Daiva Tamošiūnaitė pirmą kartą atvirai: negyjančios skyrybų žaizdos ir buvusio sutuoktinio „blokas“ (PASKAITYK)

Žinoma aktorė ir filmų garsintoja Daiva Tamošiūnaitė tinklalaidėje „Viskas bus gerai“ atvirai prabilo apie savo gyvenimą po skyrybų, ankstyvą dukros gimimą ir vienišos motinystės iššūkius. Pokalbyje ji ne tik prisiminė sunkiausius momentus, bet ir komentavo dabartinę situaciją – santykių paieškas, socialines normas bei emocines žaizdas, kurios slypi po išoriškai „gražiai“ atrodančiais pasiskirstymais.

Ankstyva motinystė ir prisitaikymas

Apie dukros Adelės gimimą Daiva prisiminė labai jautrų periodą, kai nežinomybė ir baimė dominavo kasdienybėje. Ji atvirai sakė: „Tai buvo sunkiausias laikas, nes tu nežinai gyvens, negyvens, kokia bus, kaip bus, ta nežinomybė trunka ne vieną dieną. Bet tai ir nepalieka pasekmių visam gyvenimui <…> Mes gyvenom, augom, tu matai, kad viskas eina geryn, eini savo keliu, visi neišnešiotukai turi problemėlių, kurias nešasi per gyvenimą. Ar tai yra fizinės, ar raidos problemos, vis tiek truputėlį kažkas yra dažniausiai, bet tu išmoksti su tuo gyventi ir aš, pavyzdžiui, prisimenu, kad tai buvo prieš 23 metus ir man šiai dienai čia nėra nelaimė”, – tinklalaidėje „Viskas bus gerai“ teigė filmų įgarsintoja.

Tokia patirtis formuoja tvirtumą ir gebėjimą prisitaikyti. Ankstyva motinystė su savimi atsineša ne tik praktinius rūpesčius, bet ir ilgalaikes emocines pasekmes. Daiva pabrėžė, kad nors problemos gali lydėti visą gyvenimą, daug kas priklauso nuo požiūrio ir palaikymo tinklo – šeimos, draugų ir profesinės bendruomenės.

Skyrybos, „blokas“ ir emocinė žaizda

Kalbėdama apie skyrybas su dukros tėvu, ji nepaslėpė, kad tos patirtys paliko gilų pėdsaką. „Kai tu išgyveni skyrybas ir po jų niekaip neišsikuopi savo paširdžių, nuoskaudų… Visus tuos metus aš turėjau viena auginti dukrą, buitimi rūpintis, tu įsivaizduoji, kaip tai yra sunku?

Dabar sakys ji vėl skundžiasi, bet žinokit, tuos vyrus kartais reikia pavadinti tikrais vardais. Kai vaikai auga, mes bijome pasakyti blogų žodžių, nes nenorim sužeisti savo vaikų. Savo vaikui dar bandai pateisinti, kodėl jis taip retai mato tėtį. Bandai pateisinti, nes nori, kad jis nejaustų nuoskaudos, kad jam nieks iš šono nieko nesakytų. Bet jau, kai tie vaikai suauga, gal ir reikia jau pasakyti, negalima dovanoti vyrams šikniams. Jei vyras – šiknius, reikia taip ir pasakyti. Mes labai dažnai juos užglostom, užpopinam ir, kad gražiai dar prieš visuomenę atrodytų padarom, tai sakom – mes gražiai, kultūringai išsiskyrėm, stengiamės gražiai būti, nors nebūtinai tas santykis yra gražus, kultūringas”, – tinklalaidėje kalbėjo D.Tamošiūnaitė.

Šios citatos atspindi ne tik asmeninį skausmą, bet ir platesnę socialinę problemą: daugelis žmonių stengiasi išlaikyti „kultūringų“ išsiskyrimų fasadą, o tikrieji jausmai lieka nenušlifuoti. Daivos žodžiai primena, kad atvirumas ir sąžiningumas dažnai būtini gijimui.

Meilės paieškos ir vienišumo rutina

Apie galimybes rasti antrą pusę Daiva taip pat kalbėjo atvirai: „Jis rašo, nes jam seksualus tavo balsas, nes jam seksualiai atrodai nuotraukoje. Ar tau tai atrodo rimtas pretekstas draugystei? Man ne. Jei aš susitikčiau žmogų su kuriuo žinočiau, kad mes turim apie ką galvoti kartu, tada taip… O dabar net tas pirmas pretekstas labai durnai atrodo”, – teigė D.Tamošiūnaitė. Ji pridūrė ir apie vienatvės patogumą: „Susidėlioja tavo gyvenimo rutina, ritmas, tu prie jo pripranti, ir toje savo sistemoje visai neblogai jautiesi. Jei norisi išeiti tai eini su draugėmis, su ta pačia dukra, viena gali išeit. Ir keliavusi esu viena, norėjau ir išvažiavau, viską pati gali pasidaryti, o patogu yra nesitaikyti prie kito. Ir kuo ilgiau gyveni savo vienatvės rutinoje tuo labiau savotiškai įklimpsti į tą vienatvės pelkę”, – tinklalaidėje „Viskas bus gerai” kalbėjo D.Tamošiūnaitė.

Jos išsakyti pastebėjimai atspindi ir platesnį fenomeną: šiuolaikinės pažintys ir darbo aplinka dažnai nepalengvina rimtų santykių užmezgimo, ypač tiems, kurie ilgai gyveno vieni. Daivos istorija primena, kad kiekvienas žmogus renkasi savo kelią – kasdienį ritmą, nepriklausomybę arba aktyvias paieškas – ir kad gijimas nuo skyrybų gali būti lėtas, bet realus procesas.

Patiko straipsnis? Pasidalink!
👁️ 79 peržiūrų


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *