Sveika mityba yra labai svarbi bendrai gerovei, tačiau taip pat svarbu užtikrinti, kad jūsų kūnas galėtų veiksmingai įsisavinti maistines medžiagas iš vartojamo maisto. Norint maksimaliai padidinti maistinių medžiagų įsisavinimą, labai svarbu laikytis tam tikros praktikos, palengvinančios geresnį virškinimą. Kruopštus maisto kramtymas, virškinimo fermentų vartojimas, sveikų riebalų valgymas, maisto derinimas su vitaminu C, grūdų ir ankštinių daržovių mirkymas ir daiginimas, skysčių suvartojimo ribojimas valgio metu ir streso valdymas yra keletas veiksmingų būdų pagerinti maistinių medžiagų įsisavinimą. Šių praktikų įtraukimas į savo gyvenimo būdą gali padėti jūsų kūnui gauti maksimalią naudą iš sveikos, subalansuotos mitybos.
Different Foods

Kaip padėti savo kūnui geriau pasisavinti maistines medžiagas?

Sveika, subalansuota mityba yra labai svarbi gerai sveikatai, tačiau vien valgyti tinkamo maisto neužtenka. Jūsų kūnas taip pat turi sugebėti pasisavinti maistines medžiagas iš maisto, kurį valgote, kad gautumėte didžiausią naudą. Laimei, yra keletas būdų, kaip padėti jūsų organizmui geriau įsisavinti maistines medžiagas. Šiame straipsnyje bus nagrinėjamos kai kurios geriausios maistinių medžiagų įsisavinimo gerinimo strategijos.

Būdai, kaip padėti organizmui greičiau pasisavinti maistines medžiagas

Kruopščiai sukramtykite maistą

Kruopštus maisto kramtymas yra būtinas geram virškinimui ir maistinių medžiagų įsisavinimui. Kai kramtote maistą, jis skyla į mažesnius gabalėlius, todėl jūsų virškinimo fermentai lengviau skaido maistines medžiagas. Kramtymas taip pat skatina seilių, kuriose yra fermentų, padedančių skaidyti angliavandenius, gamybą.

Vartokite virškinimo fermentus

Virškinimo fermentai yra natūralūs junginiai, kurie padeda jūsų organizmui skaidyti maistą ir pasisavinti maistines medžiagas. Šiuos fermentus gamina jūsų kūnas, bet jūs taip pat galite jų gauti iš tam tikrų maisto produktų ar papildų. Ananasai, papajos ir imbieras yra natūralūs virškinimo fermentų šaltiniai, taip pat yra virškinimo fermentų papildų.

Valgykite sveikus riebalus

Sveiki riebalai yra būtini maistinėms medžiagoms įsisavinti, ypač riebaluose tirpūs vitaminai, tokie kaip vitaminai A, D, E ir K. Sveiki riebalai taip pat padeda sulėtinti angliavandenių virškinimą, o tai gali padėti reguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Geri sveikųjų riebalų šaltiniai yra avokadas, alyvuogių aliejus, riešutai, sėklos ir riebi žuvis.

Maisto produktus derinkite su vitaminu C

Vitaminas C yra būtinas geležies, mineralo, kuris svarbus deguonies transportavimui ir energijos gamybai, pasisavinimui. Maisto produktų, kuriuose gausu vitamino C, pavyzdžiui, citrusinių vaisių, uogų, kivių ir paprikų, valgymas su geležies turinčiais maisto produktais, tokiais kaip raudona mėsa, paukštiena ir pupelės, gali padėti pagerinti geležies pasisavinimą.

Išmirkykite ir daiginkite grūdus ir ankštinius augalus

Grūdai ir ankštiniai augalai yra geri maistinių medžiagų šaltiniai, tačiau juose taip pat yra fitino rūgšties, kuri gali jungtis su mineralais, tokiais kaip geležis, cinkas ir kalcis, todėl jie yra mažiau įsisavinami. Grūdų ir ankštinių augalų mirkymas ir daiginimas gali padėti sumažinti fitino rūgštį ir padidinti maistinių medžiagų įsisavinimą.

Venkite per daug gerti valgio metu

Valgant per daug skysčių gali praskiesti skrandžio sultys, todėl organizmui bus sunkiau skaidytis ir pasisavinti maistines medžiagas. Geriausia apriboti skysčių suvartojimą valgio metu ir gerti daug vandens tarp valgymų.

Valdykite stresą

Stresas gali neigiamai paveikti virškinimą ir maistinių medžiagų įsisavinimą. Kai patiriate stresą, suaktyvėja organizmo „kovok arba bėk“ reakcija, o tai gali sumažinti virškinimo sistemos kraujotaką, o tai apsunkina maisto virškinimą ir maistinių medžiagų pasisavinimą. Streso valdymo būdų, tokių kaip meditacija, joga ar gilus kvėpavimas, paieška gali padėti pagerinti maistinių medžiagų įsisavinimą.

Apibendrinant, Gerinti maistinių medžiagų įsisavinimą yra būtina gerai sveikatai, ir yra keletas būdų tai pasiekti. Kruopščiai kramtydami maistą, vartodami virškinimo fermentus, valgydami sveikus riebalus, derindami maistą su vitaminu C, mirkydami ir daigindami grūdus ir ankštinius augalus, negerdami per daug valgio metu ir valdydami stresą, galite padėti savo kūnui geriau įsisavinti maistines medžiagas ir maksimaliai padidinti naudą. sveikos, subalansuotos mitybos.