Artišokuose taip pat yra daug vitamino C ir vitamino K, kurie yra būtini sveikai imuninei sistemai ir kaulų sveikatai palaikyti. Juose taip pat yra įvairių mineralų, įskaitant magnį, kalį ir fosforą. Artišokai taip pat turi daug skaidulų, kurios yra būtinos žarnyno sistemai.
Artichokes

Štai kodėl turėtumėte valgyti artišokus

Artišokai yra unikali ir kvapni daržovė, kurioje gausu maistinių medžiagų ir naudos sveikatai. Šiuos smailiai žalius gaublius ne tik skanu valgyti, bet jie taip pat teikia daug naudos kūnui – nuo kepenų palaikymo iki reguliaraus tuštinimosi skatinimo.

Artišokai turi daug naudos sveikatai

  • Daug skaidulų:Artišokai yra geras maistinių skaidulų šaltinis, kuris gali padėti skatinti reguliarų tuštinimąsi ir palaikyti sveiką žarnyną.
  • Antioksidacinės savybės: Artišokuose gausu antioksidantų, ypač fitocheminio cinarino pavidalu, kuris gali padėti apsaugoti ląsteles nuo laisvųjų radikalų daromos žalos.
  • Gali palaikyti kepenų funkciją: Kai kurie tyrimai rodo, kad artišokai gali turėti apsauginį poveikį kepenims, galbūt padėti pagerinti kepenų funkciją ir sumažinti kepenų ligų riziką.
  • Gali sumažinti cholesterolio kiekį: Tyrimai parodė, kad artišokai gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį ir sumažinti širdies ligų riziką.
  • Gali padėti virškinimui: Kai kurie tyrimai parodė, kad artišokai gali padėti pagerinti virškinimą padidindami tulžies gamybą ir mažindami pilvo pūtimą.
  • Gali turėti priešuždegiminių savybių:Artišokuose yra daug priešuždegiminių junginių

artichokes
Artichokes Preparation

Vienas iš pagrindinių artišokų privalumų yra didelis skaidulų kiekis juose. Vidutinio dydžio artišoke yra apie 7 gramai skaidulų, tai yra maždaug 25% suaugusiems rekomenduojamos paros normos. Maistas, kuriame gausu skaidulų, pavyzdžiui, artišokai, skatina reguliarų tuštinimąsi ir palaiko sveiką žarnyną, o tai gali sumažinti virškinimo trakto problemų, tokių kaip vidurių užkietėjimas ir divertikulitas, riziką. Valgydami pakankamai skaidulų turinčio maisto, galite sumažinti skrandžio vėžio ir skrandžio skausmų riziką.

Antioksidantai padeda apsaugoti organizmo ląsteles nuo laisvųjų radikalų daromos žalos, kuri gali sukelti lėtines ligas, tokias kaip vėžys ir širdies ligos. Manoma, kad artišokuose esantis antioksidantas cinarinas ypač palankiai veikia kepenis, padeda pagerinti kepenų veiklą ir sumažinti kepenų ligų riziką.

Be antioksidacinių savybių,artišokai taip pat gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį. Tyrimais nustatyta, kad vartojantartišokai gali padėti sumažinti MTL (arba „blogojo“) cholesterolio kiekį kraujyje, kuris gali sumažinti širdies ligų riziką.

Taip pat manoma, kad artišokai padeda virškinti. Juose yra junginių, kurie padidina tulžies gamybą, o tai gali padėti suskaidyti riebalus plonojoje žarnoje ir pagerinti bendrą virškinimą. Be to, juose yra mažai kalorijų ir daug vandens, o tai gali sumažinti pilvo pūtimą ir dujų susidarymą.

Artišokai taip pat turi priešuždegiminių savybių, kuris gali padėti sumažinti viso kūno uždegimą. Uždegimas yra natūralus atsakas į traumą ar infekciją, tačiau lėtinis uždegimas gali sukelti įvairių sveikatos problemų. Vartodami artišokus galite padėti sumažinti uždegimą ir pagerinti bendrą sveikatą.

Artišokais galima mėgautis įvairiais būdais – nuo virtų garuose ir patiektų su mirkymo padažu, iki marinuotų ir šaltų patiektų salotose. Jie taip pat gali būti naudojami įvairiems patiekalams, nuo makaronų iki picos.

Apibendrinant, artišokai yra skanios ir maistingos daržovės, kurios gali turėti daug naudos sveikatai. Didelis skaidulų kiekis, antioksidacinės savybės ir potencialas sumažinti cholesterolio kiekį bei padėti virškinti daro juos vertingu bet kokios dietos priedu. Taigi kitą kartą, kai ieškosite skanių ir sveikų daržovių, apsvarstykite galimybę į lėkštę įdėti artišokų.

423
239 Pasidalino
avatar
Apolonija Baužytė
Mano mityboje artišokų dar nebuvo, bet sužinojus apie tokius sveikatingumo aspektus, tikrai išbandysiu!
Naujausias
mitybos planas
mitybos planas