Spurgos yra klasikinis ir mėgstamas skanėstas, kuriuo žmonės mėgaujasi šimtmečius. Vienas iš populiariausių spurgų paruošimo būdų – jas kepti, nes tokiu būdu galima joms gauti traškią išorę ir minkštą, purų vidų. Tačiau spurgų kepimas taip pat gali būti šiek tiek bauginantis, ypač jei nesate naujokas maisto gaminimo ar kepimo srityje. Šiame straipsnyje išsamiau aptarsime, kaip kepti spurgas, įskaitant tai, kokius aliejus geriausia naudoti, kiek aliejaus naudoti, kokioje temperatūroje kepti, kiek laiko kepti, kokius skirtingus spurgų kepimo būdus ir ar skirtingi kepimo būdai turi įtakos skoniui.
Kokiame aliejuje geriausia kepti spurgas?
Kalbant apie spurgų kepimą, svarbu naudoti aliejų, kurio dūmų temperatūra aukšta. Dūmų taškas yra temperatūra, kurioje aliejus pradeda rūkyti ir suskaidyti. Aliejai su aukštu dūmų tašku gali atlaikyti aukštą temperatūrą nerūkydami ar nesudegindami, o tai svarbu norint pasiekti tobulą tekstūrą ir skonį. Spurgoms kepti geriausiai tinka aliejaiaugalinis aliejus, rapsų aliejus arba žemės riešutų aliejus.
Kiek aliejaus reikia spurgoms kepti?
Aliejaus kiekis, kurio reikia spurgoms kepti, priklauso nuo naudojamo puodo ar keptuvės dydžio. Paprastai aliejaus turėtų pakakti, kad spurgos visiškai apsemtų. Taip jie iškeps tolygiai, o išorė bus traški. Geriausia naudoti pakankamai gilų puodą ar keptuvę, kad neperpildytų aliejaus ir spurgų. Gera nykščio taisyklė – keptuvėje naudokite apie 1–2 colius aliejaus.
Kokia temperatūra tinkama spurgoms kepti?
Ideali temperatūra spurgoms kepti yra nuo 350–375 °F (177–190 °C). Jei temperatūra per žema, spurgos sugers per daug aliejaus ir taps riebios. Jei temperatūra per aukšta, spurgos gali iškepti per greitai iš išorės, o viduje likti žalios. Svarbu naudoti saldainių termometrą, kad galėtumėte stebėti aliejaus temperatūrą ir prireikus reguliuoti šilumą.
Kiek laiko reikia kepti vieną spurgą aliejuje?
Spurgų kepimo laikas priklauso nuo jų dydžio ir aliejaus temperatūros.Paprastai spurgas reikia kepti 1–2 minutes iš kiekvienos pusės arba tol, kol jos taps auksinės rudos spalvos. Svarbu naudoti žnyples arba kiaurasamtį, kad apverstumėte spurgas ir pašalintumėte jas iš aliejaus, nes karštas aliejus gali būti pavojingas. Kai spurgos apkeps, padėkite jas ant grotelių arba popierinių rankšluosčių, kad nuvarvėtų aliejaus perteklius.
Ar galiu kepti spurgas keptuvėje ar gruzdintuvėje?
Taip, spurgas galima kepti keptuvėje arba gruzdintuvėje. Spurgoms kepti keptuvėje reikia skirti šiek tiek daugiau dėmesio temperatūrai palaikyti, tačiau tai dažnas būdas, kurį naudoja daugelis. Keptuvė yra tikslesnis būdas kepti spurgas, tačiau tai gali būti brangi investicija, jei planuojate ją naudoti tik spurgoms. Nesvarbu, kokį metodą pasirinksite, būtinai naudokite termometrą aliejaus temperatūrai stebėti ir, jei reikia, reguliuoti šilumą.
Kokie yra skirtingi spurgų kepimo būdai?
Nors kepimas keptuvėje ir gruzdinimas yra dažniausiai naudojami spurgų kepimo būdai, galite išbandyti ir kitus būdus. Štai keletas kitų spurgų kepimo būdų:
Oro gruzdintuvė
Oro gruzdintuvė naudoja karštą orą maistui gaminti ir sukuria traškią išorę be aliejaus. Norėdami kepti spurgas orinėje keptuvėje, sutepkite jas trupučiu aliejaus ir sudėkite į gruzdintuvės krepšelį. Kepkite 8–10 minučių, įpusėjus apversti, kol jie taps auksinės rudos spalvos ir traškūs.
