Ar žinojote, kad jūsų kasdieniai įpročiai gali turėti didelę įtaką jūsų sveikatai?
5 netikėti įpročiai, kurie gali padidinti jūsų riziką susirgti rimtomis ligomis (ir kaip jų išvengti)

5 netikėti įpročiai, kurie gali padidinti jūsų riziką susirgti rimtomis ligomis (ir kaip jų išvengti)

Kai kurie įprasti veiksmai, kuriuos atliekame kasdien, gali pakenkti mūsų organizmui ir padidinti riziką susirgti tam tikromis ligomis. Ir nors kai kuriuos įpročius galima lengvai pakeisti, kitiems gali prireikti šiek tiek daugiau pastangų. Žemiau pateikiame penkis netikėtus įpročius, kurie gali turėti neigiamą poveikį jūsų sveikatai.

Per dažnas naudojimasis mobiliuosius telefonais lovojeMobiliųjų telefonų ekranai išskiria mėlyną šviesą, kuri gali sutrikdyti melatonino gamybą ir trukdyti kokybiškai miegoti. Miego trūkumas gali sukelti ne tik nuovargį, bet ir padidinti riziką susirgti širdies ligomis, cukriniu diabetu ir net nutukimu.

Sprendimas: Stenkitės neimti telefono į lovą ir paskirti laiką atsipalaidavimui prieš miegą be elektroninių prietaisų.

Per dažnas perdirbtų maisto produktų vartojimasPerdirbti maisto produktai, tokie kaip greitas maistas, užkandžiai ir konservuoti produktai, dažnai turi daug druskos, cukraus ir trans-riebalų, kurie gali sukelti aukštą kraujo spaudimą, širdies ligas ir diabeto vystymąsi.

Sprendimas: Venkite perdirbtų maisto produktų ir stenkitės vartoti daugiau šviežių vaisių, daržovių ir pilno grūdo produktų.

Per mažas fizinis aktyvumasNors mes visi žinome, kad fizinis aktyvumas yra svarbus, tačiau per mažas judėjimas gali turėti rimtų pasekmių. Ilgas sėdėjimas ir neaktyvus gyvenimo būdas gali sukelti širdies ligas, svorio augimą ir net depresiją.

Sprendimas: Stenkitės bent 30 minučių per dieną skirti fiziniam aktyvumui, kaip vaikščiojimas, bėgiojimas ar joga.

Netinkamas laikysenos palaikymas dirbantSėdėjimas neteisingoje laikysenoje darbo metu gali sukelti nugaros ir kaklo skausmus. Laikui bėgant tai gali sukelti stuburo pažeidimus, o bloga laikysena gali sukelti chronišką skausmą.

Sprendimas: Investuokite į ergonominę kėdę ir stenkitės stebėti savo laikyseną dirbdami. Nepamirškite dažnai daryti pertraukų ir judėti.

Ignoruoti psichinę sveikatąPsichologinė sveikata dažnai lieka nepastebėta, tačiau nuolatinis stresas, nerimas ir depresija gali turėti rimtų pasekmių jūsų sveikatai, įskaitant silpną imunitetą, virškinimo sutrikimus ir miego problemas.

Sprendimas: Skirkite laiko savo emocinei gerovei. Praktikuokite atsipalaidavimo technikas, tokius kaip meditacija ar kvėpavimo pratimai, ir jei reikia, pasikalbėkite su specialistu.

Kaip išvengti šių įpročių?

  • Peržiūrėkite savo miego rutiną – ribokite elektroninių prietaisų naudojimą vakare ir raskite ramybės laiką prieš miegą.
  • Rinkitės sveikesnius maisto produktus – pasirūpinkite, kad jūsų racione būtų daugiau šviežių ir natūralių maisto produktų.
  • Padidinkite fizinį aktyvumą – net jei tik pradėsite nuo trumpų pasivaikščiojimų, tai jau padės jums jaustis geriau.
  • Stebėkite savo laikyseną – investuokite į komfortą dirbant ir padarykite dažnas pertraukas.
  • Rūpinkitės savo psichine sveikata – mokykitės valdyti stresą ir nesigėdykite ieškoti pagalbos, jei jaučiate, kad sunku susidoroti su emocijomis.

Išvada:Nepaisant to, kad kai kurie kasdieniai įpročiai atrodo nekalti, jie gali turėti ilgalaikį poveikį jūsų sveikatai. Tačiau atlikę keletą paprastų pokyčių, galite žymiai pagerinti savo gyvenimo kokybę ir sumažinti rimtų ligų riziką. Svarbiausia – būti sąmoningam ir priimti atsakingus sprendimus, kad rūpintumėtės savo sveikata kiekvieną dieną.