Širdies dusulys yra kvėpavimo savybių, tokių kaip įkvėpimo gylis, ritmas ir dažnis, pažeidimas. Tai atsiranda dėl širdies ir kraujagyslių ligų.
Širdies dusulys reikalauja rimto dėmesio ir specializuotos terapijos.
ĮVAIRIŲ ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ LIGŲ PASEKMĖS
Tokios patologinės būklės atsiradimui gali būti daugybė priežasčių: krūtinės angina (staigus krūtinės skausmas dėl ūminio miokardo kraujo tiekimo nepakankamumo);
Širdies nepakankamumas (širdies nesugebėjimas apsirūpinti krauju), miokardo infarktas (širdies raumens sekcijos nekrozė dėl visiško kraujo tėkmės nutraukimo).
Dusulys, sergant širdies ir kraujagyslių ligomis, gali būti ūmus ir lėtinis.
Ūminį dusulį sukelia tokios patologijos kaip širdies plaučių edema (širdies nepakankamumo pasekmė), miokardo infarktas, įvairių etiologijų miokarditas (širdies raumens uždegimas) ir ūmi širdies nepakankamumo forma.
Lėtinis dusulys atsiranda dėl apsigimimų, kardiomiopatijos (širdies raumens pažeidimo), mikomosomos (gerybinis navikas) ir lėtinio širdies nepakankamumo.
Dusulys dėl širdies nepakankamumo yra kairiuose širdies regionuose vykstančių patologinių procesų, kurie arba sumažina širdies veiklos tūrį, arba kraujo stagnacijos plaučiuose, pasekmė.
Dėl sumažėjusio kairiojo širdies skilvelio išleidžiamo kraujo tūrio sumažėja smegenų kraujo tiekimas ir atsiranda dusulys, sustiprėjant fiziniam krūviui, o vėliau ir ramybės metu, naktį.
Esant plaučių užgulimui, pažeidžiamas dujų mainų procesas plaučiuose ir jų ventiliacija. Deguonies trūkumą kūnas gali kompensuoti tik padidindamas kvėpavimą ir jo dažnį.
SKUBI TERAPIJA
Dusulio būsenos metu pacientas priverstinai sėdimas, kojos žemyn. Šioje padėtyje dalis kraujo patenka į kojų venas ir išlaisvina širdį nuo nepakeliamo streso.
Širdies dusulys, didėjančio širdies nepakankamumo simptomai yra rimta priežastis skubiai gydyti pagrindinę ligą.
Uždusimo priepuoliai gali išsivystyti į labai didelę komplikaciją – plaučių edemą.
Kai ji pradeda vystytis, atsiranda bendras silpnumas, padažnėja kvėpavimas, veidas įgauna melsvą spalvą.
Be kvalifikuotos medicininės pagalbos neįmanoma pašalinti tokio dusulio, tai gali baigtis mirtimi.
Esant ūmiam širdies dusulio priepuoliui, būtina nedelsiant tiekti gryną orą į kambarį, kuriame yra pacientas, suteikti pacientui patogią pusiau sėdimą padėtį, kojos nukreptos žemyn, o po liežuviu padėkite nitroglicerino tabletę.
Tuo pačiu metu turėtumėte iškviesti greitąją pagalbą.
Širdies nepakankamumo dusuliui specifinio gydymo nėra. Norėdami jį pašalinti, reikia gydyti pagrindinę patologiją, širdies nepakankamumą.
Tokia terapija reikalauja visapusiško požiūrio, ji apima ne tik medicininį gydymą, bet ir tam tikrą gyvenimo būdą be žalingų įpročių ir streso, alternatyvios terapijos naudojimą.
Dusuliui veiksmingi vaistiniai augalai, turintys diuretikų poveikį:
1 valgomąjį šaukštą lauko krienų žolelių užpilkite 1 puodeliu vandens, virkite vakare 5 minutes ant silpnos ugnies, palikite nakčiai, perkoškite ryte ir vartokite.
Krapų sėklos padės sumažinti vazospazmą, kraujospūdį ir patinimą. Sultinys paruošiamas pagal receptą: 1 valgomasis šaukštas sėklų su 1 puodeliu vandens.
Jei širdies veikla susilpnėjusi, kompleksiniame gydyme naudinga naudoti medų su vitaminu C.
Yra liaudiškas vaistas nuo širdies dusulio, paruoštas iš augalinių medžiagų, panašus į sintetinių vaistų veikimą.
Daugelyje vaistų, naudojamų oficialioje medicinoje, naudojami tie patys vaistiniai augalai.
Tačiau verta žinoti, kad širdies dusulys yra tik širdies ir kraujagyslių ligų pasekmė.