Medus yra produktas, kuriame gausu mikroelementų, ir jis yra vienas iš sveikiausių saldumynų. Bet kas nutiks žmogaus organizmui, jei kasdien bus valgomas medus? Išsiaiškinkime.
jei valgysite medų kiekvieną dieną

Kas nutiks organizmui, jei valgysite medų kiekvieną dieną?

Medus yra produktas, kuriame gausu mikroelementų, ir jis yra vienas iš sveikiausių saldumynų.

Bet kas nutiks žmogaus organizmui, jei kasdien bus valgomas medus? Išsiaiškinkime.

jei kasdien bus valgomas medus
jei kasdien bus valgomas medus

Medus žmonijai buvo žinomas labai seniai ir niekam ne paslaptis, kad jis puikiai tinka naudoti ir kaip vaistas, ir kaip desertas.

Medus nerekomenduojamas alergiškiems, nėščioms ir žindančioms. Net diabetikams leidžiama medaus, tačiau nedideliais kiekiais.

Bet kas nutiks, jei valgysite medų kiekvieną dieną?

kas nutiks, jei valgysite medų kiekvieną dieną
kas nutiks, jei valgysite medų kiekvieną dieną

1. Kraujospūdžio sumažėjimas

Kraujospūdžio sumažėjimas
Kraujospūdžio sumažėjimas

Dėl didelio gliukozės kiekio meduje mūsų smegenys pasiima signalą pagumburyje (tarpinių smegenų dalyje), mūsų malonumas padidėja, po to suaktyvėja parasimpatinė nervų sistema, dėl kurios atsipalaiduoja nervų sistema ir sumažėja kraujo spaudimas.

2. Medus mažina „blogojo“ cholesterolio kiekį

Medus mažina „blogojo“ cholesterolio kiekį
Medus mažina „blogojo“ cholesterolio kiekį

Jūs visi žinote, kad padidėjus cholesterolio kiekiui, kraujagyslių sienelėse susidaro apnašos.

Meduje yra askorbo rūgšties, kalio, natrio, magnio ir geležies jonų, kurie pagreitina kraujotaką, tonizuoja širdį ir taip natūraliai sumažina cholesterolio kiekį.

3. Padeda atsikratyti kosulio

Padeda atsikratyti kosulio
Padeda atsikratyti kosulio

Medus yra puikus būdas prevenciškai slopinti prasidėjusį kosulį, būtent meduje esančios savybės padeda atsikratyti gerklės skausmo ar perštėjimo. Taip pat galite išbandyti medaus inhaliacijas.

4. Antibakterinės savybės

Antibakterinės savybės
Antibakterinės savybės

Medus turi antibakterinių ir priešuždegiminių savybių, pavyzdžiui, Antrojo pasaulinio karo metu medus buvo tepamas ant žaizdų.

Taip pat ryte prieš valgį patartina suvalgyti šaukštą medaus – taip galite pagerinti skrandžio ir žarnų gleivinės būklę.

5. Atmintis ir savijauta

Atmintis ir savijauta
Atmintis ir savijauta

Mokslininkai atliko eksperimentą, trims žiurkių grupėms buvo taikoma medaus dieta, kitoms – sacharozės dieta, trečioji grupė liko be saldumynų.

Žiurkės, kurių mityboje buvo medaus, visą laiką buvo aktyvesnės ir geriau įsiminė vietą. Žmonėms yra toks pats poveikis, be atminties gerinimo, medus taip pat mažina nerimą, veikia kaip švelnus raminamasis vaistas.

6. Graži oda

Graži oda
Graži oda

Medaus pilingas yra puikus būdas sutvirtinti odą ir padaryti ją lygesnę. Medus prasiskverbia į atviras odos poras ir maitina ją, surinkdamas iš organizmo kenksmingas medžiagas, kaip savotiška kempinė.

Yra dar nemažai naudingų medaus savybių, taigi, jei žinote apie jas – pasidalinkite komentaruose. Atminkite, kad medus yra labai naudingas, tačiau turi būti vartojamas atitinkamas kiekis.

535
451 Pasidalino
mitybos planas
mitybos planas