Ar žinote, kaip pasigaminti tokio vandens? Užtenka ištirpdyti šaukštelį medaus stiklinėje vandens!
Medaus vandens poveikis
Padeda normalizuoti virškinimą. Pagerina visų virškinimo trakto dalių darbą.
Stiprina imunitetą. Palengvina peršalimą, bronchitą, skystina gleives.
Taip pat skatina organizmo valymąsi.
Kai organizmas valosi, gerėja virškinimas ir natūraliai mažėja svoris.
Dar geresniam rezultatui rekomenduojama pasigaminti tokį mišinį: 1 dalis cinamono į 2 dalys medaus. Užvirkite puodelį vandens.
Supilkite cinamoną ir palaikykite uždengę pusę valandos.
Įpilkite medaus, kai mišinys atvės.
Gerkite 1/2 mišinio prieš pat miegą.
Likusią pusę išgerkite ryte. Tik nešildykite!
Kai jau pastebėsite rezultatus, neužmirškite padaryti pertraukos, kad nepersistengtumėte. Taip pat reikia imtis atsargumo priemonių, jei esate kam nors alergiškas.
Rūpinkitės savimi ir savo sveikata!
Kaip atskirti ar medus yra kokybiškas ir natūralus? Sužinokite!
Medus yra nuostabus bitininkystės produktas, pasižymintis nuostabiu kiekiu naudingų savybių, jis naudojamas daugelio ligų prevencijai ir gydymui.
Norint gauti kuo daugiau naudos iš šio produkto, pakanka vieno šaukšto per dieną. Yra tik viena svarbi sąlyga – medus turi būti natūralus ir geros kokybės.
Kaip patikrinti medaus kokybę
Patikimiausias būdas yra pirkti tik iš patikimų bitininkų, kuriuos žinote ir kuriais pasitikite. Tačiau ne visi yra susipažinę su tokiais ženklais. Bet tai nėra priežastis nusivilti, nes yra pora gudrybių, kurios padės atskirti medų.
Taigi, jūs stovite turguje ar bitininkų mugėje, renkatės medų. Pakalbėkime apie tai, į ką pirmiausia turėtum atkreipti dėmesį, kokius triukus pardavėjai naudoja, norėdami paslėpti prastą medaus kokybę, ir kaip juos paviešinti.
Kaina
Jei per kaina maža, tai proga pagalvoti. Pagalvokite patys, ar bitininkas, investavęs tiek laiko ir energijos į medaus gamybą, galėtų jį parduoti už nedaug? Manau, kad ne. Greičiausiai šis produktas yra prastos kokybės. Geriau netaupyti medaus sąskaita.
Tara
Atminkite, kad medus ilgą laiką negali būti laikomas plastikiniame inde, nes jis pradeda keistis ir tampa toksiškas. Todėl medų geriau pirkti stiklinėje taroje, o dar geriau – moliniame inde.
Konsistencija
Jūs radote medų už nedidelę kainą, o bitininkas, atrodo vertas pasitikėjimo, todėl pats laikas išbandyti jo medų. Pirmiausia atkreipkite dėmesį į medaus konsistenciją. Svarbu atsižvelgti į tai, kad medus skystą konsistenciją išlaiko tik kelis mėnesius, tada jis tampa tirštesnis.
Jei perkate medų, tarkime, žiemą, tada skysta konsistencija turėtų įspėti. Nors kai kurios rūšys gali likti skystas, svarbu patikslinti. Taip pat medaus neturėtų būti padalytas į kelis sluoksnius.
Spalva
Medaus spalva neturėtų būti nei per šviesi, nei per tamsi. Jei medus yra per šviesus tai reiškia, kad medus buvo praskiestas cukraus sirupu. Pernelyg tamsi spalva ir karamelės skonis rodo, kad produktas buvo pašildytas ir ištirpęs. Taigi kartais praėjusių metų medus parduodamas ir perduodamas kaip grikių.
Skonis
Jūs turite teisę išbandyti produktą prieš perkant. Tikras medus nudegins gerklę ir ištirps burnoje. Klastotė paliks karamelės skonį, gali būti jaučiami net maži grūdeliai.
Medaus savybės
Bitininkas dalijasi dar vienu paprastu metodu, kaip patikrinti medaus kokybę: uždėkite lašą medaus ant rankos ir apverskite. Tikras medus nenubėgs, jis laikysis ant rankos. O jei įtrinsite jį į odą, jis nepaliks lipnių likučių, bet įsigers į odą kaip kremas. Tik produktas, į kurį pridedama cukraus, paliks lipnius pėdsakus.
Ant medaus paviršiaus neturi atsirasti putų. Dažniausiai tai rodo, kad medus nesubrendęs. Verta prisiminti, kad litras medaus turėtų sverti mažiausiai 1,4 kg. Jei mažiau, tada medus yra nesubrendęs. Toks produktas nėra toks sveikas ir skanus.
Medaus rūšys
Kai kurie bitininkai ar perpardavinėtojai siūlo naujas medaus rūšis. Didelis asortimentas pritraukia nepatyrusį pirkėją. Bet tokia gausa turėtų jus įspėti. Atminkite, kad nėra tokių medaus veislių: iš laukinių rožių, aguonų, kukurūzų, lubinų, lazdyno. Šie augalai neturi nektaro. Taigi, kokia forma erškėtuogės yra meduje, neaišku.
Iš bičių pienelio negaminamas medus. Norėdami gaminti tokį medų, turite būti beveik burtininkas. Greičiausiai skambus vardas slepia brangią klastotę.
Beje, nėra tokių veislių kaip gegužės ir ramunėlių, tai tik dar vienas triukas. Taip pat reikėtų įspėti apie laukinio medaus paminėjimą ir per didelį gėlių veislių pasirinkimą iš pardavėjo.
Medus yra žmogaus organizmui naudingų elementų sandėlis. Ir šių patarimų dėka jūs galite atskirti tikrą medų nuo netikro, pasirinkti sau ir savo šeimai tik geriausią. Pirkite tik iš patyrusių bitininkų, visada ragaukite medaus, atkreipkite dėmesį į kvapą ir spalvą.
Ir atminkite, kad sąžiningas bitininkas nesuklaidins, o paaiškins jums, kaip išsirinkti gerą medų ir kaip jį laikyt. Pasirinkite tik geriausią!