Tačiau ar žinojote, kad kai šis reiškinys pasireiškia reguliariai ir gausiai, tai gali būti besivystančios ligos ar tam tikro kūno sutrikimo požymis?
Sveikauk.lt nusprendė išsiaiškinti, kokios yra seilėjimosi priežastys ir kaip tai galima sumažinti ar visiškai sustabdyti.
Kodėl mes seilėjamės?
Kai miegame, mūsų veido raumenys ir rijimo refleksai yra visiškai atsipalaidavę. Kadangi miegant burnoje kaupiasi seilės, jos gali pamažu pradėti tekėti iš burnos dėl atsipalaidavusių raumenų, kurie gali priversti burną šiek tiek atsiverti. Dėl to pabundame su šlapia pagalve, o tai nėra labai patogu.
Gausus seilėjimasis arba hipersalivacija gali būti neurologinės ligos požymis arba nosies užgulimo pasekmė. Taip pat žmonės, turintys sveikatos problemų, pavyzdžiui, po insulto, dažnai seilėjasi daugiau ir dažniau.
Kaip sumažinti ar sustabdyti seilėjimąsi?
1. Išvalykite sinusus
Vienas pagrindinių seilėjimosi priežasčių yra užsikimšusi nosis, dėl kurios žmogus pradeda kvėpuoti per burną, o tai gali paskatinti seilėjimąsi. Nosies sinusų valymas ir atkimšimas gali padėti išvengti šlapios pagalvės. Štai keli būdai, kurie gali padėti:
- Karštas dušas atkimš nosį ir leis normaliai kvėpuoti naktį;
- Eteriniai aliejai, ypač su eukaliptu, padės lengviau kvėpuoti ir pagerins miegą;
- Produktai, padedantys atkimšti sinusus, pavyzdžiui, Vick’s Vaporub, užtikrins geresnį oro srautą.
Taip pat svarbu gydyti bet kokias nosies infekcijas, kai tik jos pasirodo, kad išvengtumėte komplikacijų, pavyzdžiui, nuolatinio nosies užgulimo.
2. Pakeiskite miego pozą
Tai gali skambėti akivaizdžiai, bet miegant ant nugaros seilės lieka burnoje ir neišteka. Priešingai, miegant ant šono ar pilvo, seilės greičiausiai ištekės ant pagalvės.
Jei sunku išbūti vienoje pozicijoje visą naktį, pabandykite prisikloti taip, kad stabilizuotumėte kūną.
3. Pasitikrinkite dėl miego apnėjos
Miego apnėja – tai rimtas sutrikimas, kai kvėpavimas miegant nevyksta sklandžiai. Tai lemia nuolatinius miego sutrikimus, naktinius prabudimus, nuovargį ryte ir mieguistumą dienos metu.
Seilėjimasis ir knarkimas yra pagrindiniai miego apnėjos požymiai. Jei įtariate, kad galite turėti šį sutrikimą, pasitarkite su gydytoju. Nepamirškite, kad tokie veiksniai kaip rūkymas padidina šios ligos riziką ir kvėpavimo problemas apskritai.
4. Atsikratykite antsvorio
Antsvoris daro didelę įtaką miego procesui. Daugiau nei pusė JAV gyventojų, kenčiančių nuo miego apnėjos, turi antsvorio.
5. Naudokite specialius prietaisus
Konsultacija su gydytoju gali padėti išsirinkti tinkamą burnos prietaisą, kuris sumažintų seilėjimąsi. Tai gali būti įvairūs dantų įtvarai, padedantys geriau uždaryti burną arba gerinti rijimą, taip pagerinant miegą.
6. Patikrinkite vaistus
Jei vartojate kokius nors vaistus, įsitikinkite, kad jie neskatina perteklinių seilių gamybos. Kai kurie antibiotikai, pavyzdžiui, gali sukelti hipersalivaciją ir būti gausaus seilėjimosi priežastimi.
7. Laikykite galvą aukščiau
Miegojimas ant aukštesnės pagalvės gali sumažinti seilėjimąsi. Prisiminkite prieš einant miegoti papurenti pagalvę ir įsitikinti, kad ji patogi.
8. Apsvarstykite operaciją
Kai kuriais atvejais gydytojai gali rekomenduoti operaciją ir liaukų pašalinimą. Tai dažniausiai taikoma, kai už hipersalivacijos slypi rimtos neurologinės problemos. Žinoma, prieš tai gydytojai visuomet bando nesudėtingus metodus ir operaciją siūlo tik tada, kai kitos priemonės nepadeda.
Ar seilėjimasis jums nutinka dažnai? Ar ketinate pasinaudoti kokiomis nors straipsnyje pateiktomis rekomendacijomis? Pasidalinkite savo patirtimi komentaruose!