Tyrėjai naudojo Apple Women’s Health Study duomenis. Tyrime dalyvavo Harvardo T.H. Chan visuomenės sveikatos mokyklos ir Nacionalinio aplinkos sveikatos mokslo instituto (NIEHS) tyrėjai. Technologijų įmonė Apple taip pat prisidėjo prie tyrimo.
Peržiūrėję 71 341 asmens, naudojančio iPhone ir Apple Watches, menstruacijų ciklo duomenis, tyrėjai nustatė, kad mergaitės šiandien pirmąją menstruaciją gauna apie 11,9 metų amžiaus, jei jos gimė 2000–2005 metais. Palyginimui, gimusių 1950–1969 metais mergaitės pirmąsias mėnesines pradėjo maždaug 12,5 metų. Tyrimas parodė mažėjantį pirmųjų menstruacijų amžiaus mažėjimo tendenciją per kartas, o tai rodo galimus pokyčius faktoriuose, įtakojančiuose paauglystės laiką.
Šios tendencijos gali prisidėti prie neigiamų sveikatos rezultatų ir skirtumų JAV.
Tyrime dalyvavę asmenys, kurie save identifikavo kaip azijietes, ne hispanų juodaodes arba daugialypes rases, pranešė, kad pirmąsias mėnesines gavo anksčiau nei baltosodžiai. Dr. Zifan Wang, pagrindinis tyrėjas, pažymėjo, kad jaunesnės kartos, gimusios nuo 1950 iki 2005 metų, pradėjo mėnesines anksčiau. Tačiau buvo užtrukę ilgiau, kol jų menstruacijos tapo reguliarios.
Dr. Wang pabrėžė, kad tai svarbu, nes ankstyvas menstruacijų pradėjimas ir nereguliarūs ciklai gali rodyti galimas sveikatos problemas vėlesniame gyvenime, kurioms reikia dėmesio. Jis taip pat pabrėžė, kad šie pokyčiai gali sukelti daugiau sveikatos problemų ir skirtumų JAV. Tai pabrėžia svarbą suprasti ir spręsti šias tendencijas viešosios sveikatos tikslais.
Tyrėjai, dirbę prie šio tyrimo, teigė, kad ankstyvas menstruacijų pradėjimas gali būti dėl daugelio priežasčių.
Jie pažymėjo, kad antsvoris yra rizikos faktorius, galintis lemti ankstyvą paauglystės pradžią, todėl jie iškėlė hipotezę, kad nutukimas gali prisidėti prie tendencijos, kad mergaitės pradeda mėnesines anksčiau.
Be to, tyrėjai aptarė ir kitus faktorius, galinčius įtakoti paauglystės laiką, tokius kaip aplinkos faktoriai, mitybos įpročiai, stresas ir neigiamos vaikystės patirtys. Šie faktoriai gali turėti įtakos pokyčiams, pastebėtiems menstruacijų pradžios amžiuje, ir reikalauja tolesnio tyrimo.
Tyrėjai taip pat nustatė, kad kūno svoris menstruacijų pradžioje vaidina didelį vaidmenį šioje tendencijoje.
Svarbu suprasti ankstyvo menarche svarbą ir jos sąsajas su sveikatos problemomis. Nors JAV buvo pastebėtos ankstyvos menarche tendencijos, vis dar trūksta duomenų apie skirtumus pagal sociodemografinius faktorius ir kūno masės indeksą (KMI). Be to, laikas nuo menarche iki ciklo reguliarumo yra dar viena sveikatos reikšmę turinti sritis, kuri nėra pakankamai tyrinėta.
Rezultatai parodė, kad vidutinė amžiaus menarche mažėjo laikui bėgant, o daugiau žmonių patyrė ankstyvą menarche ir mažiau pasiekė reguliarumą per 2 metus. Tendencija, kad menarche ateina anksčiau, buvo stipresnė tarp tam tikrų rasinių ir etninių mažumų grupių bei asmenų su žemu socioekonominiu statusu.
Eksperimentinė analizė parodė, kad KMI paaiškina didelę dalį laikinių tendencijų menarche amžiuje. Šie atradimai išryškina galimus veiksnius, prisidedančius prie neigiamų sveikatos rezultatų ir skirtumų JAV, susijusių su paauglystės laikais.