Perdirbtas maistas tapo pagrindine mūsų šiuolaikinės mitybos dalimi. Jie yra patogūs, plačiai prieinami ir siūlo daugybę skonių ir tekstūrų, kurioms daugeliui žmonių sunku atsispirti. Tačiau šių maisto produktų poveikis sveikatai buvo vis labiau tiriamas, o naujienos nėra geros. Nors kai kurie perdirbti maisto produktai yra sveikos mitybos dalis, daugelyje jų yra pridėto cukraus, druskos ir nesveikų riebalų, kurie gali prisidėti prie lėtinių sveikatos problemų, tokių kaip nutukimas, 2 tipo diabetas ir širdies ligos. Perdirbtuose maisto produktuose taip pat gali būti nitratų, konservantų ir kitų priedų, kurie buvo susiję su vėžiu. Be to, dieta, kurioje yra daug perdirbtų maisto produktų, gali sukelti vidurių užkietėjimą ir žarnyno uždegimą, taip pat odos, nagų ir plaukų problemas. Rekomenduojama apriboti perdirbtus maisto produktus dietoje ir kuo daugiau vartoti sveiką, neperdirbtą maistą, kad būtų skatinama geresnė sveikata.
Processed Foods

Perdirbti maisto produktai: ar jie tikrai tokie blogi?

Perdirbti maisto produktai tapo daugelio žmonių mitybos pagrindine dalimi. Jie yra patogūs, skanūs ir lengvai randami, bet ar jie sveiki? Atsakymas nėra aiškus. Nors kai kurie perdirbti maisto produktai gali būti sveikos mitybos dalis, daugelis jų turi konservantų, cukraus, druskos ir nesveikų riebalų, todėl jie nėra idealūs ilgalaikei sveikatai.

Kas yra perdirbtas maistas?

Perdirbti maisto produktai yra maisto produktai, kurių pradinė būsena buvo pakeista, dažnai siekiant pagerinti jų skonį, tekstūrą ar galiojimo laiką. Jie gali būti nuo minimaliai apdoroto maisto, pavyzdžiui, konservuotų pupelių, iki labai perdirbto maisto, pavyzdžiui, šaldytų vakarienių, užkandžių ir saldžių gėrimų.

Perdirbtų maisto produktų sąrašas

  1. Greitas maistas ir greito maisto patiekalai
  2. Šaldytos vakarienės ir iš anksto supakuoti patiekalai
  3. Bulvių traškučiai ir kiti užkandžiai
  4. Konservuotos sriubos, padažai ir daržovės
  5. Saldainiai ir saldainiai
  6. Pusryčių dribsniai ir dribsnių batonėliai
  7. Saldūs gėrimai ir energetiniai gėrimai
  8. Perdirbta mėsa, pavyzdžiui, dešrainiai, šoninė ir delikatesinė mėsa
  9. Margarinas ir kiti sviesto pakaitalai
  10. Greitai paruošiami makaronai ir kiti fasuoti makaronų patiekalai
  11. Prieskoniai, tokie kaip kečupas, majonezas ir salotų padažai
  12. Kepiniai, pavyzdžiui, pyragaičiai ir pyragaičiai
  13. Granola batonėliai ir kiti užkandžių barai
  14. Ledai ir kiti šaldyti skanėstai
  15. Tirpi kava ir kiti perdirbti gėrimai
  16. Energetiniai batonėliai ir baltymų batonėliai
  17. Sūrio užtepėlės ir kiti lydyto sūrio gaminiai
  18. Krekeriai ir kiti kepti užkandžiai
  19. Supakuoti sausainiai ir kiti kepiniai
  20. Aromatizuoti jogurtai ir kiti pieno produktai.

Ar perdirbtas maistas yra nesveikas?

Perdirbti maisto produktai buvo siejami su įvairiomis sveikatos problemomis, įskaitant širdies ligas, nutukimą ir 2 tipo diabetą. Taip yra todėl, kad daugelyje perdirbtų maisto produktų yra daug pridėtinio cukraus, druskos ir nesveikų riebalų. Šie ingredientai gali sukelti svorio padidėjimą, uždegimą ir kitas sveikatos problemas.

Kokie perdirbti maisto produktai yra blogi?

Kai kurie perdirbti maisto produktai yra blogesni nei kiti. Blogiausi pažeidėjai yra tie, kuriuose yra daug pridėtinio cukraus, natrio ir nesveikų riebalų. Tai gali būti:

  • Saldūs gėrimai:Sodos, sporto gėrimai ir vaisių sultys, kuriose yra daug pridėtinio cukraus.
  • Perdirbta mėsa: Dešrainiai, dešrainiai ir kita perdirbta mėsa, kurioje yra daug natrio ir nitratų.
  • Užkandžiai: Traškučiai, krekeriai ir kiti užkandžiai, kuriuose yra daug druskos, nesveikų riebalų ir dirbtinių skonių bei dažiklių.
  • Šaldytos vakarienės:Iš anksto paruošti patiekalai, kuriuose dažnai yra daug natrio, nesveikų riebalų ir konservantų.

Kaip nitratai yra susiję su perdirbtu maistu?

