Kalbant apie mirusio žmogaus daiktus, yra daug papročių. Tačiau, šiandien ne visi jų laikosi. Vieni nori visiškai atsikratyti visko, kas buvo susiję su mirusiu asmeniu, o kiti negali labai ilgai išsiskirti su jo daiktais.
Mirusio asmens daiktai neturėtų būti liesti anksčiau nei 40 dienų po laidotuvių.

Mirusio asmens daiktai neturėtų būti liesti anksčiau nei 40 dienų po laidotuvių.

Daiktai, likę iš žmogaus, išvykusio į kitą pasaulį, turi neigiamos energijos.

Daugelis mano, kad neturėtumėte liesti asmeninių mirusiojo daiktų iki 40 dienų.

Taip yra dėl to, kad jo siela visiškai palieka gyvųjų pasaulį tik po šio laikotarpio.

Kalbant apie mirusio žmogaus daiktus, yra daug papročių. Tačiau, šiandien ne visi jų laikosi.

Vieni nori visiškai atsikratyti visko, kas buvo susiję su mirusiu asmeniu, o kiti negali labai ilgai išsiskirti su jo daiktais.

Po žmogaus mirties, kada galima išdalinti jo daiktus, ar galima juos saugoti

Daugelis žmonių, netekusių mylimo žmogaus, abejoja, ar įmanoma laikyti jo daiktus. Paprastai drabužiai, kuriuos asmuo vilkėjo mirties metu, ir patalynė yra išmetami.

Nuo seniausių laikų buvo manoma, kad drabužiai, papuošalai ir net baldai gali būti prisotinti neigiamos energijos, todėl reikia visko atsikratyti.

Tačiau iki šiol nėra vienareikšmio šios problemos sprendimo. Tokie daiktai kaip drabužiai, patalynė yra išmetami, bet papuošalai vargu ar bus atiduoti ar išmesti. Todėl kiekvienas žmogus savarankiškai sprendžia, kaip elgtis su mirusio artimojo reikalais.

Po žmogaus mirties kada galima dalinti jo daiktus, ką sako bažnyčia

Stačiatikių tradicijos sako, kad mirusiojo daiktai turi būti išdalinti iškart po laidotuvių. Bet jie turi būti atiduodami tiems, kuriems jos reikia, jokiu būdu neturėtų būti parduodami.

Manoma, kad išdalinti mirusiojo daiktai, kurie bus skirti išmaldai, bus naudingi šio žmogaus sielai. Todėl stačiatikybė sako grąžinti daiktus iki 40 dienų.

Ką daryti su mirusio žmogaus drabužiais

nuotrauka
nuotrauka

Manoma, kad drabužius reikia dalinti ne vienam, o keliems. Yra įvairių minčių apie laiką, kada reikia tai padaryti.

Kai kas sako, kad reikia nedelsiant atsikratyti mirusiojo daiktų ir taip užbaigti jo žemiškus reikalus. Juk tie, kurie dėvi drabužius, prisimins žmogų.

Kiti mano, kad daiktų liesti negalima iki 40 dienų, nes tik šiam laikotarpiui pasibaigus žmogus visiškai palieka gyvųjų pasaulį.

Žydai iš karto po laidotuvių išdalino mirusiojo daiktus, išskyrus batus. Juk jie tiki, kad tas, kuris avi velionio batus, sutryps jį po žeme.

Drabužius galite dalinti ir pažįstamiems, ir nepažįstamiems. Nenaudojamus daiktus rekomenduojama sudeginti. Jei nėra kam duoti, tai gali nunešti į bažnyčią ir ten juos gali pasiimti visi, kam reikia.

Po vaiko mirties kada galima išdalinti jo daiktus

Mirusio vaiko daiktų nerekomenduojama saugoti ir nedalyti. Mažai tikėtina, kad tėvai norės, kad jų kūdikis vaikščiotų mirusio bendraamžio daiktais.

Jei kas nors davė tokius dalykus ir buvo sunku atsisakyti, tada reikia melstis už mirusį vaiką. Tačiau neturėtumėte tokių dalykų laikyti namuose.

Ką daryti su mirusiojo kambariu

Per pirmąsias 40 dienų po mirties daugelis rekomenduoja neliesti mirusiojo daiktų. Pasibaigus šiam laikotarpiui, reikia sutvarkyti kambarį: išmesti nereikalingas šiukšles, atsikratyti senų baldų, asmeninius mirusiojo daiktus geriau padėti į šalį.

Jeigu žmogus sunkiai sirgo, tuomet jo kambaryje rekomenduojama pasidaryti remontą ir taip išvalyti jį nuo neigiamos energijos.

Iki šiol nėra vienareikšmio sprendimo dėl mirusiojo daiktų. Tokius klausimus kiekvienas sprendžia savarankiškai ir kiekvienas sprendimas laikomas teisingu.

400
791 Pasidalino
avatar
Jotautas Šulskis
Tikrai įdomu, kaip skirtingos kultūros žiūri į mirusiojo daiktus ir jų energiją.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija