Protarpinis badavimas tapo populiariu svorio metimo ir bendros sveikatos gerinimo metodu. Vienas iš populiarių protarpinio badavimo būdų yra 16:8 badavimo metodas, kuris apima kasdieninį 16 valandų badavimą, po kurio seka 8 valandų valgymo langas. Šiame straipsnyje apžvelgsime 16:8 pasninko metodą, jo naudą ir kaip išnaudoti visas šios mitybos praktikas.
Kas yra 16:8 pasninko metodas?
16:8 badavimo metodas apima 16 valandų kasdieninį badavimą, po kurio seka 8 valandų valgymo langas. Pasninko metu nevalgoma, bet galima gerti vandenį, arbatą, kavą be cukraus ar grietinėlės. Valgymo langą galima reguliuoti, kad jis atitiktų asmens gyvenimo būdą, tačiau paprastai tai apima du ar tris valgymus per 8 valandų laikotarpį.
16:8 pasninko metodo privalumai
16:8 badavimo metodas buvo susietas su keliomis naudomis sveikatai, įskaitant svorio metimą, geresnę cukraus kiekio kraujyje kontrolę ir sumažėjusią lėtinių ligų, tokių kaip širdies ligos ir diabetas, riziką. Be to, 16:8 badavimo metodą lengva laikytis ir jį galima pritaikyti prie žmogaus gyvenimo būdo. Skirtingai nuo kitų dietų, kurios riboja tam tikrus maisto produktus, 16:8 pasninko metodas suteikia lankstumo ir skatina vartoti visavertį, daug maistinių medžiagų turintį maistą.
Geriausias maistas 16:8 pasninkui
Norint maksimaliai išnaudoti 16:8 pasninko metodą, svarbu rinktis maistą, skatinantį sotumo jausmą ir suteikiantį nuolatinės energijos visai dienai. Štai keletas maisto produktų, tinkamų laikantis 16:8 pasninko metodo, pavyzdžių:
-
Maistas, kuriame gausu baltymų: Baltymų turinčio maisto, pvz., kiaušinių, liesos mėsos ir ankštinių daržovių, vartojimas gali paskatinti sotumo jausmą ir išvengti persivalgymo valgymo metu.
-
Maistas, kuriame gausu skaidulų: Maisto, kuriame gausu skaidulų, tokių kaip vaisiai, daržovės ir nesmulkinti grūdai, vartojimas gali padėti palaikyti sveiką virškinimo sistemą ir išvengti vidurių užkietėjimo pasninko metu.
-
Sveiki riebalai: Vartodami sveikus riebalus, tokius kaip riešutai, sėklos ir avokadas, galite suteikti energijos visą dieną ir paskatinti sotumo jausmą.
-
Vanduo ir kiti nekaloringi gėrimai:Pasninko metu svarbu išlaikyti hidrataciją, o vandens, arbatos ir kavos vartojimas be cukraus ar grietinėlės gali paskatinti sotumo jausmą ir išvengti persivalgymo valgymo metu.
Ką galima suvartoti pasninko metu?
Pasninko metu nevalgoma, bet galima gerti vandenį, arbatą, kavą be cukraus ar grietinėlės. Be to, mažo kaloringumo gėrimų, tokių kaip kaulų sultinys, obuolių sidro actas ar nesaldintas migdolų pienas, vartojimas gali paskatinti sotumo jausmą ir išvengti persivalgymo valgymo metu.
Maisto produktai, kurių reikia vengti
Norint išnaudoti visas 16:8 pasninko galimybes, svarbu vengti maisto, kuriame yra daug cukraus, rafinuotų angliavandenių ir nesveikų riebalų. Štai keletas maisto produktų, kurių reikia vengti valgymo metu, pavyzdžiai:
-
Saldūs maisto produktai: Vartodami saldžių maisto produktų, pavyzdžiui, saldainių, kepinių ir saldžių gėrimų, galite persivalgyti ir padidinti cukraus kiekį kraujyje, o tai gali sukelti energijos trūkumą ir alkio jausmą.
-
Rafinuoti angliavandeniai:Valgydami rafinuotus angliavandenius, tokius kaip balta duona, makaronai ir ryžiai, galite persivalgyti ir padidinti cukraus kiekį kraujyje, o tai gali sukelti energijos trūkumą ir alkio jausmą.
-
Nesveiki riebalai: Nesveikų riebalų, tokių kaip keptas maistas ir perdirbta mėsa, vartojimas gali sukelti uždegimą ir priaugti svorio, o tai gali neutralizuoti 16:8 pasninko metodo naudą.
Apibendrinant, 16:8 badavimo metodas yra veiksmingas būdas sumažinti svorį ir pagerinti bendrą sveikatą. Vartodami visavertį, daug maistinių medžiagų turintį maistą ir vengdami maisto, kuriame yra daug cukraus, rafinuotų angliavandenių ir nesveikų riebalų, galite maksimaliai išnaudoti šią mitybos praktiką ir pagerinti bendrą sveikatą bei gerovę. Nors 16:8 badavimo metodas tinka ne visiems, jis gali būti veiksmingas būdas numesti svorio ir pagerinti bendrą sveikatą, kai tai daroma saugiai ir sveikai.