Labai svarbu atkreipti dėmesį ir vengti produktų, kurie didina šlapimo kiekį organizme, ypač jei jau susiduriate su panašiomis sveikatos problemomis.
padidina šlapimo rūgšties kiekį organizme

Maisto produktai, kurie padidina šlapimo rūgšties kiekį organizme

Jei daug šlapimo rūgšties yra kraujyje, ji sukelia artritą ar podagrą. Ji kaupiasi sąnarių skystyje ir sukelia uždegimą bei skausmą. Ši problema dažniausiai paveikia pirštus ir kulkšnis. Todėl labai svarbu atkreipti dėmesį ir vengti produktų, kurie didina šlapimo kiekį organizme, ypač jei jau susiduriate su panašiomis sveikatos problemomis.

nuotrauka
nuotrauka

Kad kontroliuotumėte šlapimo rūgšties kiekį, reikia laikytis tam tikros dietos ir vengti maisto produktų, kurie lemia jos kiekio padidėjimą. Kai kuriuose maisto produktuose yra daug purinų, elementų, kurie padidina šlapimo rūgšties kiekį kraujyje. Todėl kraujo tyrimas ir subalansuota mityba yra veiksmingiausias būdas išvengti šios problemos.

Pavojingų produktų sąrašas

Pavojingų produktų sąrašas
Pavojingų produktų sąrašas

Jūros gėrybės

Kai kuriuose jūrų gėrybėms priskiriamuose produktuose yra gausu purinų. Todėl, jei jūsų organizme yra daug šlapimo rūgšties, valgykite juos saikingai. Atkreipkite dėmesį į šiuos produktus: krabus, krevetes, austres, vėžiagyvius, midijas.

Jūros gėrybės
Jūros gėrybės

Šių produktų geriau vengti bet kokios formos – šviežių, konservuotų, rūkytų, nes jie padidina šlapimo rūgšties kiekį kraujyje.

Raudona mėsa

Raudona mėsa
Raudona mėsa

Tai yra dar vienas produktas, kuris sparčiai skatina šlapimo rūgšties lygį organizme.

Jei jūsų kraujyje jau yra daug šlapimo rūgšties, kuo mažiau valgykite tokios mėsos. Kiaulienoje ir jautienoje taip pat yra didelis purinų kiekis, ypač labai riebioje mėsoje.

Ankštinės daržovės

Ankštinės daržovės
Ankštinės daržovės

Lęšiuose, žirniuose ir pupelėse yra didelė purinų koncentracija, todėl žmonės, kuriems yra didelis šlapimo rūgšties kiekis, turėtų vartoti šiuos produktus tik vieną ar du kartus per savaitę.

Tam tikros daržovės

špinatai
špinatai

Kai kurias daržoves taip pat reikėtų vartoti saikingai, pvz., šparagus, žiedinius kopūstus, špinatus, ridikėlius ir porus.

Alkoholiniai gėrimai

Alus yra labai kenksmingas žmonėms, turintiems daug šlapimo rūgšties, kur kas labiau nei jūros gėrybės ir mėsa.

Alkoholiniai gėrimai
Alkoholiniai gėrimai

Jis padidina šio junginio gamybą organizme ir apsunkina jo išskyrimą. Jei jus kankina podagra, geriausia iš vis atsisakyti alaus.

Saldūs gėrimai ir saldūs pyragaičiai

Saldūs gėrimai ir vaisių sultys, kurių sudėtyje yra kukurūzų sirupo, taip pat skatina šlapimo rūgšties gamybą.

Saldūs gėrimai
Saldūs gėrimai

Saldūs pyragaičiai, saldainiai, duonos gaminiai irgi paaštrina problemą, ypač jei juose daug cukraus.

Kava

Kava
Kava

Stebėkite dienos metu suvartojamos kavos kiekį. Per didelis kiekis gali pakenkti, todėl geriau apsiriboti vienu puodeliu per dieną.

