Ko labiausiai norisi šaltuoju metų laiku? Kažko šilto, pavyzdžiui, arbatos. Tai dar geriau, kai ji ne tik šildo, bet ir pakelia nuotaika, suteikia energijos ir jėgų.
Žiema artėja ir nesiruošia atsisakyti savo pozicijų. Šaltas vėjas, sniegas ir ledas – kasdien turime su tuo susidurti. Pasiruoškite skanią ir kvapnią imbiero arbatą!
Čia yra arbatos receptas tiems, kurie peršalę ir serga.
Kad tai padarytumėte, reikia:
- tarkuotas imbieras – 2 šaukštai. l.;
- Cinamonas – 2 šaukštai. l.;
- Saldymedžio žolė – 3 šaukštai. l
Visi šie ingredientai sumaišomi, supilkite stiklinę verdančio vandens ir leiskite jam užvirti 5–10 minučių. Gerkite šią arbatą iki 3 kartų per dieną.
Saldymedžio šaknis naudojama kosuliui gydyti. Ji idealiai tinka bronchito, bronchinės astmos, pneumonijos ir kitų ligų gydymui.
Saldumedžio sirupas gali būti naudojamas suaugusiems, vaikams, jis yra labai veiksmingas kovojant su skrepliais.
Saldymedis padeda neutralizuoti ir pašalinti tam tikrus nuodus, todėl jis naudojamas nuo apsinuodijimo. Svorio netekimui galite naudoti saldymedžio šaknį, normalizuoja medžiagų apykaitą.
Imbieras vartojamas kosuliui, kitiems peršalimo pasireiškimams gydyti. Jis turi antibakterinį, žaizdų gijimą ir antibakterines savybes, gali pagerinti imunitetą.
Pirmą kartą nuo kosulio imbieras buvo naudojamas senovės Indijoje, o vėliau jo efektyvumas buvo vertinamas senovės Kinijoje.
Imbiero paslaptis – jame esančiuose eteriniuose aliejuose, jie turi priešuždegiminį poveikį kvėpavimo takams ir prisideda prie skreplių atskyrimo.
Cinamonas yra vienas garsiausių prieskonių. Jis ekstrahuojamas iš vidinio sluoksnio visagalio tropinio medžio, cinnamomum zeylanicum žievės. Jis gausu vitaminų (B, C, A, PP), kalio, kalcio, geležies, magnio, fosforo.
Cinamonas turi stiprų antimikrobinį ir gydomąjį poveikį.
Jis gali ištirpinti gleives, išvalyti kraują, sumažinti spazmus. Todėl jis vartojamas ūminėms kvėpavimo takų infekcijoms gydyti.