Greitas maistas jau seniai buvo siejamas su nesveikos mitybos įpročiais, dideliu kalorijų kiekiu ir neigiamu poveikiu sveikatai. Tačiau visiškai įmanoma mėgautis mėgstamais greito maisto skanėstais, tuo pačiu išlaikant sveiką mitybą. Šiame straipsnyje išnagrinėsime „sveiko greito maisto“ sąvoką ir pateiksime patarimų, kaip sukurti maistingesnes populiarių atlaidų versijas, leidžiančias mėgautis kaltais malonumais be kaltės jausmo.
Kas yra sveikas nepageidaujamas maistas?
Sveikas greitas maistas – tai maisto produktai, kurie atkartoja tradicinio greito maisto skonį ir patirtį, kartu į juos įtraukiant daugiau maistinių medžiagų turinčių ingredientų ir sumažinant nesveikų komponentų kiekį. Idėja yra sukurti sveikesnę populiarių patogių maisto produktų ir užkandžių versiją, neprarandant skonio ar pasitenkinimo.
Patarimai, kaip nesveiką maistą padaryti sveikesnį
-
Pasirinkite sveikus, neapdorotus ingredientus:Jei įmanoma, rinkitės sveikus, neperdirbtus ingredientus, kad sukurtumėte sveikesnius greito maisto pasirinkimus. Pavyzdžiui, vietoj rafinuotų baltųjų miltų naudokite viso grūdo miltus arba vietoj perdirbto cukraus rinkitės natūralius saldiklius, tokius kaip medus ar klevų sirupas.
-
Pakeiskite nesveikus riebalus:Pakeiskite nesveikus riebalus, tokius kaip transriebalai ir sotieji riebalai, sveikesnėmis alternatyvomis, tokiomis kaip alyvuogių aliejus, avokadų aliejus ar kokosų aliejus.
-
Valgykite daugiau vaisių ir daržovių: Padidinkite savo mėgstamo greito maisto maistinę vertę į mišinį įdėdami daugiau vaisių ir daržovių. Pavyzdžiui, į desertus dėkite šviežių vaisių arba picai naudokite daržovių plutą.
-
Rinkitės liesus baltymus: Vietoj riebios mėsos, pavyzdžiui, jautienos ar kiaulienos, rinkitės liesus baltymus, pvz., vištieną, kalakutieną arba augalinės kilmės produktus.
-
Vidutinio dydžio porcijos: Mėgaukitės sveiku greitu maistu saikingai kontroliuodami porcijų dydį ir vengdami persivalgymo.
Sveiko nepageidaujamo maisto idėjos
Dabar panagrinėkime keletą sveiko greito maisto idėjų, kuriomis galite mėgautis be kaltės:
-
Keptos saldžiųjų bulvių bulvytės: Vietoj gruzdintų bulvių gaminkite keptas saldžiųjų bulvių bulvytes, kad gautumėte maistingesnę ir mažiau kaloringą alternatyvą.
-
Žiedinių kopūstų picos pluta:Sukurkite sveikesnę picą naudodami žiedinių kopūstų plutą ir užpilkite daug šviežių daržovių, liesų baltymų ir nedidelio kiekio sūrio.
-
Cukinijų makaronai:Pakeiskite tradicinius makaronus spiralizuotomis cukinijų makaronais, kad gautumėte mažai angliavandenių ir daug maistinių medžiagų.
-
Juodasis šokoladas:Patenkinkite savo smaližius maža porcija juodojo šokolado, kuriame gausu antioksidantų ir kuriame yra mažiau cukraus nei pieniškame šokolade.
-
Oro spraginti kukurūzai:Rinkitės ore spraginti kukurūzus, pagardintus mėgstamais prieskoniais, o ne sviestu pateptus mikrobangų krosnelėje.
-
Daržovių traškučiai:Patys pasigaminkite daržovių traškučius, plonai pjaustydami daržoves, pavyzdžiui, lapinius kopūstus, saldžiąsias bulves ar cukinijas, ir kepdami orkaitėje su šlakeliu alyvuogių aliejaus ir žiupsneliu druskos.
-
Graikiškas jogurtas su vaisiais ir medumi: Mėgaukitės kreminiu, saldžiu skanėstu, derindami graikišką jogurtą su šviežiais vaisiais ir šlakeliu medaus – tai yra sveikesnė alternatyva tradiciniams ledams ar kitiems daug cukraus turintiems desertams.
-
Viso grūdo nachos: Naudokite viso grūdo tortilijų traškučius kaip savo nachos pagrindą ir įdėkite į juos šviežių daržovių, liesų baltymų ir saikingo sūrio kiekio, kad užkandis būtų sveikesnis.
-
Baltymų turintys kokteiliai:Sumaišykite mėgstamus vaisius, šaukštelį baltymų miltelių ir nesaldintą migdolų pieną, kad būtų skani ir maistinga alternatyva saldiems pieno kokteiliams.
-
Avokadų šokolado putėsiai:Paruoškite kreminį, sotų desertą sumaišydami prinokusius avokadus, nesaldintus kakavos miltelius ir natūralų saldiklį, pavyzdžiui, klevų sirupą ar medų.
Apibendrinant,sveikai maitintis nereiškia, kad turite paaukoti malonumą pasimėgauti mėgstamais greito maisto skanėstais. Atsargiai keisdami ingredientus, įtraukdami daugiau maistinių medžiagų
maisto produktus, o kontroliuodami porcijas, galite sukurti sveikesnes mėgstamo greito maisto versijas nepakenkiant skoniui ar pasitenkinimui. Naudodamiesi šiomis sveiko greito maisto idėjomis galite mėgautis savo kaltais malonumais be kaltės jausmo, išlaikydami pusiausvyrą tarp pasimėgavimo ir tinkamos mitybos.
Atminkite, kad norint mėgautis sveiku greitu maistu, svarbiausia yra saikas. Labai svarbu išlaikyti visapusišką mitybą, apimančią įvairius maistinių medžiagų turinčius sveikus maisto produktus, tokius kaip vaisiai, daržovės, liesi baltymai ir nesmulkinti grūdai. Subalansuota mityba ir reguliari fizinė veikla įtraukę sveikesnius greito maisto produktus, galite patenkinti savo potraukį, o pirmenybę teikdami bendrai sveikatai ir gerovei. Taigi pirmyn, pasimėgaukite mėgstamais skanėstais sveikiau ir mėgaukitės geriausiais iš abiejų pasaulių.