Simptomai

Kai pieno rūgšties lygis organizme yra labai aukštas, tai išduoti gali šie simptomai:

  • skausmas didžiajame kojos piršte
  • intensyvus sąnarių skausmas ar uždegimas
  • sunkumas šlapinantis
  • tachikardija
  • kelio skausmas
  • inkstų akmenys
  • nuovargis

Simptomai
Simptomai

Gydytojas turėtų atlikti išsamų tyrimą, kad išsiaiškintų, ar turite šią problemą, ir paskirti gydymą.

Sąnarių skausmas sukelia diskomfortą, tačiau galima imtis priemonių, palengvinančių problemą, pavyzdžiui, šalti kompresai ant skaudamų sąnarių.

Sąnarių skausmas
Sąnarių skausmas

Mityba svarbu ir ji gali suveikti kaip prevencinė priemonė. Tačiau jei jaučiate vis stiprėjančius simptomus, būtinai kreipkitės į gydytoją.

Insultas: 11 rizikos veiksnių, kuriuos reikia kontroliuoti

Insultas: 11 rizikos veiksnių, kuriuos reikia kontroliuoti
Insultas: 11 rizikos veiksnių, kuriuos reikia kontroliuoti

Insultas kas keturias minutes pasiglemžia vieno žmogaus gyvybę visame pasaulyje. Niekas nėra saugus nuo šios ligos: rizikuoja vyrai ir moterys, pagyvenę ir labai jauni žmonės, tie, kurie vadovaujasi sveika gyvensena, ir tie, kurie nepaiso savo sveikatos. Kad sumažintumėte riziką, svarbu žinoti ankstyvuosius ligos požymius ir pasikonsultuoti su gydytoju, kai tik įtariate ligą sau ar artimiesiems. Tačiau ne mažiau svarbu žinoti, kokie veiksniai gali padidinti ligos riziką, ir atidžiai stebėti savo sveikatą, jei esate ypatingos rizikos zonoje.

Aukštas kraujo spaudimas

Aukštas kraujo spaudimas
Aukštas kraujo spaudimas

Reikšmingiausias insulto rizikos veiksnys yra aukštas kraujospūdis. Jūs net rizikuojate tuo momentu, jei jūsų „viršutinis“ spaudimas viršija 130 ir jei dvi savaites ar ilgiau jis išlieka 140 ir daugiau, skubiai kreipkitės į gydytoją ir imkitės priemonių. Be vaistų, norint  normalizuoti kraujospūdį, svarbu sumažinti druskos vartojimą, mesti rūkyti ir vartoti alkoholį, sportuoti ir peržiūrėti dienos racioną, pašalinant iš jo lengvuosius angliavandenius, mononesočius riebalus ir maisto produktus, kurie padidina „blogojo“ cholesterolio kiekį.

Aukštas cholesterolio kiekis

Aukštas cholesterolio kiekis
Aukštas cholesterolio kiekis

Arterinės cholesterolio sankaupos gali sutrikdyti normalią kraujotaką, trukdyti normaliam kraujo tiekimui į smegenis ir galiausiai sukelti insultą. Saugus bendrojo cholesterolio lygis yra 200, o padidėjusi insulto rizika prasideda nuo skaičiaus 240. Ypač svarbu stebėti labai mažo tankio lipoproteinų (VLDL) kiekį – būtent jų perteklius lemia pavojingų apnašų nusėdimą ant kraujagyslių sienelių, todėl arterijos susiaurėja ir trukdo normaliai veikti. kraujotaka. Reguliariai tikrinkite ir stebėkite cholesterolio kiekį, taip pat stebėkite savo mitybą: padidėjus rodikliams, verta sumažinti cukraus, lengvųjų angliavandenių, sočiųjų riebalų suvartojimą. Verta valgyti riebesnę žuvį, alyvuogių aliejų, kitus produktus, kuriuose yra mononesočiųjų riebalų, taip pat kasdien rasti laiko ir galimybių fiziniam aktyvumui – bent pasivaikščiojimams.

Širdies ligos

Širdies ligos
Širdies ligos

Prieširdžių virpėjimas yra viena iš ligų, žymiai padidinančių insulto riziką. Bet ir kitos širdies ligos gali kelti pavojų. Verta pasitarti su gydytoju, galbūt jis manys, kad būtina skirti jums kraują skystinančių tablečių. Ir, žinoma, nepamirškite apie dietas ir vidutines širdies apkrovas – jos palaikys tiek širdies, tiek kraujagyslių sveikatą.

