir kitais augalais, skatinančiais atsikosėjimą.
Medus ir žolelės sustiprina vienas kito gydomąjį poveikį.
Medus naudojamas šildymams, jis sumaišomas su miltais, varške, formuojami gumuliukai ir dedami ant vaiko nugaros ir krūtinės, kad šildytų.
4 metodas – INHALIACIJA
Išradinga kinietė sugalvojo, kaip saugiai apsipirkti koronaviruso pandemijos metu
Ši procedūra atliekama namuose virš vandens puodo. Namuose, kuriuose auga vaikai, turi būti naudojamas elektrinis inhaliatorius. Vaikams taip inhaliuoti ne tik patogiau, bet ir saugiau.
Inhaliuoti galima su bet kokia vaistine žolele, turinčia atsikosėjimą palengvinančio poveikio ar tiesiog verdant paprastas bulves.
Kad procedūra būtų veiksminga, ji turi trukti mažiausiai 15 minučių.
Gydantys garai sušildo kvėpavimo takus ir bronchus.
Jei inhaliacijoms naudojate bulves, pakanka jas nuplauti, bet nelupkite. Šios šakninės daržovės gydomosios savybės yra lupenoje.
Po inhaliacijos bulves galima naudoti kūno šildymui. Išminkykite ir padėkite ant medvilninio audinio arba kelių sluoksnių marlės. Kompresą reikia daryti prieš miegą, uždedant ant nugaros ar krūtinės. Atvėsus bulvių masei, kompresą reikia nuimti, o kad naktį nekankintų kosulys, gerkite suplaktą kokteilį iš dviejų suplaktų trynių, šaukšto medaus ir šaukšto degtinės.
Po tokio efektyvaus apšilimo viduje ir išorėje, ryte nebeliks kosulio net pėdsakų!