Tačiau įdomiausia yra tai, kodėl mums patinka mūsų pačių „kvapas“, o kitų – atrodo atstumiantis. Na, mes turime atsakymą į šį klausimą.
Dujų išleidimas nėra blogai.
Galbūt netyčia paleidote dujas automobilyje pilname draugų, ir jie greitai atidarė langus, o jūs pagalvojote: „Nėra taip blogai!“ Tai veda prie nesenstančio klausimo: kodėl kitų dujos mums atrodo šlykščios, o savos yra visiškai priimtinos ar net patrauklios?
Deja, nėra atlikta specifinių tyrimų šiuo gastroenterologijos aspektu. Tačiau egzistuoja teorijos, kurios gali paaiškinti, kodėl savo kvapą toleruojame ar net mėgstame.
Kuo daugiau pažįstame, tuo labiau tai patinka.
Viena įtikinama teorija yra ta, kad mes priprantame prie savo kvapo. Kitaip tariant, kadangi reguliariai išleidžiame dujas (vidutiniškai apie pusę litro per dieną), mes priprantame prie šio kvapo, teigia Loretta Breuning, filosofijos daktarė ir smegenų chemijos bei socialinio elgesio ekspertė.
„Gamtoje išlikimas priklauso nuo gebėjimo aptikti kitus kvapus, todėl savo kvapus linkstame ignoruoti,“ – sako ji. Tačiau visa ši spekuliacija tampa nesvarbi, jei negalite pakęsti savo kvapo. Tokiu atveju tikėtina, kad kalta jūsų mityba, ir galbūt laikas ją šiek tiek pakoreguoti. Dietologė Tracy Lockwood, R.D., aiškina, kad dujos tiesiog yra bakterijų ar organizmų medžiagų apykaitos rezultatas, kitaip tariant, virškinimo šalutinis produktas.
Priklausomai nuo jūsų žarnyno mikrobiotos ir storosios žarnos floros, dujos gali būti arba stipriai kvepiančios, arba bekvapės.
Pirmas žingsnis, kurį galite atlikti, yra sumažinti maisto, turinčio daug sulfato, vartojimą. Sulfatas yra junginys, kuris blogai pasisavinamas plonojoje žarnoje ir dažniausiai randamas kryžmažiedėse daržovėse, tokiose kaip kopūstai, brokoliai, briuselio kopūstai, ir riešutuose. Lockwood rekomenduoja vartoti šiuos produktus mažesniais kiekiais, kad sumažintumėte tikimybę išleisti nemalonaus kvapo dujas.
Žinoma, jei jums patinka šis aromatas, tuomet tęskite savo malonumą – tačiau galbūt tai darykite privačioje aplinkoje.