Vitaminas B3, dar žinomas kaip niacinas, yra esminė maistinė medžiaga, kuri atlieka lemiamą vaidmenį angliavandenių, riebalų ir baltymų apykaitoje bei padeda palaikyti sveiką odą ir nervus. Šis B vitaminas taip pat padeda sumažinti cholesterolio kiekį ir pagerinti širdies ir kraujagyslių sveikatą. Rekomenduojama vitamino B3 paros norma suaugusiems yra 14 miligramų moterims ir 16 miligramų vyrams. Kai kurie pagrindiniai vitamino B3 maisto šaltiniai yra mėsa, žuvis, nesmulkinti grūdai, ankštiniai augalai, riešutai, kiaušiniai, pienas ir pieno produktai. Įvairių šių maisto šaltinių įtraukimas į savo kasdienę mitybą gali padėti užtikrinti, kad gausite pakankamai vitamino B3, kad palaikytumėte bendrą sveikatą ir gerovę.
Smoothie

Vitamino B3 privalumai ir pagrindiniai jo maisto šaltiniai

Vitaminas B3, dar žinomas kaip niacinas, yra vandenyje tirpus vitaminas, būtinas gerai sveikatai. Šis B vitaminas vaidina lemiamą vaidmenį angliavandenių, riebalų ir baltymų apykaitoje, todėl jis svarbus bendrai sveikatai ir gerovei. Niacinas taip pat padeda palaikyti sveiką odą ir nervus bei dalyvauja lytinių hormonų ir su stresu susijusių hormonų gamyboje antinksčių liaukose. Be to, įrodyta, kad niacinas mažina cholesterolio kiekį ir gerina širdies ir kraujagyslių sveikatą.

Rekomenduojama vitamino B3 paros norma suaugusiems yra 14 miligramų moterims ir 16 miligramų vyrams. Nėščioms ir žindančioms moterims gali prireikti šiek tiek daugiau. Vitamino B3 trūkumas gali sukelti būklę, vadinamą pellagra, kuriai būdingi odos pažeidimai, viduriavimas ir demencija. Sunkiais atvejais pellagra gali būti mirtina.

Vitamino B3 galima rasti įvairiuose maisto produktuose, įskaitant mėsą, žuvį, nesmulkintus grūdus, ankštinius augalus, riešutus, kiaušinius, pieną ir pieno produktus.

Kai kurie iš geriausių vitamino B3 maisto šaltinių

  1. Mėsa, ypač vištiena, kalakutiena ir jautiena
  2. Žuvis, ypač lašiša ir tunas
  3. Nesmulkinti grūdai, tokie kaip rudieji ryžiai ir viso grūdo duona
  4. Ankštiniai augalai, tokie kaip pupelės, lęšiai ir žemės riešutai
  5. Riešutai, ypač migdolai ir pekano riešutai
  6. Kiaušiniai
  7. Pienas ir pieno produktai
  8. Stiprinti pusryčių dribsniai

Svarbu pažymėti, kad nors niacinas yra daugelyje skirtingų maisto produktų, jis taip pat yra papildų pavidalu. Niacino papildai gali būti ypač naudingi tiems, kuriems sunku patenkinti savo kasdienius poreikius vien maistu. Tačiau visada geriausia pasikalbėti su gydytoju arba sveikatos priežiūros specialistu prieš pradedant bet kokį naują papildų režimą.

Įvairių maisto šaltinių įtraukimas į savo kasdienę mitybą yra geriausias būdas užtikrinti, kad gausite pakankamai vitamino B3, kad palaikytumėte bendrą sveikatą ir gerovę. Į savo racioną rekomenduojama įtraukti gyvulinės ir augalinės kilmės maisto produktų mišinį, kad gautumėte įvairių maistinių medžiagų, įskaitant niaciną. Pavyzdžiui, galite suvalgyti porciją ant grotelių keptos lašišos su rudųjų ryžių šonu ir garuose troškintais brokoliais, kad subalansuotas maistas būtų geras niacino šaltinis.

Apibendrinant, Vitaminas B3, dar žinomas kaip niacinas, yra esminė maistinė medžiaga, kuri atlieka lemiamą vaidmenį angliavandenių, riebalų ir baltymų apykaitoje bei padeda palaikyti sveiką odą ir nervus. Vitamino B3 trūkumas gali sukelti rimtų sveikatos problemų, todėl svarbu į savo mitybą įtraukti pakankamą jo kiekį. Į savo kasdienę mitybą įtraukdami įvairių maisto šaltinių, galite padėti užtikrinti, kad gausite pakankamai vitamino B3, kad palaikytumėte bendrą sveikatą ir gerovę.

155
335 Pasidalino
avatar
Marta Kairiūkštytė
Labai informatyvu, neseniai pradėjau domėtis vitaminų poveikiu ir niacino vaidmuo organizme atrodo tikrai svarbus, ypač dėl jo įtakos metabolizmui ir hormonų balansui.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija