Sužinokite apie maisto produktus, kurių reikia vengti nėštumo metu, ir apie šių mitybos apribojimų priežastis. Supraskite, kaip tam tikri maisto produktai gali paveikti jūsų sveikatą ir kūdikio savijautą šiuo kritiniu laikotarpiu.
Pregnant Woman

Maisto produktai, kurių reikia vengti nėštumo metu: saugokite savo ir kūdikio sveikatą

Sveika mityba nėštumo metu yra būtina, nes ji ne tik maitina mamą, bet ir palaiko kūdikio augimą bei vystymąsi. Tačiau tam tikri maisto produktai kelia pavojų tiek motinai, tiek kūdikiui, todėl jų reikėtų vengti arba vartoti atsargiai. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl kai kurie maisto produktai laikomi kenksmingais nėštumo metu, ir pateiksime blogiausių maisto produktų, kurių reikia vengti, sąrašą.

Kodėl kai kurie maisto produktai yra kenksmingi nėštumo metu?

Kai kurie maisto produktai laikomi kenksmingais nėštumo metu dėl galimo pavojaus, kurį jie kelia motinai ir kūdikiui. Ši rizika apima bakterines infekcijas, parazitus, didelį toksinų kiekį arba medžiagas, kurios gali pakenkti besivystančiam kūdikiui. Nesaugių maisto produktų vartojimas nėštumo metu gali sukelti komplikacijų, tokių kaip persileidimas, priešlaikinis gimdymas, mažas gimimo svoris ar apsigimimai.

two pregnant women
Two Pregnant Women

Maisto produktai, kurių reikia vengti nėštumo metu

  1. Žalia arba nepakankamai termiškai apdorota mėsa, paukštiena ir jūros gėrybės:Žalios arba nepakankamai termiškai apdorotos mėsos, paukštienos ir jūros gėrybių vartojimas gali sukelti infekcijas, kurias sukelia bakterijos, pvz., Salmonella, Listeria ar E. coli. Nėščios moterys yra jautresnės šioms infekcijoms, kurios gali sukelti sunkių komplikacijų ar net persileidimų. Visada įsitikinkite, kad mėsa, paukštiena ir jūros gėrybės būtų gerai iškepti.

  2. Mėsa ir dešrainiai:Dešrelės ir dešrainiai gali būti užkrėsti listeria – bakterija, kuri gali sukelti persileidimą arba sunkią naujagimių ligą. Jei nuspręsite valgyti delikatesų mėsą ar dešrainius, būtinai kaitinkite juos tol, kol jie karštai garuos, kad sunaikintumėte visas galimas bakterijas.

  3. Tam tikros žuvų rūšys:Kai kurios žuvys, tokios kaip ryklys, kardžuvė, karališkoji skumbrė ir plytinė žuvis, turi daug gyvsidabrio, kuris gali pakenkti besivystančio kūdikio nervų sistemai. Apribokite žuvies su mažesniu gyvsidabrio kiekiu (pvz., lašišos, krevečių ir lengvų konservuotų tunų) vartojimą iki 8–12 uncijų per savaitę.

  4. Žali arba nepakankamai virti kiaušiniai: Žali arba nepakankamai išvirti kiaušiniai gali būti užkrėsti salmonelėmis, kurios nėščioms moterims gali sukelti sunkias ligas. Venkite maisto produktų, kuriuose gali būti žalių kiaušinių, pavyzdžiui, naminio Cezario padažo, žalios sausainių tešlos ar kiaušinienės. Virkite kiaušinius, kol ir trynys, ir baltymai sutvirtės.

  5. Nepasterizuoti pieno produktai ir minkšti sūriai:Listeria gali užkrėsti nepasterizuoti pieno produktai ir minkšti sūriai, tokie kaip Brie, feta ir mėlynasis sūris. Nėštumo metu visada rinkitės pasterizuotus pieno produktus ir kietuosius sūrius.

  6. Neplauti vaisiai ir daržovės:Neplauti vaisiai ir daržovės gali būti užkrėsti kenksmingomis bakterijomis, tokiomis kaip toksoplazma ar E. coli. Prieš vartojimą kruopščiai nuplaukite visus vaisius ir daržoves.

  7. Neapdoroti daigai:Neapdoroti daigai, tokie kaip liucernos, ridikėlių ir mung pupelių daigai, gali turėti kenksmingų bakterijų, tokių kaip Salmonella ir E. coli. Kruopščiai išvirkite daigus, kad sumažintumėte per maistą plintančių ligų riziką.

  8. Kofeinas:Per didelis kofeino vartojimas nėštumo metu gali padidinti persileidimo ir mažo gimimo svorio riziką. Apribokite kofeino suvartojimą iki ne daugiau kaip 200 miligramų per dieną, tai yra maždaug tiek, kiek yra viename 12 uncijų kavos puodelyje.

  9. Alkoholis:Alkoholio vartojimas nėštumo metu gali sukelti vaisiaus alkoholinį sindromą ir kitus vystymosi sutrikimus. Nėštumo metu geriausia visiškai atsisakyti alkoholio.

  10. Nepasterizuotos sultys:Nepasterizuotose vaisių ir daržovių sultyse gali būti kenksmingų bakterijų, tokių kaip E. coli ir Salmonella. Rinkitės pasterizuotas sultis arba būtinai gerai nuplaukite vaisius ir daržoves prieš spaudydami sultis namuose.

  11. Maisto produktai, turintys daug natrio:Per didelis natrio kiekis nėštumo metu gali padidinti kraujospūdį ir patinimą. Apribokite perdirbto maisto, greito maisto ir sūrių užkandžių vartojimą ir, jei įmanoma, rinkitės mažai natrio turinčius maisto produktus.

  12. Žali arba nepakankamai išvirti vėžiagyviai:Kaip ir kiti nepakankamai termiškai apdoroti gyvūniniai produktai, žali arba nepakankamai termiškai apdoroti vėžiagyviai gali būti užkrėsti kenksmingomis bakterijomis ir parazitais. Prieš vartodami vėžiagyvius būtinai gerai iškepkite.

  13. Per didelis kepenų kiekis:Kepenyse yra daug vitamino A, kuris dideliais kiekiais gali būti žalingas nėštumo metu. Vartojant per daug iš anksto paruošto vitamino A, gali atsirasti apsigimimų. Nėštumo metu apribokite kepenų ir kitų organų mėsos vartojimą.

  14. Maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug pridėtinio cukraus: Vartojant maisto produktus, kuriuose yra daug pridėtinio cukraus, gali padidėti svoris ir padidėti gestacinio diabeto rizika. Sutelkite dėmesį į visaverčio, daug maistinių medžiagų turinčio maisto vartojimą ir apribokite saldžių užkandžių ir gėrimų vartojimą.

Apibendrinant, nėštumo metu labai svarbu žinoti apie maisto produktus, kurie gali kelti pavojų tiek motinos, tiek kūdikio sveikatai. Vengdami arba apribodami aukščiau išvardytų maisto produktų vartojimą, galite padėti užtikrinti sveiką ir saugų nėštumą. Visada pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju arba registruotu dietologu, kad gautumėte asmeninių rekomendacijų dėl mitybos poreikių nėštumo metu.

424
736 Pasidalino
avatar
Arina Abašidzė
Labai naudinga informacija būsimoms mamoms, kad suprastų, kaip mityba veikia jų ir kūdikio sveikatą.
Naujausias
mitybos planas
mitybos planas