Ši česnakų arbata su lauro lapais padidina imunitetą, malšina raumenų skausmą ir apsaugo nuo virškinimo problemų.
Jei ieškote natūralių, praktiškų ir veiksmingų priemonių, kurios padėtų jūsų sveikatai – puikus pasirinkimas yra česnakinė arbata su lauro lapais.
Taip yra todėl, kad gydomosios šių ingredientų savybės padeda išvengti ir išsigydyti įvairias esamas ar galimas ligas.
Česnako nauda
Natūralioje medicinoje česnakai yra labai svarbūs, nes turi daug naudingų medžiagų. Juose yra alicino, veikliosios medžiagos, atsakingos už daugybę gerųjų česnako savybių.
Tačiau yra ir kitų maistinių medžiagų, kurios padeda pagerinti bendrą organizmo sveikatą. Vienas iš česnako privalumų yra tai, kad jis stiprina imunitetą!
Česnakai padeda pagerinti imuninės sistemos veiklą. Juose yra vitaminų A, B, C, E, amino rūgščių, sieros, geležies, seleno, silicio, jodo ir chromo.
Šios maistinės medžiagos skatina ir stimuliuoja organizmą kovoti su infekcijomis ir tiesiogiai gerina imuninę sistemą.
Remiantis Vakarų Australijos universiteto atliktu tyrimu, česnakai gali užkirsti kelią įprastoms sezoninėms ligoms.
Natūralus antibiotikas
Dėl esančio alicino česnakuose, jie turi didelį antivirusinį aktyvumą. Česnakai taip pat padeda gydyti tokias ligas kaip dantų skausmas, diabetas bei alergijos.
Padeda numesti svorio
Česnakuose yra labai mažai kalorijų ir daug antioksidantų, kurie padeda numesti svorio. Tai taip pat sukelia sotumo jausmą, slopina apetitą ir sumažina tikimybę priaugti papildomo svorio.
Be to, česnakai stimuliuoja nervų sistemą, išskiria adrenalino hormoną, kuris gerina medžiagų apykaitą. Kuo greitesnė jūsų medžiagų apykaita, tuo lengviau bus sudeginti nereikalingi kūno riebalai.
Kaip ir bet kurį kitą maistą, česnakus reikia valgyti saikingai, kaip subalansuotos mitybos dalį ir derinti tai su papildoma mankšta.
Pagerina kraujotaką, sumažina aukštą kraujospūdį ir cholesterolio kiekį
Alicinas gali stimuliuoti cirkuliuojančių medžiagų skaičių, kurios praplečia kraujagysles.
Tokiu būdu jis pagerina kraujotaką ir neleidžia susidaryti krešuliams. Be to, česnakai gali apsaugoti širdies ir kraujagyslių sistemą, taip sumažindami rizikos veiksnius, tokius kaip hipertenzija ir padidėjęs blogasis cholesterolis.
Remiantis „The Journal of Nutrition“ paskelbtu tyrimu, česnakai žymiai sumažina kraujospūdį ir cholesterolio kiekį organizme.
Stiprina kaulus
Česnakai veikia kaip natūralus priedas stipriems ir sveikiems kaulams palaikyti.
Be to, dėl savo priešuždegiminių ir analgetinių savybių jie padeda sumažinti sąnarių skausmą.
Taigi, be kasdieninės prevencijos, jie padeda gydyti tokias problemas kaip reumatoidinis artritas, osteoporozė ar osteopenija.
Pagerina kepenų veiklą
Be alicino, česnakas turi arginino ir seleno. Šie ingredientai padeda išvengti toksiškų medžiagų, kurias vėliau turi skaidyti mūsų kepenys, patekimo į kitas kūno dalis.
Lauro lapų privalumai
Pagrindinės lauro (lauro lapų) savybės yra šios:
Palengvina virškinimą, užkerta kelią padidėjusiam rūgštingumui ir sumažina dujų, kurios gali sukelti diskomfortą, susidarymą virškinimo trakte. Tai yra įmanoma todėl, kad augale yra eugenolio ir cineolio junginių, kurie veikia kaip priešuždegiminės medžiagos.
Lauro lapų nauda tuo neapsiriboja!
Malšina uždegimą
Eugenolis gali veikti kaip priešuždegiminis agentas, mažinantis uždegimo simptomus organizme, ypač sąnariuose.
Lauro lapai taip pat turi vazokonstrikcinį poveikį, kuris reguliuoja kraujotaką ir padeda pagerinti raumenų elastingumą.
Kvėpavimo problemos
Lauro lapai turi baktericidinį, antiseptinį, atsikosėjimą skatinantį ir priešuždegiminį poveikį. Todėl jie skiriami kvėpavimo takų ligoms, tokioms kaip gripas, faringitas ir bronchitas, gydyti. Be to, eugenolis taip pat veikia kaip antioksidantas, stiprinantis imuninę sistemą.
Nauda širdies ir kraujagyslių sistemoms
Lauro lapuose yra fitonutrientų, kurie apsaugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų, tokių kaip insultas ir širdies priepuolis.
Iš šių junginių išsiskiria: rutinas, salicilatas, kofeino rūgštis ir fitonutrientas, kurie skatina sklandų širdies veikimą ir gerina bendrą širdies veiklą.
Jie naudingi diabetu sergantiems pacientams
Remiantis Pakistano žemės ūkio universiteto atliktu „NWFP“ tyrimu, diabetikams lauro lapai padeda sumažinti ir sureguliuoti gliukozės ir cholesterolio kiekį. Dėl to sumažėja cukraus kiekis organizme ir taip prisidedama prie tinkamo širdies funkcionavimo.
Taigi, jie gali būti veiksmingi gydant 2 tipo diabetą. Taip yra todėl, kad lauro lapuose esantys antioksidantai padeda organizmui efektyviai absorbuoti insuliną.
Česnakų arbata su lauro lapais
Šis receptas padeda:
- Atpalaiduoti raumenų skausmą
- Susidoroti su virškinimo problemomis
- Apsaugo nuo peršalimo ligų ir gripo
- Stiprina imuninę sistemą
- Gydo uždegimus
Norint ją paruošti, jums reikės:
- 3 lauro lapų (džiovintų)
- 2 skiltelių išspausto česnako
- 500 ml vandens
Pastaba: norėdami tinkamai pasinaudoti lauro lapų pranašumais, būtinai naudokite džiovintus laurų lapus, nes švieži gali būti toksiški.
Gaminimo eiga:
Puode užvirinkite vandenį. Kai jis užvirs, suberkite lauro lapus ir virkite maždaug tris minutes.
Tada suberkite susmulkintą arba sutraiškytą česnaką, sumažinkite kaitrą, uždenkite dangčiu ir leiskite virti, kol pasieks virimo temperatūrą.
Tada nuimkite nuo viryklės, perkoškite ir pasaldinkite medumi, ir tada išgerkite.
Per dieną rekomenduojama gerti du puodelius šios arbatos, vieną ryte – esant tuščiam skrandžiui ir vieną – prieš pat miegą. Tokį gydymą naudokite dvi savaites.
Tada, jei norėsite tęsti, padarykite septynių dienų pertrauką ir grįžkite prie tolesnio arbatos gėrimo.
Kontraindikacijos
Pernelyg didelis lauro lapų vartojimas gali sukelti pilvo spazmus, viduriavimą, galvos skausmą ir mieguistumą.
Nėščios moterys taip pat neturėtų vartoti lauro lapų produktų.
Be to, jei kiekvieną dieną vartojate kokius nors vaistus, pasitarkite su gydytoju, nes česnakai gali neigiamai paveikti kai kurių vaistų poveikį.