Orkaitė
Nors techniškai nekepate, vis tiek galite gauti traškią išorę kepdami spurgas orkaitėje. Norėdami tai padaryti, spurgas sutepkite trupučiu aliejaus ir kepkite 190 °C (375 °F) temperatūroje 10–12 minučių arba tol, kol jos taps auksinės rudos spalvos.
Keptuvė
Keptuvė yra plokščias kepimo paviršius, šildomas iš apačios. Norėdami kepti spurgas ant grotelių, įkaitinkite paviršių ant vidutinės-stiprios ugnies ir aptepkite trupučiu aliejaus. Sudėkite spurgas ant grotelių ir kepkite po 1–2 minutes iš kiekvienos pusės, kol jos taps auksinės rudos ir traškios.
Wok
Wok yra universalus kepimo indas, kurį galima naudoti spurgoms kepti. Užpildykite wok keptuvę maždaug 2 coliais aliejaus ir įkaitinkite iki 350 °F (177 °C). Atsargiai sudėkite spurgas į aliejų ir kepkite po 1-2 minutes iš kiekvienos pusės, kol jos taps auksinės rudos ir traškios.
Nesvarbu, kokį būdą pasirinksite, būtinai laikykitės tų pačių pagrindinių spurgų kepimo principų, įskaitant aukštą dūmų taško aliejaus naudojimą, tinkamos temperatūros palaikymą ir tolygų spurgų kepimą. Šiek tiek paeksperimentuodami galite rasti geriausią spurgų kepimo būdą, kuris jums tinka.
Patarimai, kaip kepti spurgas
Štai keli patarimai, padėsiantys iškepti tobulas spurgas:
-
Įsitikinkite, kad alyva yra tinkamos temperatūros. Saldainių termometru stebėkite aliejaus temperatūrą ir prireikus reguliuokite šilumą.
-
Kepkite spurgas nedidelėmis porcijomis. Perpildžius keptuvę gali sumažėti aliejaus temperatūra ir spurgos taps riebios.
-
Naudodami kiaurasamtį arba žnyplę apverskite spurgas ir išimkite jas iš aliejaus. Karštas aliejus gali būti pavojingas, todėl svarbu naudoti tinkamus įrankius tvarkyti spurgas.
-
Po kepimo leiskite spurgoms nuvarvėti ant grotelių arba popierinio rankšluosčio, kad pašalintumėte aliejaus perteklių.
-
Kai spurgos pakankamai atvės, kad galėtumėte jas apdoroti, galite jas pamirkyti glajuje arba cukraus pudra, kad gautumėte papildomo skonio.
Ar skirtingi spurgų kepimo būdai turi skirtingus skonius?
Keptų spurgų skonis gali skirtis priklausomai nuo kepimo būdo.Keptuvėje keptos spurgos gali turėti kiek kitokį skonį nei keptos gruzdintuvėje ar olandiškoje orkaitėje. Keptuvėje keptos spurgos gali sugerti daugiau aliejaus, todėl bus šiek tiek riebesnės, o gruzdintuvėje arba olandiškoje orkaitėje keptos spurgos gali būti lengvesnės ir traškesnės. Tačiau skonio skirtumas dažniausiai yra subtilus ir gali būti pastebimas ne visiems. Svarbiausia, kad aliejus būtų tinkamos temperatūros, o spurgos būtų kepamos tolygiai, kad būtų pasiekta tobula tekstūra ir skonis.
Apibendrinant, Spurgų kepimas yra skanus ir malonus būdas mėgautis šiuo klasikiniu skanėstu. Kepdami spurgas būtinai naudokite aliejų su aukštu dūmų tašku, stebėkite aliejaus temperatūrą ir pagal poreikį reguliuokite šilumą. Nesvarbu, ar naudojate keptuvę, gruzdintuvą ar olandišką orkaitę, palaikykite pastovią temperatūrą ir kepkite spurgas tolygiai, kad gautumėte tobulą tekstūrą ir skonį. Truputį praktikuodami ir kantrūs galėsite kiekvieną kartą kepti tobulas spurgas ir nustebinti draugus bei šeimos narius savo kulinariniais įgūdžiais.