Daugeliui moterų „periodinis viduriavimas“ tikrai yra dalykas. Galbūt galvojote, kad tai tik jums, tačiau tai greičiausiai todėl, kad apie šią ypatybę niekas nenori kalbėti taip atvirai.
Kodėl moterys turi „periodinį viduriavimą“ ir ką galime dėl to padaryti?

Kodėl moterys turi „periodinį viduriavimą“ ir ką galime dėl to padaryti?

Gydytojai teigia, kad pokyčiai išmatų konsistencijoje, dažnyje ir kvape per menstruacijas yra visiškai įprasti. Šiame straipsnyje sužinosite daugiau apie tai ir kitas panašias problemas.

Kodėl per menstruacijas dažniau reikia eiti į tualetą

Jūs turėtumėte kaltinti hormonus dėl pernelyg dažnų apsilankymų tualete. Kiekvieną mėnesį, prieš prasidedant menstruacijoms, riebalų rūgštys, dar vadinamos prostaglandinais, išsiskiria į gimdos raumenų audinius, kad padėtų ją atsikratyti gleivinės.

Ir šie patys prostaglandinai gali paveikti jūsų žarnyną, sukelti dažnesnį tuštinimąsi, o kai kuriais atvejais net viduriavimą.

Gydytojai komentuoja tai taip: „Iki ovuliacijos gimda ruošiasi priimti kiaušinėlį, o kai tai pradeda vykti, atsitinka priešingai – ji valo savo vidų, kad pasiruoštų kitam ciklui.“

Tarp menstruacijų taip pat galite kentėti nuo vidurių užkietėjimo

Kitas hormonas, susijęs su menstruacijomis, gali sukelti vidurių užkietėjimą. Tai progesteronas. Šis hormonas padeda gimdos sienelėms augti ir storėti, o jo kiekis pasiekia piką prieš ovuliaciją. Progesterono kaupimasis gali sukelti žarnyno problemas.

„Progesteronas dažnai sukelia vidurių užkietėjimą, kuris paprastai pasireiškia ovuliacijos metu arba keliomis dienomis po jos“, teigia gydytojai.

Kaip susidoroti su keistais menstruaciniais išmatomis

Tarp dažniausiai patariamų gydytojų patarimų yra sveika mityba. Reikėtų vartoti maistą, kuris padeda išvengti vidurių užkietėjimo ir sklandžiai praeiti per virškinimo sistemą.

Specialistai taip pat pataria vengti nereikalingo streso tualete ir eiti į tualetą, kai tik pajaučiate poreikį.

Norėdamos išvengti tamponų iškritimo kiekvieną kartą einant į tualetą, pabandykite alternatyvas tamponams, pavyzdžiui, menstruacinius puodelius, kurie dažniau išlieka vietoje.

Kokia dažniausia problema, su kuria susiduriate per menstruacijas? Kaip paprastai su ja susitvarkote?