Nitratai yra tam tikros rūšies konservantai, kurie dažnai dedami į perdirbtą mėsą, siekiant pratęsti jų galiojimo laiką. Tačiau nitratai buvo susiję su padidėjusia vėžio, ypač storosios žarnos vėžio, rizika. Taip yra todėl, kad nitratai gali sudaryti nitrozaminus, kurie yra kancerogeniniai junginiai.

Ar perdirbtas maistas gali sukelti vidurių užkietėjimą?

Perdirbtuose maisto produktuose gali būti mažai skaidulų, o tai gali sukelti vidurių užkietėjimą. Skaidulos yra svarbi maistinė medžiaga, kuri padeda reguliuoti virškinimą ir skatina žarnyno reguliarumą. Tačiau daugelyje perdirbtų maisto produktų yra mažai skaidulų, o tai gali prisidėti prie vidurių užkietėjimo.

Kokių kitų sveikatos problemų gali sukelti perdirbtas maistas?

Be širdies ligų, nutukimo ir 2 tipo diabeto, perdirbtas maistas buvo susijęs su daugybe kitų sveikatos problemų. Tai gali būti:

  • Uždegimas: Perdirbti maisto produktai gali prisidėti prie lėtinio uždegimo, kuris buvo susijęs su įvairiomis lėtinėmis sveikatos ligomis.
  • Prastas maistinių medžiagų suvartojimas:Perdirbtuose maisto produktuose dažnai yra mažai svarbių maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminai, mineralai ir skaidulos, o tai gali sukelti maistinių medžiagų trūkumą ir kitas sveikatos problemas.
  • Dantų problemos:Perdirbtuose maisto produktuose dažnai yra daug pridėtinio cukraus, kuris gali prisidėti prie dantų ėduonies ir kitų dantų problemų.

foods from flour
Processed Foods

Ar perdirbtas maistas gali sukelti vėžį? Kuris vėžys?

Kai kurie perdirbti maisto produktai buvo susiję su padidėjusia vėžio, ypač storosios žarnos vėžio, rizika. Taip yra todėl, kad juose gali būti nitratų, konservantų ir kitų kancerogeninių priedų. Be gaubtinės žarnos vėžio, perdirbtas maistas taip pat buvo susijęs su padidėjusia kitų vėžio rūšių, įskaitant skrandžio ir kasos vėžį, rizika.

Kaip perdirbtas maistas veikia odą, nagus ir plaukus?

Perdirbti maisto produktai gali prisidėti prie įvairių odos, nagų ir plaukų problemų. Taip yra todėl, kad juose dažnai yra daug cukraus, nesveikų riebalų ir kitų ingredientų, galinčių sukelti uždegimą ir kitas sveikatos problemas. Kai kurios problemos, kurias gali sukelti perdirbtas maistas, yra spuogai, trapūs nagai ir nuobodūs plaukai.

Kiek perdirbto maisto žmogus gali suvalgyti per dieną?

Dietoje rekomenduojama apriboti perdirbtus maisto produktus ir kuo daugiau dėmesio skirti viso, neperdirbto maisto vartojimui. Pasak Amerikos širdies asociacijos, perdirbtas maistas turėtų sudaryti ne daugiau kaip 25% žmogaus dienos kalorijų normos. Tačiau perdirbtų maisto produktų, kuriuos žmogus gali vartoti, skaičius gali skirtis priklausomai nuo jo amžiaus, lyties, aktyvumo lygio ir kitų sveikatos veiksnių.

Svarbu pažymėti, kad ne visi perdirbti maisto produktai yra vienodi. Kai kurie perdirbti maisto produktai, pavyzdžiui, šaldyti vaisiai ir daržovės, gali būti patogus ir sveikas pasirinkimas. Tačiau labai perdirbtus maisto produktus, tokius kaip saldūs užkandžiai ir greitas maistas, reikėtų vartoti saikingai arba jų visai vengti.

Apibendrinant, perdirbti maisto produktai tapo pagrindiniu šiuolaikinės mitybos elementu, tačiau jų neigiamas poveikis sveikatai tampa vis aiškesnis. Labai perdirbtuose maisto produktuose dažnai yra daug nesveikų riebalų, natrio ir cukraus, todėl gali kilti įvairių sveikatos problemų, įskaitant nutukimą, širdies ligas ir 2 tipo diabetą.

Nitratai, kurie dažniausiai naudojami kaip konservantas perdirbtoje mėsoje, buvo susiję su padidėjusia tam tikrų vėžio rūšių, įskaitant gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį, rizika. Be to, perdirbtas maistas gali prisidėti prie virškinimo problemų, tokių kaip vidurių užkietėjimas ir žarnyno uždegimas, ir netgi gali turėti įtakos odos, nagų ir plaukų sveikatai.

Nors iš dietos gali būti sunku visiškai pašalinti perdirbtus maisto produktus, svarbu apriboti jų vartojimą ir, kai tik įmanoma, sutelkti dėmesį į visavertį, neperdirbtą maistą. Tai gali padėti pagerinti bendrą sveikatą ir sumažinti lėtinių ligų riziką.