Vilniaus gyventojams gerai žinomas sporto kompleksas, kuriame veikia baseinas ir nauja suomiška pirtis, šį pavasarį virs aktyvaus poilsio ir atsipalaidavimo oaze. Nuo kovo 15 dienos iki pat gegužės 31-osios, kiekvieną pavasario sekmadienį, Vilniaus senjorai bus kviečiami išbandyti visame pasaulyje populiarėjančias kvėpavimo praktikas, padedančias pagerinti kasdienę savijautą.
„Norime, kad Vilnius būtų miestas, kuriame gera gyventi visoms kartoms. Todėl nenustojame ieškoti naujų būdų, kaip paskatinti senjorus daugiau judėti, bendrauti ir aktyviai leisti laiką“, – sako Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.
Kas laukia užsiėmimuose?
Užsiėmimų metu dalyviai susipažins su paprastomis kvėpavimo, atsipalaidavimo ir lengvo judesio praktikomis, pritaikytomis vyresnio amžiaus žmonėms. Programoje numatyti lengvi mobilumo ir tempimo pratimai, sąmoningo kvėpavimo metodai bei atsipalaidavimo praktikos, kurios padeda mažinti įtampą, gerinti kvėpavimą ir stiprinti bendrą savijautą.
Kvėpavimo ir atsipalaidavimo praktikas savijautai gerinti dažnai rekomenduoja visuomenės sveikatos ir fizinio aktyvumo specialistai – jos gali padėti mažinti stresą, gerinti miego kokybę ir suteikti energijos.
„Vilnius yra aktyvus miestas, todėl norime, kad judėjimas ir sportas būtų kiekvieno vilniečio gyvenimo dalis – nepriklausomai nuo amžiaus. Kviečiame Vilniaus senjorus išbandyti šią iniciatyvą ir patirti, kaip net paprastos kvėpavimo praktikos gali suteikti daugiau energijos, pagerinti savijautą ir padėti aktyviau mėgautis gyvenimu“, – sako VšĮ „Active Vilnius“ vadovas Gintas Teslia.
Naudinga informacija apie užsiėmimus
Užsiėmimai vyks sekmadieniais 10 valandą, jų trukmė – apie 60 minučių. Užsiėmimus ves patyrusi kvėpavimo praktikų instruktorė, o užsiėmimų struktūra bus pritaikyta vyresnio amžiaus dalyviams, todėl prisijungti gali ir tie senjorai, kurie iki šiol sportavo mažiau.
Organizatoriai kviečia Vilniaus senjorus šį pavasarį skirti laiko sau – atrasti kvėpavimo galią, daugiau judėti ir būti aktyvios miesto bendruomenės dalimi. Dalyvavimas užsiėmimuose – nemokamas. Daugiau informacijos apie projektą rasite „Active Vilnius“ platformose.

Sveikauk.lt portalo redaktorė.

