Alkis yra ženklas, kad jūsų kūnas funkcionuoja normaliai ir jūsų medžiagų apykaita veikia gerai.
Tačiau jei valgysite tik jausdamas didžiulį alkį, šis įprotis neigiamai paveiks jūsų kūną. Nes alkis gali būti ir klaidingas signalas!
Alkio jausmas yra persivalgymo priežastis
Žmogaus organizmui papildyti energiją reikia kas 3-4 valandas.
Bet valgymas tik išalkus ne tik sudaro prielaidas persivalgymui, bet ir sumažina cukraus kiekį kraujyje bei padidina norą valgyti saldumynus.
Alkio jausmas nepadeda numesti svorio
Daugelis žmonių mano, kad badavimas yra svorio metimo būdas. Bet tai klaidinga nuomonė, nes badavimas padidina riebalų sluoksnį kūne ir sumažina kalorijų deginimą.
Kitaip tariant, kuo labiau alkanas esate, tuo daugiau energijos bei riebalų kaupia jūsų kūnas.
Sumažėja sveiko maisto suvartojimas
„Snickers“ reklamoje teigiama: „Kai būni alkanas, nebūni savimi“. Tai tiesa, o išalkę žmonės dažnai trokšta saldumynų, o ne sveiko maisto.
Išalkęs prarandate galimybę pasirinkti, ką valgyti, ir būnate labiau linkęs laikytis nesveikos mitybos.
Nežinote, ar iš tiesų esate alkanas
Dėl apetito stimuliatoriaus grelino ir sotumo hormono leptino, mes jaučiame, kada laikas valgyti. Kitaip tariant, kai mes alkstame, organizmas išskiria daug grelino, o kai pakankamai pavalgome – leptino. Tačiau mūsų kūnas ne visada veikia tinkamai.
Pavyzdžiui, dėl netinkamos mitybos šie hormonai gali neatitikti normos ir smegenys gali nesuprasti informacijos, ar jūs tikrai alkanas, nes apdoroja informaciją pagal šių hormonų kiekį.
Be to, kadangi smegenys linkusios prisitaikyti prie žmogaus gyvenimo būdo, žmogus, įpratęs valgyti vieną patiekalą per dieną, turėtų suvalgyti daugiau nei du, net jei jis nesijaučia alkanas.
Alkis kenkia sveikatai
Alkis gali būti ilgalaikė lėtinių psichologinių ligų priežastis. Alkio jausmas taip pat gali sukelti šalutinį poveikį, pavyzdžiui, išsiblaškymą, nuovargį, galvos skausmą, pykinimą ir nemigą.
Kaip suprasti, ar esate alkanas?
Mokslininkai išskiria tris alkio rūšis: fizinį, psichologinį ir emocinį alkį. Fizinis alkis yra tuščio skrandžio išraiška, o psichologinis alkis – emocijų. Kita vertus, netikras alkis yra ir noras valgyti tai, ką matome, net jei nesame alkani.
Ar valgote reguliariai?