Cukrinis diabetas

Cukrinis diabetas
Cukrinis diabetas

2 tipo diabetas- savaime pavojinga liga ir gali sukelti papildomų komplikacijų. Taigi sergant cukriniu diabetu padidėja širdies, inkstų ir insulto rizika – tikimybė susirgti šia liga sergantiems cukriniu diabetu yra 1,5 karto didesnė. Todėl labai svarbu kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje, vengiant pavojingų svyravimų ir laikytis sveikos mitybos. Ir labai svarbu mesti rūkyti – tai dar vienas veiksnys, didinantis ne tik insulto, bet ir diabeto riziką.

Piktnaudžiavimas alkoholiu

Piktnaudžiavimas alkoholiu
Piktnaudžiavimas alkoholiu

Kalbant apie insulto riziką, negali būti saugios alkoholio dozės: net nedidelis vyno kiekis ar stipresnis gėrimas gali labai padidinti šios pavojingos ligos riziką. Jei mes kalbame apie reguliarų vartojimą, tada insultas beveik neišvengiamas: moterims „raudonoji zona“ prasideda nuo vienos porcijos stipraus alkoholio kasdien, vyrams – su dviem.

Priklausomybė nuo dietinių gėrimų

Vieną gėrimo, pasaldinto dirbtiniu cukraus pakaitalu, porcija per dieną padidina insulto riziką tris kartus. Sultys ir gėrimai su cukrumi taip pat pavojingi širdies ir kraujagyslių sveikatai, tačiau jei pasirinksite, geriau teikti pirmenybę jiems – keista, kad „dietinių“ gėrimų rizika sveikatai yra kur kas rimtesnė. Tačiau geriausia rinktis vandenį ar pieną.

Rūkymas

Rūkymas
Rūkymas

Su kiekviena surūkoma cigarete insultas vis priartėja: rūkymas padidina „blogojo cholesterolio lygį, tuo pačiu sumažina „gerojo“ lygį. Dėl to kraujagyslės susiaurėja, o jų sienelės tampa ne tokios elastingos. Mesti rūkyti yra svarbiausia priemonė siekiant išvengti insulto. Geriau tai padaryti kuo greičiau.

Antsvoris

Antsvoris
Antsvoris

Jei jūsų kūno masės indeksas (KMI) viršija 30, greičiausiai rizikuojate: būtent nuo šio rodiklio prasideda nutukimas, o tai savo ruožtu padidina diabeto, padidėjusio kraujospūdžio ir cholesterolio išsivystymo riziką. Jei tai jūsų atvejis, atidžiai stebėkite savo sveikatą ir, jei įmanoma, stenkitės, kad KMI būtų normalus.

Pakaitinė hormonų terapija

Pakaitinė hormonų terapija
Pakaitinė hormonų terapija

Galutinis sprendimas dėl pakaitinės hormonų terapijos (PHT) saugumo menopauzės metu dar nepriimtas. Tačiau 2017 m. Šiaurės Amerikos menopauzės tyrimų draugijos inicijuotas tyrimas patvirtino, kad vartojant PHT padidėja insulto rizika. Todėl, prieš priimdami sprendimą pradėti terapiją, būtinai įvertinkite insulto riziką ir būtinai pasitarkite su gydytoju.

Stresas

Stresas
Stresas

Lėtinis stresas  yra dar vienas veiksnys, žymiai padidinantis insulto riziką. Visų pirma taip yra todėl, kad streso metu kraujospūdis pakyla – todėl svarbu išmokti atsipalaiduoti ir palengvinti streso padarinius.

Kontracepcija

Kontracepcija
Kontracepcija

Geriamųjų kontraceptikų vartojimas, ypač kartu su tokiais veiksniais kaip rūkymas, aukštas kraujospūdis ar diabetas, taip pat padidina insulto riziką. Renkantis kontracepcijos metodą svarbu tai atsiminti ir jūs būtinai pasakykite gydytojui, jei sergate kokia nors liga, dėl kurios insultas jus gali užklupti netikėtai.